O princezně

O princezně

Bylo jednou jedno království. V tom království žila královna se svou dcerou, kterou po rozvodu s králem byla vysoudila. Princezna rychle dospívala, brzy se okolo ní začali nápadníci ometat a každý z nich přísahal, že ji velice miluje. Ona, aby unikla ze shonu života královského, chodívala pak v přestrojení zvečera do hospody v podhradí, kde flirtovala nepoznána s prostými poddanými.
Tak se stalo, že se velmi zalíbila prostému pasáčkovi. Ten každou noc o ní dlouho snil a přemýšlel, kterak by ji sbaliti mohl. Tu se přihodilo, že do království drak zavítal a královna ruku princezninu a k tomu mnohé akcie přislíbila rekovi, který by se odvážil dceru ze spárů stvůry vysvoboditi. Žádnému rytíři ani šlechtici však za to riziko milá dívka nestála, až prostý pasáček se sebral, odešel do drakovy sluje a za tři dny a tři noci princeznu přivedl, chvástaje se svým hrdinstvým každému občanu.
Tak se chystala veliká svatba. Princezna velice milovala pasáčka, který však na slavnosti hleděl více víno popíjeti a se svými sestřenicemi a dámami ze dvora vesele tancovati. Tak hleděla v něm žárlivost probuditi a tančila s rytíři a šlechtici. Pasáček ihned zvětřil konkurenci a obořiv se slovně na urozené pány, odvedl si princeznu do soukromých komnat.
Tam zlé překvapení mladou dívku čekalo. V komnatě již vyčkával drak a vesele se přivítal s prostým pasáčkem. Tak vyšel najevo jejich pakt společně princeznu získati. Ta nejprve zamýšlela se uraziti, ale pak si řekla, ale co, jsou to oba řádní štramáci, a tak se všichi tři celou noc notně veselili.
Brzy se ukázalo, jak málo prostý pasáček se vyzná v životě královském. Nejevil zájem o záležitosti politické, místo toho raději užíval peněz a přepychu a každou noc byl na mol opilý. Princezna, jež mezitím dítě čekala, nemohla již jej vystát, a tak sotvaže porodní bolesti překonala, podala žádost o rozvod.
Tak dnes žije princezna pouzse se svou starou matkou a s dítětem, o němž neví, zda je prostého pasáčka, či švarného draka.
Autor Greg Johnson, 03.03.2012
Přečteno 2678x
Tipy 1
ikonkaKomentáře (2)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

vzhledem k tomu že skoro všechny pohádky mají v sobě příběh lásky a nebo aspoň její náznak, u pohádek bych spíš volila kategorii podle toho komu je určená (takže pro dospělé) :o)

06.03.2012 08:56:44 | hanele m.

Pobavilo mne to. :) Moc hezké :)

04.03.2012 08:43:09 | Hoshi

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí