Fórum

Diskusní fórum » Liter.cz - kritiky, změny

ChatGPT

» Odpovědět «Constantine (04.05.2023 07:54:15)

Zeptám se místních VIP a prosím alespoň jednu odpověď: Zeptal se vás nikdo, že chcete podstoupit tato UI robotická muka? Berete to jako dobrý nápad? Byl to nápad někoho z Vás? Nebo prostě přišel Bůh a změnil to bez vědomí prostě jen tak? Deux ex machina, vážení, kdybych byl VIP, okamžitě žádám o odstranění!

Bravo, to s tím hodnocením ChatGPT je poslední kapka do lidství. Roboti budou hodnotit roboty, chudák Asimov, obrací se v hrobě, fakt jako.

» Odpovědět «admin (04.05.2023 14:05:51)

Nechci ti brát iluze, ale tvá díla hodnotí už hodně dlouhou dobu google, seznam, a další vyhledávače. Jen ti to nedávají tak okatě najevo a výsledky hodnocení používají primárně při řazení výsledků ve svých indexech.

Samotné ohodnocení ChatGPT bylo použito na díla autorů s premium účtem z toho důvodu, že to samotné ohodnocení je placené (byla použita verze 3.5 turbo). Je to experiment a hodnocení jsou jasně oddělena od ostatních, navíc zatím na samostatných stránkách. Je to tak schválně, diskutujte o nich :) Pokud možno bez vykřičníků a hloupých ultimát a žádostí.

Každopádně pro info, celé to je můj nápad, rád mučím lidi :P
AI a její možnosti mi přijdou fascinující. To, že umělá inteligence existuje a už nezmizí, musí být jasné každému. A je blbost před tím zavírat oči.

Mimochodem, jak víš, zda tady někdo nevložil dílo, která si nechal pomocí umělé inteligence vygenerovat?

» Odpovědět «Constantine (04.05.2023 14:07:54)

Vím, jak systém funguje .) Měl si to dát třeba k puzzle a na vyžádání, tohle mně přijde zásah do osobní roviny. Stále ctím pravidlo souhlasu!

» Odpovědět «Milost Slavící (05.05.2023 08:36:27)

Musel být kumšt dát dohromady program, který píše takovouto literární kritiku. Já jen nesouhlasím, že je uměle inteligentní. Ale spíše autoři toho programu jsou umělci. Díky za zajímavý vhled. Konec konců se z těhle naprogramovaných kritik lze i vhodně poučit, neboť jsou vytvářené na základě celkem rozumné literární vědy, a přeji, aby autoři ten program ještě vylepšily. Například se mi nelíbí jedna hanlivá kritika u mkinky, která je ještě příliš hloupá na to, abych mohl já sám dát autorům lepší kritiku než chvalitebnou.

» Odpovědět «Milost Slavící (05.05.2023 08:39:15)

Musel být kumšt dát dohromady program, který píše takovouto literární kritiku. Já jen nesouhlasím, že je uměle inteligentní. Ale spíše autoři toho programu jsou umělci. Díky za zajímavý vhled. Konec konců se z těhle naprogramovaných kritik lze i vhodně poučit, neboť jsou vytvářené na základě celkem rozumné literární vědy, a přeji, aby autoři ten program ještě vylepšili. Například se mi nelíbí jedna hanlivá kritika u mkinky, která je ještě příliš "hloupá" na to, abych mohl já sám dát autorům lepší kritiku než chvalitebnou.

» Odpovědět «Sonador (05.05.2023 10:55:15)

kdyby někoho zajímal můj názor;) není mi to ani milé, ani příjemné, i když je to svým způsobem, z mnoha důvodů, zajímavé... tak doufám, že tohle "mučení" za pár dnů zmizí... mimochodem - nejděsivější jsou ty obrázky... br!

» Odpovědět «admin (05.05.2023 13:09:56)

Obrázky jsou špatné. Problém je, že nejlepší AI na toto Midjourney nemá API, takže nejde zas tak jednoduše napojit. Na rozdíl od DALL-E...která navíc občas stávkuje, protože se jí nelíbí text díla a považuje ho v dost případech za urážlivý/hanlivý/aj., takže odmítá obrázek vygenerovat. Nechápu, mají to extrémně přísné :/

Každopádně jsem poladil prompt, takže poslední recenze jsou obsáhlejší a přijdou mi kvalitnější. Nechám přegenerovat i ty starší. Nicméně pořád je to verze 3.5. Čekám v pořadníku na aktivaci verze 4, která je lepší.

Pokud by si chtěl někdo chatgpt vs poezii nastudovat víc, tak tady pár rozborů (v angličtině).
https://poemanalysis.com/poetry-explained/can-ai-analyze-poetry/
https://www.vice.com/en/article/7kx9d9/chatgpt-is-pretty-bad-at-poetry-according-to-poets

» Odpovědět «annanymsová (05.05.2023 21:49:28)

To je samozřejmě pravda, ale jde o to, že pro řadu lidí, je tohle místo setkávání se stejně naladěnými lidmi. Někdo píše pro sebe, někdo pro jiné, ale troufnu si říct, že ti, co píší pro ostatní, těmi ostatními myslí živé entity. Asi jen málokdo tu píše pro AI. Osobně mám ráda moderní věci. A líbí se mi i ChatGPT, ale spíš jako nástroj pro práci. V tomhle případě mi přijde, že hrozí, že začne být nevhodně používán jako měřítko pro další diskuzi, jak jsem psala u sebe. A to není podle mě to, co nás někam posune.PS: Jinak zkouším přemluvit chatGPT na korektury gramatiky a 4 dává smysluplnější výsledky než 3,5, ale i tak je to s češtinou bída. Např. mi navrhl změnu z "blýsknul po něm očima" na "blyštil po něm očima" :D Vlastně zrovna tenhle návrh mě pobavil tak, že jsem si říkala, že to musím někdy použít, ale i z tohoto je vidět, že zatím Chat nelze v ČJ brát úplně vážně.

» Odpovědět «Milost Slavící (25.05.2023 16:51:36)

Přivítal bych možnost na zautomatizovaný komentář reagovat. Přečetl jsem si ten o mém Ústavním lékaři a zjistil jsem, že o mém dílu lže, páč hovoří o tom, že se textem snažím upozornit (nebo tak něco) na problém financí a nedostatečné péče pro pacienty. O tom můj text ale není vůbec. Tudíž je automatický komentář lživý a já ho tady na literu žaluji za nactiutržení mého díla a žádám po jeho autorech omluvu. 1 000 000 dolarů jako odškodné ať pošlou na dobročinnost.

» Odpovědět «Narra (05.05.2023 09:05:21)

Já se tedy přidám. Nejsem VIP... ani IP... Ale chtěla bych říct, že hodnocení místních děl UI mi sem též nesedí. Myslím si totiž, že při psaní básní (obdobně jako při zpěvu), odhalujeme svá nitra. A přijde mi samo o sobě zraňující, aby takovou věc hodnotilo cokoliv umělé vytvořeného... Co bude UI posuzovat příště? Jestli jsme sami o sobě dost kvalitní? Nejdřív jen tak ze zajímavostí a pro zábavu samozřejmě...

» Odpovědět «Constantine (05.05.2023 09:14:31)

UI může psát, ale na vyžádání, nicméně z nás admin udělal pokusný králíky, a jak napsal, dělá to již delší dobu a líbí se mu to .) Za mě nechutný

» Odpovědět «Narra (05.05.2023 09:34:17)

No to bezesporu. Ať si se svými díly naloží každý dle svého uvážení. Myslela jsem takovéto plošné hodnocení... Bez varování... Chápu, že to byl experiment a že pokud cokoliv publikujem, tak tím jdeme s kůží na trh... Ale takto? To mi přijde zkrátka jako podpásovka...

» Odpovědět «Constantine (05.05.2023 09:40:55)

A když už, tak mohl vybrat jedno dílo od každého VIP autora pro ukázku, a ne jen specifická s jistým záměrem. Je tu strašná dysbalance úplně ve všem, co se tu děje poslední dobou .) Člověk už žádná práva nemá, jen umřít a platit daně .)

» Odpovědět «Šabrej (05.05.2023 10:25:05)

Myslím si, že to chtěl administrátor prostě zkusit a možná se trochu svézt na "hype" vlně. Víc bych za tím nehledal. Rozumím tomu, proč dělá rozbory jen pro VIP - přístup přes ChatGPT API je placený.

Věřit tomu, že nás dlouhodobě nehodnotí a nebonifikuje Google, Apple, Seznam, Amazon atd. mohl jen velmi důvěřivý uživatel.

Z pohledu, že nejsem VIP je mi zařazení této zvláštnůstky na web celkem jedno. Kdybych byl VIP, asi by mi to vadilo a možná hledal cesty, jak se hodnocení vyhnout.

Důvod, proč bych se hodnocení vyhýbal je ten, že si nemyslím, že by AI bylo aktuálně schopno zachytit nuance slov, skrytých významů, historických a sociálních konotací atd.

Na vnímání textu se také a hlavně podílí čtenář se svými zkušenostmi a pocity. Toto AI nemá.

» Odpovědět «Constantine (05.05.2023 11:52:12)

Alespoň v něčem se shodneme .) Koukám, že i Narra to vzdala, snad jich bude víc, bohužel ti nejlepší autoři to vzdávají nejrychleji, taky vyhlížím dovolenou .)

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí