Únos Ježíška

Únos Ježíška

Anotace: nová satiricky laděná pohádka na téma Vánoce a politika. Jak to dopadne když Sekta zla unese všemi milovaného Ježíška??

Tenhle příběh se odehrává před dávnými časy. Byly to časy, kdy telefony ještě neexistovaly a Pikachu stále žil. Bylo přesně 23.12. a všichni se pilně věnovali vánočním přípravám.
Někde se zdobil vánoční stromeček, jinde se dělal bramborový salát, kousek dál se zabíjel kapr, asi nějaký sebevrah. Na předměstí se pár kluků domluvilo a šlo upalovat pozůstatky Jana Husa. Nahoře v pátém patře spolu otec a matka zápasili a malý kluk soudcoval. Prostě vánoční pohoda jak má být.
Pouze pár lidí se nevěnovalo žádným vánočním přípravám. Měli ve sklepě schůzku tajné antivládní organizace TKNPNHT pokud se ptáte co ty zkratky znamenají znamená to: ten kdo nemá penis nemůže hrát tenis.
Mladý muž vešel do malého baráčku na pokraji městečka. Lehkých pohybem seběhl schody a objevil se před dveřmi, na kterých bylo napsáno několik věcí jako: Zde byl položen jed na krysy, pozor každý čtvrtek zpívá Michal David, kvůli položenému dynamitu zákaz vstupu a poslední největší nápis zněl. Nekřič, nebo to Tonda Hovorka poví mamince. Všechny nápisy mohl ignorovat, protože už je všechny dávno znal.
Pomalinku zaťukal na dveře. Ozvalo se tichounké: „řekni heslo“
“ešteketepetelemeketefetišpornosereš“ špitl potichu muž a dveře se otevřely.
„áá agent S vítám tě“ řekl muž který stál za dveřmi „mám pro tebe dneska velmi těžký úkol, skupina, která si říká, sekta zla, unesla Ježíška. Vánoce jsou v ohrožení, pokud nedokážeš dovést Ježíška zpátky, nikdo nedostane svůj dárek, ani ty. Musíš to dokázat. Nemůžu ti říct víc informací. Doporučuji ti zajít do sídla sekty zla, a prozkoumat to tam“
„A kde sekta zla sídlí?“ zeptal se agent S
„Sídlí v Čečenkově na Čečenské ulici 37 Čečenkov. Je to hned vedle Vietnamců na náměstí.“
Agent S si sbalil důležité vybavení, hned poté vyrazil. Musel projít spousty lesů, spousty hor, spousty pouští, několik sopek
v činnosti, jeden domov důchodců, čtyři cikánské sídliště, a papežův barák. Konečně po dlouhé minutě cesty se dostal k baráku označeným velkým nápisem Parlament české republiky. Právě v tu dobu začaly na obloze blikat nápisy a neznámý ženský hlas promluvil: „začíná dvacáté setkání naši sekty zla…Prosíme všechny zástupce naší společnosti ať se do pěti minut dostaví do společenské síně, k vaši spokojenosti se budou podávat dorty, a dorty a zase jenom dorty… Pro pana Schwarzenberga je zde nachystána postel.“
Agent S si rychle pohnul, tohle musí vidět. Nepozorovaně vběhl do síně a našel si krásné místečko ze kterého mohl vidět a slyšet vše ale nikdo nemohl vidět jeho. Právě v tu chvíli se začala scházet sekta těch nejzlejších lidí vůbec. První přišel Kalousek, v patách za ním Nečas. Se zavřenýma očima vešel do místnosti spící kníže, a hned zalehl do postele. Další přišla Karolína Peake. Za ní dorazili hned dva politici, Radek John a Vít Bárta.
Společnost chvíli čekala, ale poté se dveře rozrazili a vešel Sobotka, za ním Fischer a Bém. Bém sebou táhl ještě někoho. Někoho, kdo byl svázaný pouty, zmlácený až mu z pusy tekla krev.
Agent S nejdřív vůbec nemohl poznat o koho jde. Musel více zaostřit oči
„To je Ježíšek“ hlesl potichu…
Schůze začala. Jako první se ujal slova Kalousek
„Takže Ježíšku, Ježíšku… objevilo se v tobě kus rebelie, dáváš lidem dárky úplně zadarmo, a my zjistili, že z těch dárku neodvádíš žádnou daň, teď bude daň na tvé dárky zvýšená na 50% a budeš z těch daní odvádět další daně a z daní daní budeš platit zase daně a z těch dalších budeš platit zase daně, tentokrát ale myslím Danu mojí milenku.“
Ježíšek zahučel něco, čemu agent S nerozuměl. Hned na to dostal Bičem několik ran
„Ach néé už zase“ naříkal Ježíšek „proč používají furt biče. Doufám jen, že mě nechtěj zase ukřižovat.“
„ehm omlouvám se že do toho skáču“ ozvala se Karolína Peake „já tady sice vůbec nepatřím ale nedomluvíme se co udělat s tím otrapou!“ ukázala na Ježíška. Slova se ujal Radek John:
„A neměli bychom si raději odhlasovat zvýšení platů?“ zeptal se.
„Jooo to by šlo“ ozval se všeobecný souhlas.
Agent S se na to už nemohl dívat, musel Ježíška zachránit.
„Co mám dělat?“ řekl si sám pro sebe „přece se tam nemůžu na ně vrhnout sám, jsou to ti nejzlejší lidi na světe, vládnou kouzlům, které si ani Voldemort nedokáže představit. Ale počkat… když existuje Sekta zla musí existovat také Sekta dobra“
Vůbec neměl páru zda něco takového je, ale byla to jeho jediná naděje. Vrhl se do hledání. Procestoval celý svět, všechno zákoutí, a nikde jediná známka. Až na posledním místě ve kterém hledal našel zvláštní znak, na kterém latinsky bylo napsáno, láska a mír zvítězí nad lží a nenávistí.
„To je ono“ zaradoval se „sekta dobra!!!“
Najednou se spustil death metal vyšlehly plameny a objevil se santa…
„Hou, Hou sakra jak to bylo no to je jedno co ke mně přivádí mladý muži“
„Sekta zla unesla Ježíška nevím co mam dělat“
„To nééé Ježíšek je v nouzi… musíme ho zachránit… Morfujeméééééé. Vlastně ne my nejsme strážci vesmíru… takže… Probíhá digizměna… to taky ne.. sakra.. prostě pojďte všichni sem.
Neuvěřitelné se stalo skutečností a před Agentem S se objevila sekta dobra.
Velitel Santa Claus. Další členové: Adolf Hitler, Kim Čong Il, Kadáfí, Steve Jobs, David Copperfield a poslední Johny Tráva. Společně s Agentem S se vydali do sekty zla a vyhlásili válku za Ježíška.
Nastal největší souboj v dějinách vesmíru. Sekta dobra se zpočátku držela zuby nehty, ale síly ubývaly a kouzla dobra nebyly tak silné jako kouzla zla. Santa Claus padl na zem a zběsile popadal dech. „Agente S“ šeptl potichu „běž osvobodit Ježíška, my ti odlákáme pozornost i kdyby nás to mělo stát čokoládový adventní kalendářík“ hned jak to dořekl vrhl se do spáru Kalouska… Ten ho roztrhal na malinkaté Kousíčky.
Agent S stihl doběhnout k Ježíškovi rozvázat mu pouta
„Ježíšku jsi v pořádku??“
„Nejsem jsi jist“ oznámil „mám něco co mi chybí, motivace“
„ale vždyť ty děláš lidem radost, jak můžeš být bez motivace?
„všichni jsou stejní, nemá to cenu!! Nemůžu nic změnit, můj hlas nic neznamená!“
„Pak se ale nemůžeš divit, že to dopadá tak jak to dopadá. Možná když ukážeš téhle sektě zla, že se ji nebojíš a jsi schopen bojovat, třeba to tady nebude tak hrozný, třeba se nám bude žít lépe a budeme na sebe hodní. Jasně starou sektu zla možná časem vystřídá nová, ale když pak i té ukážeme, že se ji nebojíme, a že by se ona měla bát nás tak už potom třeba žádná další nebude, jediné řešení je prostě nebát se, nedržet hubu protože na nich nezáleží záleží jen na nás, a na našich dětech, děláme to všechno hlavně pro ně, je to jediné co můžeme udělat, aby se ony měly líp, nebo aspoň stejně jako my. Jenom tak může zvítězit práva a láska nad lží a nenávistí“
„Máš pravdu, máš naprostou pravdu musím proti tomu něco udělat, jdu na to!“
„A co chceš udělat?“
„Použiju kouzla ty magore!! Minimamamanimanama huuuuu!!!
Po tomhle kouzlu celá sekta zla zmizela, nezbyla po nich vůbec nic.
Najednou se všechno v okolí rozsvítilo začal padat sníh a ze země vyrostla spousta vánočních stromečků
„Dokázal si to Ježíšku“ usmál se Agent S „a stačilo chtít“
„Díky tobě, a teď musím roznášet radost lidem…. Měj se“
Autor Apo, 24.12.2012
Přečteno 945x
Tipy 1
Poslední tipující: Kaori
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí