Komentáře přijaté

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 170 záznamů. Zobrazuji 1-15.

Apendix 4 k románu Tommy I. Mýtus o nápravcích Publikoval(a): annanymsová | Romány » Ostatní

Super a na Wattpadu ty kapitoly vydávat budeš, nebo taky už ne?

07.05.2023 18:07:19 | Marry31reagovat

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán Publikoval(a): annanymsová | Úvahy » Ostatní

Sociální a jiné daně za robota chápu. Má jít primárně o to, aby člověk, který bude nahrazen robotem tj. vyhozen, získal nějaké peníze pro svou vlastní obživu.

Když se vrátím k nedokonalé ChatGPT a pod., IBM se rozhodla (jak psala třeba idnes), propustit 30% zaměstnanců (10000 lidí) a nahradit je AI. Takže doteď jsme se bavili o stovkách pracovníků. Teď se začínáme bavit o desetitisících.

04.05.2023 22:31:33 | Šabrejreagovat

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán Publikoval(a): annanymsová | Úvahy » Ostatní

Podle mne autorka textu zcela mylně nazývá Chat-/cokoli/ za model AI. Tenhle produkt je pouze třídič a odpovídač, kde výsledek je soubor algoritmů a sebekontroly, opět řízený vloženými pravidly, či strukturami procesu.
Klasik tvrdí: "Nechte dřinu strojům!", tomu odpovídala vize japonských inženýrů. Jeden z prvotních příkladů byla továrna na automobily uvedená do provozu 1993 ve městě Hófu 1991, v konečné podobě Hófu 2, 1993.Experimentální provoz obsluhovalo 18 (slovy osmnáct) lidí, produkce auta MAZDA XEDOS 9. Někde na YT je ještě možná instruktážní film procesu výroby. Ale ani to nebyla skutečná AI. Její první krůčky jsou v modelování návrhů a samokontrole, samozlepšování /urychlování, konvergence k optimálnímu, možnému výsledku. Konečné stádium by mohlo například znít od člověka- chci hvězdolet, konečná rychlost elektromagnetického záření, životnost ... , počet osob, náklad, čas vyhotovení. Co by AI navrhla a permanentně dokopala k cíli je dnes teorie možných cest.
Jestli se někdo něčeho bojí /mocní a nemocní tohoto světa/, tak je to robotizovaný zbrojní průmysl AI a jeho výsledky vražedných systémů/Izrael, Belgie, USA, možná i RF.
Abych téma odlehčil. Vtipní politici již dnes přemýšlejí v případě robotů na linkách, jak je zdanit. No né, přece chceme zdrav a soc.pojištění/odvody. Chápete to? Sociální odvod za robota...

04.05.2023 22:12:46 | lesan-3reagovat

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán Publikoval(a): annanymsová | Úvahy » Ostatní

"Mnohoučeností se rozumu nikdo nenaučí", abych použil a parafrázoval slova starověkého Herakleita. Neboli může mít kolik chce informací, stále to bude automat opakující jak papoušek. Něco jako Mr.Google, který ti najde vše možné, ale stejně je potřeba člověka, aby si vybral, co je v těch informacích podstatné. To žádný ChatGPT nikdy dostatečně nedokáže, to se jen zdá. Hlupákům. Kteří neumí myslet dostatečně sami.


Pěkná a aktuální úvaha. :-)

04.05.2023 16:09:45 | Lighterreagovat

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán Publikoval(a): annanymsová | Úvahy » Ostatní

ano, jako jiní, kteří mají mnoho názorů, ale moudro v tom není žádné...nemusíme přeci vnímat úplně vše, co se kolem šustne, stačí věnovat pozornost smysluplným vjemům a hodnotám, které posunou alespoň nás samotné, když už ne všechny...

04.05.2023 12:45:50 | stormeaterreagovat

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán Publikoval(a): annanymsová | Úvahy » Ostatní

co nenajdeš v hlavě, najdeš v lexikonu, resp. Chatbotu...osobně v tom vidím slepou cestu, která ty chabější mozky na chvíli udrží v kurzu, ty chabé a ještě horší bohužel nijak nepodpoří, a inteligentní a vzdělané uživatele svou omezenou přihlouplostí rychle odradí...není to člověk a nemá jiskru... už dnes se neblaze projevuje na inteligenci lidstva a jeho komunikačních schopnostech vliv wikipedie a google search, kdy každý, kdo má do prdele díru dokáže najít nějaké instantní moudro a obalit jím svou přirozenou mentální ovadlost a tvářit se jako mudrc. Je mnohem pohodlnější papouškovat než myslet a tato cesta je právě takovým řešením zasvěcena.

04.05.2023 12:41:06 | stormeaterreagovat

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán Publikoval(a): annanymsová | Úvahy » Ostatní

Nevím, jak ChatGPT4, ale GPT 3.5 mi zatím v práci moc nepomohl a to se nebavíme o gramatice, ale technických, řekněme objektivně měřitelných, věcech.

04.05.2023 12:28:36 | Šabrejreagovat

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán Publikoval(a): annanymsová | Úvahy » Ostatní

Úplně netuším, čemu se divíte. LLM jsou dobré v jedné věci, a to v tom, že jsou trochu lepší google. Nikdo rozumný nebude stavět na názorech (ještě k tomu značně ohlazených intenzivním tréninkem politické korektnosti, protože narozdíl od Microsoftu nechce OpenAI zveřejnit ChatBota nabádajícího lidi k sebevraždě) modelu který prostě jen má generovat text. Vaši vsuvku o neurodivergentních občanech příliš nechápu, naopak pokud někdo bude v dalších 20 letech inovovat, tak to bude ruku v ruce s pokročilými, informace syntetizujícími, modely. GPT-4 podle poslední review studie co jsem četl, má již "sparks of general AI". A dokáže napsat většinu vysokoškolských závěrečných testů na to aby prošlo. Proto bych úplně nezatracoval myšlenku toho používat ho v politice, klidně jako protiváhu lidské inteligence. AI se totiž blbě uplácí, má kontinuální politiku, umí pracovat neustále a tréninkem se mu dá dát do vínku pár ideologických bodů okolo kterých by mělo oscilovat. Já to rozhodně podporuji, protože politiky si taky vybíráme podle toho co mají za diplomy a jak pěkní jsou v televizi, namísto toho zdali jsou ideologickými demokraty, či jaké jiné blahosklonosti mají mít.

04.05.2023 12:28:35 | Ovalešreagovat

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán Publikoval(a): annanymsová | Úvahy » Ostatní

Přátelé, neklesejte na mysli, chatbota jsem osobně viděl před čtyřiceti pěti lety. Hnípal v kanclu a napsal do spisu kolegy, že je "řevnivý". Nesl to těžce, ten kolega, byl ochoten na sobě nechat štípat dříví. Většina okolí zkoumala, co může a jak může být řevnivé. Tady je jádro pudlika, nálepka se sama neodstraní, co chatbot přiřkne, je na věčné časy! Tedy jen té větší části homo sapiens submisivius.
Vyvozuji z toho, že společnost se dále rozštěpí na ovladače /hnusné slovo/ a kuli /také hnusné slovo/. Jenže je tu jedna nebezpečnost. "Někdo" bude muset v budoucnu začít stavět psychiatrická sanatoria pro CHATboty. Až kdosi z ovladačů přivede AI k šílenství, no nechci říci do hrobu. Ale nešť. A Ámen.

04.05.2023 12:17:02 | lesan-3reagovat

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán Publikoval(a): annanymsová | Úvahy » Ostatní

Stejně si ten paskvil vybírá jen to, čemu rozumí(tedy po jeho), a točí se kolem slov, či frází. Spoléhá na hloupost lidí, povrchnost a jednoduchost. Hlubší smysl uniká, protože je to kurva jen stroj .) Mělo by se všude psát, že jsou to vraždící maniaci, kteří chtějí vyhladit lidstvo. Jaký pán, takový sluha ,)

04.05.2023 11:53:22 | Constantinereagovat

Kap. 56 Tommy čte o nápravci Publikoval(a): annanymsová | Romány » Ostatní

Jsem zvědavá, co bude dál.

03.05.2023 16:55:58 | mkinkareagovat

Kap. 55 Tommy v Severním Městě Publikoval(a): annanymsová | Romány » Ostatní

Velmi se líbilo.

30.04.2023 22:05:20 | mkinkareagovat

Lednová tragédie Publikoval(a): annanymsová | Ostatní poezie » Humor

Nádhera, Aničko :) Velmi veselé, milé, i smutné = život :)
Měj se kouzelně a úžasně též ;)

30.04.2023 03:05:06 | Ondrareagovat

Kap. 54 Úkol pro Zlenu Publikoval(a): annanymsová | Romány » Ostatní

Rádo se stalo.

28.04.2023 12:09:08 | mkinkareagovat

© 2004 - 2023 liter.cz v1.6 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí