Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.
(nesmysl života) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Humor
...musíme naučit nějak žít...
A vovovotom to je:-)
02.12.2022 12:30:32 | Jeněcovevzduchukrásnéhoreagovat
(nesmysl života) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Humor
celé je to nesmysl a kravina, jedině, že něco hezkého začíná... :-))
02.12.2022 02:13:20 | Iva Husárkováreagovat
(nesmysl života) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Humor
nesmyslem života, je život sám...
(nesmysl života) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Humor
A zároveň je velkým otazníkem, proč se zde ve vesmíru člověk vyskytl. Někdy mi příjde, že pro planetu,mírumilovnost, charakterem...pro ostatní...bytosti je málokdy přínosný, BA NAOPAK a bohužel panoptikem vesmíru
(měsíc obchodního ducha vánočního) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Kultura
Jdu na měsíc bručet do brdlohu.
Kýč jsem a zůstávám bez reklamně-obchodních akcí.
A pod stromeček ... se vracím
Sám sobě se s chutí nadělím
... s pentlí na houpačce
Ať se Ti daří.
30.11.2022 13:41:04 | Fialový metalreagovat
(tájm manažmént) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Humor
když se chce;)
(tájm manažmént) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Humor
žít zítřkem je stejně blbý, jako žít včerejškem... ani jeden z těch dnů neexistuje...
(tájm manažmént) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Humor
...nemám čas...často...;-)často ho totiž ztrácím...a na konci nebudu mít žádnej...tak ještě že je ještě čas.
(drogová gramotnost) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Pro větší děti
...rozumní dávaj dětem už okusit...líznout slivovičky, to neškodí v žádným věku, ne?...nebo to déťa odradí...;-))
(zákon davové deprese) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Humor
...já odpovídám na psychlogickou otázku: "Máte rád lidi?"...asi takhle "A které myslíte?"...;-D
(zákon davové deprese) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Humor
no jo, rozum je skvělej průvodce všeobecné zapšklosti..rozum je "prozíravým" tatíčkem skepse...
(chronická normalizace evoluce) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Historické
Zdravím,
krásná úvaha, trochu mi ta evoluce v nadpise připomíná jednou mou diskuzi, kterou jsem vedl v létě - Jaký je rozdíl mezi evolucí a revolucí? Je to celkem studnice myšlenek, jedna z nich (neříkám, že je to neprůstřelné, ale zatím v tom mnoho děr nevidím) je, že pokud chceš změnit to, co bylo revolučně nastoleno, potřebuješ revoluci (to samé platí o evoluci). Dále, že revoluce je pro společnost mnohem nepříjemnější, nežli evoluce, ale je rychlá (otázka účinnosti?). Ale o to celé v tvé myšlence nejde.
Pokud myslíš, že je dnešek dílem evoluce, začni svoji evoluci - pomalé a dlouhé ovlivňování společnosti. Není úplně málo lidí, co přišli na myšlenku, že je třeba žít v souladu s přírodou :-)
24.11.2022 16:20:48 | Wahadahakureagovat
(chronická normalizace evoluce) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Historické
Pokud by pokrok nepokročil k ekologizaci a drancování přírody. Myslím že by na snadě byla otázka "věčného pokroku k pohodlnosti a zisku."
Co by se lidstvu stalo, kdyby se (mimo zdravotnictví) zastavil nekonečně potřebný "pokrok." Nekonečný růst HDP?
Vše potřebné k spokojenému životu a fyzické dřině bylo vymyšleno. Jenomže pro technokrata i toho, který se chce odpoutat od závislosti na přírodě a utvořit se v digitálního "Boha." Dokonce prý kolonizovat (!?) vesmír, bych byl za idiota.
(chronická normalizace evoluce) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Historické
hle hutná zásadní "sociologická" esej..ST**
(kouzlo osobnosti) Publikoval(a): Lighter | Aforismus, citát, říkanka » Ostatní
Jde o to, kolik lidí jsi v životě poznal. Domívám se , že nikdo osobnost dokonale nedokáže poznat, analyzovat, pochopit...Většina lidí touží po slávě, uznání...majetku...moci, nebo alespoň publicitě např. kriminálníka, když je extrémně jednoduchý. O čem píšeš, to jsou lidé nejsvětější - oddaní - buddhisti, kterým nezáleží na sobě , ale na někom jiným, kdy jsou propojeny s jinými dimenzemi bytí. Samozřejmě vše je subjektivní a tím víc, když porovnáváme někoho s "někým", když každý vyrůstá a je vychováván v jiné kultuře...Je to hodně složité téma, o kterém by se dala napsat kniha. Možná je lepší nepřemýšlet a vnímat jejich přirozenost...a snažit se najít je.