Jak kapřík Standa pomohl vyčistit Blatný rybník

Jak kapřík Standa pomohl vyčistit Blatný rybník

Anotace: Pohádka o kapříkovi který důvtipem vyčistil svůj rybník

Sbírka: Šperky pohádek a pověstí

Nedaleko Bedřichova se nachází jeden hluboký rybník zvaný Blatný. Kdosi jej před časem zakalil,takže nebylo možno pouhým okem vidět na dno. Žilo zde sposta ryb,žabek a kachen. No a jak to tak děti bývá, kde žijí kapříci tam chodí rádi rybáři se svým náčiním zkoušet svoje štěstí.
To se ovšem nelíbilo malému kapříkovi Standovi,který
měl kol sebe spoustu bratrů ,sestřiček, a přátel
a právě díky kovovým háčkům které se čas od času ve vodě objevovaly a zase mizely o své známé postupně přicházel, občas se totiž stalo, že s tím háčkem zmizel z rybníka i některý sourozenec či některý z kamarádů a už ho nikdy neviděl.
Proto se jednoho dne domluvil se zbývajíími rybkami že musí na ty háčky něco vymyslet. Dlouho, dlouho se radili až starý sumec povídá: ,,Koukněte co je tu za ta léta za nepořádek mělo by se tu uklidit ''a v tom dostal Standa skvělý nápad počkal,až se znovu objeví železný háček
a poté společnými silami pověsili na háček první z mnoha věcí které na dně ležely.Byl to starý hrnec bez poklice zabralo to háček po chvíli zmizel ,ale za chvíli byl zpět,kamarádi nelenili a na háček postupně zavěsily prasklou duši od bicyklu,prázdné lahve,kočárek ....
Až najednou byl rybník uklizený a čirý.
A ptáte se co rybář ? Protože tentokrát nechytil žádného obyvatele vod usoudil,že už zde žádní kapři ani jiné ryby nejsou a více se u rybníka neukázal.
Standa měl radost,že nepřišel o další své příbuzné a taky,že se mu povedlo vyčistit rybník,který byl jako jedna velká skládka. Proto děti nezapomínejte,že do rybníka se odpadky a věci nehází aby se Standa a jeho přátelé nehněvali.
Autor Petr27, 30.04.2018
Přečteno 797x
Tipy 1
Poslední tipující: breberkar
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí