Seznámení

Seznámení

Anotace: 1.část příběhů z Bedřichova

Sbírka: Strašidýlko z Nekrasu

Před mnoha lety žilo v lese pod Nekrasem strašidýlko, ačkoliv jej nikdo neviděl dostalo jméno ,,Nekrásek.''
Jednou se Nekrásek rozhodl navštívit vesničku pod horou-Bedřichov.Ale protože to zde ještě dobře neznal,tak se stalo, že zabloudil. Posadil se na pařez a přemýšlel, až najednou uslyšel hlahol dvou dětí, byly to děti z Bedřichova.
Nakrátko se zaradoval,ale hned si uvědomil,že ho neuvidí. V tom si ale vzpomněl na kouzelnou básničku po jejímž vyřčení by mohl být na chvilku viditelný. Začal tedy přeříkávat kouzelná slůvka:
,,Pro krásu
z Nekrasu
blesk a hrome
ať spatří tělo mé''
Náhle byl i za bílého dne pro všechny viditelný,stihl to akorát než přišly děti blíže k němu.Nelekly se,protože o strašidýlku z Nekrasu mnohé slyšely. Požádal děti o pomoc a protože děti v Bedřichově bydlely a vracely se zrovna domů, nabídly se, že ho doprovodí. Těsně před vískou musel Nekrásek říci kouzelnou říkanku znovu aby byl pro lidi z Bedřichova neviditelný.
Ještě předtím ale dětem pověděl, že ho mohou v lese pod Nekrasem kdykoliv navštívit, musí ovšem vždy říct kouzelnou básničku aby ho spatřily.Já už to zkoušel mockrát,ale ani jednou se mi to nepodařilo,třeba budete mít větší štěstí vy, děti.
Autor Petr27, 28.01.2021
Přečteno 303x
Tipy 2
Poslední tipující: Frr
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí