Síla alkoholu

Síla alkoholu

Anotace: Je to jeden ze starších textů, který jsem trochu poupravila. Prosím, neberte to tak vážně a nedělejte ze mě alkoholičku. Není všechno takové, jak se zdá.

Sedím tu na posteli a nevím, kudy kam. Chce se mi plakat, ale není co. Všechny slzy už jsem dávno vybrečela. Co teď? Co dělat, aby se mi alespoň trochu ulevilo? Sáhnu po kapesním nožíku, jenž leží po mé pravé ruce. Stisknutím tlačítka ho otevřu a přiložím ke vnitřní straně zápěstí mé levé ruky. Zaryji nůž pomalu do kůže, když v tom ho s cuknutím upustím na postel. Tohle je přeci blbost, napadne mě vzápětí. Fyzická bolest sice přebije psychickou, ale kdyby si toho někdo všiml, bylo by to ještě horší. Nevadí, v záloze jsem měla ještě jeden nápad. Posbírala jsem se z postele a vydala se prozkoumat naše domácí zásoby. 

Sedím tu na posteli a nevím, kudy kam. Zvednu poloprázdnou lahev s tmavě hnědou tekutinou a pořádně si loknu. Když ucítím ten příjemně hřejivý pocit, uleví se mi. Už se mi nechce plakat. A víte proč? Je mi to jedno, jako by to najednou nebyly moje problémy, ale problémy někoho jiného. Ještě chvíli takto sedím a popíjím, ale než stihnu dopít celou lahev, padnu do postele a usnu. 

Ráno se probouzím s bolestí hlavy, přesto však plná energie. Po dlouhé době se mi konečně podařilo usnout na dobu delší než tři hodiny. Každý to v tom asi nevidí, ale pro mě je síla alkoholu právě v tomto, v odpoutání od reality a odpočinku, který si jinak nedovolíte. Je to můj jediný přítel, když se celý svět obrátí zády.

Autor Alik918, 30.11.2016
Přečteno 453x
Tipy 1 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Iva Husárková
ikonka Komentáře (1)
ikonka Komentujících (1)

Komentáře

Alkohol je jako oheň. Dobrý sluha, ale zlý pán. :-))

01.12.2016 05:16:52 | Iva Husárkováreagovat

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter