Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.
voněl jak ty. Publikoval(a): horečka. | Básně » Smutné
ano ano
sdílet a řídot
jak zaměnitelné
voněl jak ty. Publikoval(a): horečka. | Básně » Smutné
líbala jsi jeho vlasy
slyšela jsi jeho hlas
cítila jsi jeho vůni
řídíš to tu s řadou z nás
a my za to děkujeme
vyhladovělá. Publikoval(a): horečka. | Básně » Smutné
poezie není v slovech
ukrývá se v žití
jen se vymaň z okovů
z depresivních sítí
děvky. Publikoval(a): horečka. | Básně » Ostatní
slova jsou děvky
prodejný a lehký
když sedají si na papír
pokapaný bílým vínem
které jsi vypil do dna
spletence osudů a vět
ceny jako z Levných knih
tvé tělo vychledne
rychleji než zaschne klih
med. Publikoval(a): horečka. | Básně » Smutné
nikdy si nebudeš dost
ani kdyby tě zbylo maličko
nejmíň
smutek je sladkej
hutně návykovej
jako vata co snídáš
a kafe co obědváš
s vlkama řveš na měsíc
už ti tvý tělo nevěří
ani nebe plný hvězd
co se divíš
když je ho pořád
každým dnem míň
memento Slezských písní Publikoval(a): ElaJah | Básně » Smutné
nakonec je jedno, jakého druhu je onen pán, který bez zájmu o lid vládne ve svůj prospěch kraji. zda je to pro jeho krev a původ nebo pro bezohlednost a peníze. a lid tvrdý a houževnatý stále trpí zapomenutý a chudý ve své obdivuhodné nezlomnosti. krásný kraj. a úctyhodný lid.
memento Slezských písní Publikoval(a): ElaJah | Básně » Smutné
Po (očividně) dlouhém rozvažování jsem druhý verš změnil a myslím, že ta připomínka je věcná a i já jsem to tak vnímal. snad je již lepší.
Pokud jde o Géra, tak je to arcivévoda Bedřich Habsburský, o kterém se ve Slezských písních mnohonásobně Bezruč zmiňuje jako o postrachu Slezského lidu. Tato báseň vychází z Bezruče, jeho strhující atmosféry a smutné kruté poetičnosti.
Ano: pointou je to, že si nepolepšíli. Doporučuji přečíst ony již opakovaně zmíněné Slezské písně a podívat se na to, jak Slezsko vypadá momentálně. Člověk, který zná historii a současnost onoho zdánlivě Bohem zapomenutého kusu Země nepřekvapí smutný nádech této poezie.
děkuji za komentář, připomínky a dotazy.
Osudová Publikoval(a): ElaJah | Básně » Ostatní
zdravím pro změnu opět u neveselé básně. ale asi to bude tím, že těch tu nemám málo. jak říkáš: tak smutné to zas není. ono vlastně je, pokud se člověk nedokáže smířit s tím, že to tak je, a nenajde zpsůob, jak se navzdory tomu vydat na cestu životem. nebo tak to aspoň vidím já ve svém studentském věku.
Papírová horečka Publikoval(a): ElaJah | Básně » Láska
moc děkuji za tahle slova.
Papírová horečka Publikoval(a): ElaJah | Básně » Láska
děkuji. dokdu žijeme, musíme stále a stále vstávat. dokud vstáváme, neprohráli jsme. a když to musí být z popela, tak vstávat z popela. nevadí!
jsem rád, že se líbí. krásný týden přeji.
Úzkosté usínání Publikoval(a): ElaJah | Básně » Ze života
člověk může svou úzkost zapudit a pošetile si myslet, že se mu nedokáže vrátit znovu do života. zahořklá, silná a právem naštvaná. nebo si s ní povídat, rýmovat si s ní a tancovat tanec pocitů a šancí, hrát s ní na schovávanou a doufat, že ji utahá, ona usne, on ji přikryje a s úsměvem po špičkách odejde z místnosti, zamkne a klíč hodí do studny.
Úzkosté usínání Publikoval(a): ElaJah | Básně » Ze života
bohužel k nim patřím. není to dobrá kamarádka. ale o to je to věrnější kamarádka. ale člověk ji dokáže zapudit, když má dobré přátele a naučí se s ní mluvit. a občas ji schová do básně a zavře do šuplíku. nebo na liter.
Trocha smutné poezie Publikoval(a): ElaJah | Básně » Filozofické
jsem moc rád, že jsi mohla číst
Ticho po pěšině Publikoval(a): Fitzi | Básně » Ze života
asi pláče. snad ano. taky jsem si pořádil pár bičů, které straší. a bolí. aniž musí být použity. otrok, nad kterým je bič, trpí i ve chvíli, kdy ho nikdo nemplátí.