Chyba

Chyba

Dočetl jsem svitek a sledoval, co se stane. Hmmm - cítil jsem se úplně stejně jako předtím. "Tak nic," pokrčil jsem rameny a šel umývat nádobí: život jde dál.

Když jsem pustil vodu u dřezu, v rádiu náhle utnuli dosavadní písničku: "Promiňte, že přerušujeme běžné vysílání, ale na celém světě dochází k záplavám." Cože?

Zvedl jsem jeden talíř, že ho umyju. V rádiu pokračovali: "Nad městy začaly být vidět létající talíře." A safra. Sdělení o mimozemšťanech mě tak polekalo, že jsem upustil talíř, který jsem držel v ruce. Rozlétl se na střepy.

Další Jobova zvěst z rozhlasu: "Právě se zřítil Karlštejn... tedy vlastně rozpadl na kousky. Co se to se světem děje?" Zíral jsem na talíř: měl totiž na sobě namalovaný právě Karlštejn, koupil jsem ho tam na výletě.

Jal jsem se sbírat zbytky talíře ze země: přitom jsem se z nervozity říznul a začala mi téct krev. Rádio pokračovalo: "Krveprolití..." A dost! Vypnul jsem rádio.

Náhle slyším od sousedů hlas: "Hele, vole, přestalo nám hrát hrát rádio! Jenom to šumí!"

Kdo ví, co se bude dít, až budu vykonávat další činnosti, které jsou součástí normálního života: jíst, spát, mít sex... Asi mám určitou odpovědnost: zdá se, že číst ten magický svitek nadepsaný "Kterak se stát pánem světa" byla možná chyba.
Autor danielsoft, 08.08.2019
Přečteno 178x
Tipy 8 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Al.hexth, Iva Husárková, Neegoista88, Milena, J.Karasová, Frr
ikonka Komentáře (3)
ikonka Komentujících (3)

Komentáře

... a jedné chvíle, když už to fakt, opravdu, vážně nemohl vydržet, se všechno pos... :-D

16.08.2019 17:52:37 | Al.hexthreagovat

Tak příště místo nádobí otevři víno a pusť hudbu, Karlštejnu by byla škoda:-)

08.08.2019 11:52:28 | J.Karasováreagovat

...stane se...:-D*

08.08.2019 11:27:03 | Frrreagovat

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter