Sprinter

Sprinter

Anotace: O sportovci který překvapil všechny

Pavel byl atlet sportovec.Závodil v běhu na 100,200,400 metrů.Závodil za oddíl jednoho okresního města.Měl 27 let a na dráze se mu nedařilo.Po jednom unavujícím tréninku šel parkem kde na lavičce seděl starý muž.Ahoj Pavle jak to jde? Špatně mám špatný časy a rozešla se se mnou holka.Něco ti dám a poradím, řekl starý pán a dal mu do ruky kámen.Byl to turmalín polodrahokam.Běhej s ním a v polovičce závodu řekni slovo Titicaca.Pavwl poděkoval a odešel domů překvapený z tohoto setkání.Za tři dny byly závody a Pavel udělal vše jak mu poradil stařec.Vyhrál všechny tratě a byl šťastný.Šel znovu přes park,kde na lavičce byl papír se vzkazem od starce.Když budeš slavný nezapomeň.Za dva roky Pavel vyhrál mistrovství světa na 200 metrů.Šel znovu parkem a tam byl u lavičky papír s nápisem Díky Pavle-Pavlův trenér.Pavel se rozplakal a za týden nedaleko od lavičky nechal zasadit Platan.Říkal mu Titicaca.