O medvědech, kteří měli starosti

O medvědech, kteří měli starosti

Anotace: Tak tohle je dílo, který jsem napsala už v 5. třídě...je to moje největší, nejrozsáhlejší dílo :)jako to zaklínadlo je blbý,ale bylo mi 11... :) Jinak je to na motivy Šmoulů... :)

Byla jedna vesnice, ve které žili medvědi.Ti měli nepřítele, jímž byl zlý čaroděj Křivonoha.Ten se jednou ptal svého kouzelného talíře:„Kouzelný talíři, pověz, jak se daří medvědí vesnici?"„Můj pane, " říkal talíř, „jako vždy.Daří se jim dobře."„A co jejich zásoby jídla a pití?" ptal se nedočkavě Křivonoha, protože jim chtěl něco provést. „Také jsou v pořádku.Jen medvíďata pijí moc vodu a tak ve studni dochází.A protože nikdo neví, že medvědí vesnice existuje a že tam je studna, tak do ní nepřichází voda." Ale talíř nevěděl, že medvědi mají přítelkyni Matku Zem, která jim pomáhá.
Tak se jednou stalo, že voda opravdu došla a několik medvědů muselo jít k Matce Zemi poprosit o to, aby zase byla...Matka Země jim povídá:„Jděte domů.Budete mít vodu.Ale musíte si vzít s sebou tuhle lahvičku.Stačí říct zaklínadlo Abraka dabra vodu,vodu,vodu a budete mít studnu znovu plnou."
Medvědi Matce Zemi poděkovali a odešli domů.Když přišli do vesnice v lese, tak lahvičku všem ukázali a řekli:„Matka Země nám dala tuhle lahvičku, abychom s ní mohli vyčarovat vodu do studně.Zkusíme to." Jeden z medvědů vzal lahvičku a povídá:„Abraka dabra vodu,vodu,vodu..." A v tu chvíli všichni medvědi vykulili oči.Studna byla plná vody. I čaroděj Křivonoha, který zrovna koukal, co medvědi dělají, vykulil oči, když spatřil, co se stalo.
Když se medvědi vzpamatovali, jásali a veselili se, až se to rozléhalo po půlce lesíku.Ale Křivonoha, ten se naopak vztekal a nadával.A když talíř řekl svému pánovi, jak se to všechno stalo, vztekal se ještě víc.Pak ale přestal a přemýšlel, co medvědům provést.Najednou ho to napadlo...
V noci, když všichni medvědi spali, zlý čaroděj přišel k nim do jejich vesničky.Hledal a hledal,až lahvičku našel.Medvědi ji pečlivě ukryli.Byla zahrabaná v hromadě listí vedle domku jedné medvědí rodinky.A tak si ji Křivonoha vzal a odnesl si ji domů.Nic netušící medvědi dál žili spokojeně ve vesničce, jedli, pili a ničeho si nevšimli.Když jim ale znovu došla voda ve studni, chtěli si vyčarovat novou.Dva medvědi tedy šli pro ni.Najednou ale oba vyděšeně zvolali:„Někdo nám ukradl naší lahvičku!" A všichni utíkali, aby se podívali, že je opravdu ukradena.Smutní se sešli do kroužku a přemýšleli, kdo a proč jim sebral kouzelnou lahvičku.Jeden z medvědů, velký a silný Brumla najednou řekl:„Třeba nám ji vzal ten protivný čaroděj Křivonoha!?" „Ano, to je pravda, určitě to byl on.Vždy když se máme nejlépe, tak nám něco provede, protože nás nesnáší!" zvolali medvědi.Potom na něho vymysleli léčku a radovali se, jak nad ním vyzrají.Pak celá vesnice šla za Matkou Zemí.
„Matko Země, Matko Země!" volali medvědi. „Copak se děje?Co se stalo?" „Zlý čaroděj Křivonoha nám ukradl naši lahvičku a odnesl si ji domů.Prosíme Vás, udělejte s ním něco." „Ano, to tedy udělám.Dívejte se!"
A Matka Země jednou zafoukala a přišla velká vichřice.Křivonohu odfoukla z domu až na kopec.Čaroděj se musel omluvit a musel vrátit medvědům kouzelnou lahvičku.Medvědi Matce Zemi poděkovali za pomoc a odešli do své vesničky.Zlého Křivonohu Matka Země potrestala a napravila.Ze zlého čaroděje se stal hodný a milý.Pracoval ve své chalupě.A medvědi?Lahvička jim zůstala a kdykoliv si mohli znovu vyčarovat vodu.S čarodějem Křivonohou se spřátelili a pak je hodný Křivonoha navštěvoval.
Autor Endushka, 16.01.2009
Přečteno 633x
Tipy 1 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Nergal
ikonka Komentáře (1)
ikonka Komentujících (1)

Komentáře

Na 11 let je to hodne povedene a me se zrovna to zaklinadlo libi, je sice malinko naivni, ale ...nejak k tomu patri, nevim proc :)

31.01.2009 14:44:00 | Nergal

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.9 | Facebook, Twitter