Nevěra I.

Nevěra I.

Anotace: Rodinná dovolená, na kterou jede rodina Finnových. Jane chce svého přítele opustit, ale bratr přítele Simon, jí to rozmluví. A poté začíná jejich romantické dobrodružství.

1. Odpoledne před dovolenou

Jane:

Nastal den, kdy jsme se chystali na dovolenou do hor. Měla jsem jet s přítelem Joem a jeho bratrem a jeho rodinou. Já a Joe jsme byli bez dětí. Zatím. Přesto náš vztah už neklapal. Pořád jsme se hádali. Dokonce i na veřejnosti. A to moc příjemné není. Jinak pracuju na základní škole, prvního stupně, jako učitelka.

Balila jsem své věci do tašky. Joe si měl oblečení připravit. Místo toho si hrál na mobilu. Dost mě to rozčilovalo.
„Joe, sbalil si věci a nehraj si. Já ti je balit na poslední chvíli nebudu!“ obořila jsem se na Joa.
„No jo, furt.“ Jenom pronesl a mávl rukou a dál se věnoval mobilu. Povzdychla jsem si a zabalila své věci. Řekla jsem si, že buď Joe pojede se svými věcmi, nebo s žádnými. Já mu je balit nebudu. Byla jsem rozhodnuta.

Když jsem měla sbaleno. Nebo spíš své věci, tak Joe stále byl na mobilu. Chtěla jsem mu něco říct, ale měla jsem hovor. Byl to Joeův bratr Simon.
„Ahojky, děje se něco?“ zeptala jsem se Simona, jestli se něco nestalo. Chvíli jsem poslouchala. To je dobrý nápad. Ráda přijdu.“ Usmívala jsem se a po chvíli hovor ukončila. „Jdu s Katie a Simonem ven na hřiště. Ty si můžeš věci zabalit.“ Řekla jsem Joeovi a šla se převléci. Joe něco pronesl, ale nerozuměla jsem mu. Do deseti minut jsem byla hotová a mohla vyrazit.

Simon:

Chystal jsem se jít s malou Katie ven. Lucy se nechtělo, že prý musí balit věci. Což jsem chápal a aspoň jsem toho využil, aby Katie se do toho moc nepletla. Oblékl jsem Katie a pak se oblékl i já. V tom jsem dostal nápad. Vzal jsem mobila a zavolal, Jane, jestli nechce jít s námi. Vytočil jsem její číslo.
„Ahoj Jane, mám dotaz. Nic se neděje.“ Hned jsem, Jane uklidňoval. „Máš sbaleno? Napadlo mě, že by si se mnou a Katie mohla jít ven. Lucy balí. Ale pochopím, když odmítneš kvůli balení.“ Vychrlil jsem vše najednou na Jane. Ta k mému štěstí souhlasila. Hned jsem hovor ukončil a šel pro Katie, aby se obula.
„Klidně se najezte venku.“ Řekla Lucy s úsměvem na tváři. Jenom jsem hlavou přikývl na souhlas. Moc nám to neklapalo. Já ji nemiloval, ona mě ne. Věděl jsem, že mě podvádí. Jen nevím s kým. Ale abych pravdu řekl, bylo mi to jedno. Nemiloval jsem ji a zůstal s ní kvůli malé Katie. Ale byl jsem rozhodnut podat žádost o rozvod, až bychom se vrátili z dovolené.

Jane:

Když jsem vylezla z baráku, tak ke mně blížil Simon s malou Katie. Když mě Katie zahlédla, hned se rozeběhla za mnou. Já šla jí naproti.
„Katie, opatrně, ať nespadneš!“ křičel Simon na Katie, ale ta jakoby ho neposlouchala. Naštěstí Katie ke mně doběhla v pořádku.
„Ahoj teto Jane.“ Zvolala malá a objala mě. Já ji taky objala.
„Ahoj Katie, tak jak se máš?“ zeptala jsem se Katie a pustily jsme se.
„Dobže.“ Řekla Katie. Ještě říkat ř neuměla, ale snažila se to naučit.
„Ahoj Jane, opravdu tě nerušíme?“ zeptal se s úsměvem na rtech Simon, když k nám došel.
„Ahojky Simone, nevadí. Své věci jsem si už zabalila. Jen Joe si hraje na mobilu a nebalí. Ale jasně jsem mu dala najevo, že mu věci balit nebudu.“ Řekla jsem pravdu a snažila jsem se, aby to znělo klidně.
„Vybodni se na něho.“ Usmál se na mě Simon.
„Tak půjdeme?“ zeptala se Katie a chytila Simona a mě za ruku. Oba jsme se zasmáli a vyrazili na hřiště.

Simon:

Naštěstí Jane, nebydlí daleko. Bydlí v paneláku s bratrem Joem a my kousek za nimi v rodinném domku. Tak jsme mohli jít pěšky a vyzvednout i Jane. V ruce jsem ještě držel bábovičky na písek. Když Katie zahlédla, Jane, hned se k ní rozeběhla. Křikl jsem za Katie, aby dávala pozor a nespadla. Naštěstí je to šikulka a neupadla. Já je pomalu došel.

Ještě jednou jsem se ujišťoval, že to Jane, nevadí a nerušíme ji od práce. Ale ujistila mě, že jí nerušíme. Co Katie chytla mě a Jane za ruku, tak jsme vyrazili a n blízké dětské hřiště.

Cestou Katie si povídala s Jane. Já je moc nevnímal. Myslel jsem na ni. Tu jsem miloval a žádnou jinou. Věděl jsem, že jí to doma s přítelem neklape, ale ničit jejich vztah jsem nechtěl. Hlavně, když se ona snažila vztah zachránit. Původně jsem se chtěl nechat rozvést s Lucy před třemi roky, ale když mi oznámila, že je těhotná, tak jsem to nechal být. Jenže pak jsem zjistil, po narození Katie, že mě podvádí. A když jsem se na Katie zadíval, tak mi podobná byla, ale ne moc. A k Lucy se taky nepodobala.

Došli jsme na hříště a Katie si šla hrát na pískoviště. Vzala si ode mne bábovky a šla na písek. Já si s Jane sedl na lavičku a sledovali Katie, jak si hraje.
„Díky, že jste mě vytáhli ven.“ Poděkovala mi Jane. Podíval jsem se na Jane. Byla tak kouzelná.
„Není zač. My rádi.“ Usmál jsem se na Jane a ta mi úsměv oplatila.
„Ale uvažuju, že s vámi na tu dovolenou nepojedu.“ Zašeptala a dívala se, jak si Katie hraje. Všiml jsem si, jak potlačuje slzy.
„Proč? Katie bude zklamaná.“ Dostal jsem ze sebe. Chtěl jsem říci, že budu i já zklamaný, ale nakonec jsem to jako hňup hodil na Katie.
„Chci se s ním dneska rozejít. Ty hádky mě ničí. A poté, co se rozejdeme, není dobré jet s vámi na tu dovolenou.“ Vysvětlila mi Jane.
„Nechci tě nutit, či přemlouvat, ale zkus to ten týden vydržet. Pak mu ty kopačky dej, když to tak cítíš, ale prosím ne teď.“ Podpořil jsem, Jane, a zároveň požádal jako sobec, aby s tím rozchodem počkala. Poté se na mě podívala.
„Já ti nevím.“ Pronesla nejistě.
„Jak říkám, nechci tě nutit, ale bylo by fajn, kdyby si jela.“ Pokrčil jsem rameny, abych nedal najevo, že na ni moc tlačím.
„Ještě si to promyslím.“ Pousmála se na mě Jane a já se na ni usmál, s přikývnutím hlavy, že rozumím. Poté jsme si různě povídali a sledovali Katie, jak si našla pár kamarádů a hrála si s nimi na pískovišti.Jane:

Jak jsem tak sledovala Katie, tak jsem si uvědomila, že mi bude chybět, protože zůstat s nimi v kontaktu je blbost, až dám Joeovi kopačky. Simon se mě snažil přemluvit, abych to udělala po dovolené. Je pravda, že Katie to ponese těžce. Nakonec jsem se rozhodla, že pojedu a s Joem se rozejdu po dovolené. Ale řekla jsem si, že Simonovi to ještě říkat nebudu. Mé rozhodnutí. Poté jsme si různě povídali. O partnerech či dovolené nepadlo žádné slovo. Což jsem byla ráda.
„Lucy mi řekla, abychom se najedli venku, nechceš se připojit?“ zeptal se mě náhle Simon. Podívala jsem se na něho. Zrovna sledoval Katie.
„Sice navařeno není, ale najím se doma.“ Odmítla jsem jeho nabídku.
„Jen pojď. Ušetříš.“ Podíval se na mě Simon a usmíval se. „Nebo to řeknu Katie a ta tě už přesvědčí.“ Zasmál se. Jak krásný smích měl.
„No dobrá, ale jenom kvůli Katie.“ Souhlasila jsem, i když kvůli Katie to nebylo. I kvůli němu.
„Super. Tak za hodinku vyrazíme.“ Řekl Simon, když se podíval na hodinky. Přikývla jsem hlavou na souhlas. Pak jsme sledovali Katie, jak si hraje. Po hodině přišla k nám Katie.
„Tatí, já mám hlad.“ Pronesla Katie a hladila si bříško. Smála jsem se jak to bylo komické.
„Tak pojď, uklidíme bábovičky a půjdeme se najíst.“ Smál se Simon. Hned jsem taky vstala a šla pomoci s úklidem.

Jak jsme tak uklízeli, tak jsem vzala jednu bábovičku a Simon jí taky chtěl vzít. Držel mě za ruku. Já se na něho podívala a on na mě. Ale trvalo to pár vteřin.
„Eh…Promiň.“ Omluvil se mi hned Simon.
„N-ne, ty promiň.“ Taky jsem se omluvila. Měl tak krásné hnědé oči, až jsem se v nich ztrácela. Tušila jsem, že dovolená bude pro mě peklo. Jsem s mužem, kterého nemiluju a budu tam s mužem kterého miluju, ale je zadaný. Dost těžká situace mě čekala.

Poté vše proběhlo v pořádku a po úklidu a rozloučení jsme šli do místní hospůdky na jídlo.

Simon:

Doufal jsem, že si Jane rozmyslí a pojede na tu dovolenou, ale už jsem se o tom bavit nechtěl. Ale jak jsme uklízeli bábovičky, tak jsem Jane málem políbil. Ta touha byla silná, ale uvědomil jsem si hned, že je to špatně a tak se omluvil a odvrátil zrak a ruku dal pryč. Trošku mi zrudly tváře. Ale když se mi ji podařilo přemluvit na tu večeři, byl jsem tak rád, že jsem málem zavýskal radostí jako malé dítě. Ale zase jsem to musel svést na Katie. Když bylo sbaleno, šli jsme do hospůdky na večeři.

Jane:

Sedli jsme si venku, kde byl volný stoleček. Po chvíli se u nás objevila číšnice s jídelním lístkem.
„Dobrý večer, co bude k pití?“ zeptala se nás na pití.
„Gambrinus desítka.“ Řekla jsem si o pivo.
„Jedna cola a dvě desítky.“ Objednal pití Simon. Pak jsme se začetli do jídelního lístku. Simon šeptal Katie, co tam píší, a radil jí, co si má dát. Já měla během chvilky vybráno. Po chvíli přišla servírka s naším pitím. A zároveň jsme si objednali jídlo. Já si dala kuřecí směs s bramboráčky, Katie smažený sýr s hranolky a tatarkou a Simon tatarák.
„Teto Jane, tatažák mi nechutná.“ Usmívala se Katie.
„Ty si už jedna tatarák?“ podivila jsem se, že oba její rodiče tomu dopustili. I když jim to neublíží, tak by tatarák děti měly mít aspoň od šesti let.
„Ne, jenom chutnala.“ Zazubila se Katie.
„Tak to jo.“ Taky jsem se usmála a ulevilo se mi.
„Neboj, nedovolil bych, aby ho snědla.“ Řekl mi Simon, který si nejspíš všiml, jak se mi ulevilo.
„No, a třeba já tatrák ještě neměla.“ Přiznala jsem Katie i Simonovi.
„Vážně si ještě tatarák neměla?“ byl Simon překvapen.
„Ne, jednou jsem chtěla ochutnat, ale Joe vše snědl sám.“ Přiznala jsem pravdu.
„Tak to se napraví a ochutnáš ode mne.“ Zazubil se Simon.
„To ne, nebudu přeci ujídat tvé jídlo.“ Protestovala jsem.
„A kdo říká, že budeš ujídat? Jako na oplátku ochutnám zase já tvé jídlo.“ Zakřenil se Simon.
„Jasně a já od tebe taky ochutnám.“ Zasmála se Katie.
„Asi si neprosadím svou, co?“ zasmála jsem se.
„Ne, jsme na tebe dva.“ Smál se Simon. Po chvíli přinesli jídlo. Simon mi hned dal ochutnat tatarák. Připravené maso s ingrediencemi smíchal dohromady. Na topinku nanesl česnek a talíř mi předal, abych jsem si vzala. A já svůj talíř dala Simonovi a ten ochutnal spolu s Katie. „Tak co říkáš?“ zeptal se mě Simon na tatarák, když jsem sousto žvýkala v ústech. Počkala jsem, až to sním.
„Není to špatné, ale nic pro mě.“ Řekla jsem pravdu.
„Dobře, je vědět tvůj názor na to.“ Usmál se Simon. „To tvoje je taky dobrota.“ Dodal, když ochutnal z mého talíře.
„Výborné.“ Řekla i Katie. Na oba jsem se usmála. Poté každý jedl ze svého talíře, co si objednal. Po jídle jsem chtěla zaplatit svou útratu, ale Simon si peníze vzít nechtěl, tak po menším hašteření jsem své peníze uklidila. Simon s Katie mě doprovodili k paneláku.

Při loučení jsem dostala pusu od Katie se slovy, že se těší na dovolenou. A to byl bod mého rozhodnutí. Na dovolenou jedu.

Když jsem dorazila domů, tak Joe měl sbaleno, ale nebyl nějak extra příjemný. Tak jsem se vykoupala a šla do postele, než se hádat.

Simon:

Když jsme doprovodili, Jane domů, tak Katie básnila o dovolené, jak si to užijeme. Já ji moc nevnímal. Myslel jsem na Jane. Bylo na ni poznat, že je ve vztahu s Joem nešťastná. Doma, jsme měli vše sbalené. Katie šla do vany a pak do postele. Já byl na počítači a dělal svou práci. Jsem totiž skladatel textů. Tak jsem měl pár skladeb, kam bylo zapotřebí složit text pro dvě skupiny. Měl jsem na to celé prázdniny, tak jsem pracoval po nocích. A k jednomu se přiznám. Texty skládám díky Jane. Ta mě v této práci vždy podpořila a stala se pro mě hudební múzou. Pak jsem šel do postele, ale trvalo mi, než jsem usnul. Myslel jsem na Jane. Ale nakonec jsem usnul.
Autor Janey Trafy, 30.06.2019
Přečteno 286x
Tipy 2 ... Tip / Supertip
ikonka Komentáře (4)
ikonka Komentujících (3)

Komentáře

Paní učitelko pravopis je asi spíš dobře ale ty čárky úplně nepochopitelně!
doprovodili, Jane domů
naštěstí Jane, nebydlí daleko
zahlédla, Jane
Obsah: dobrý nápad je rozdělit vypravěče na 2 - avšak chtělo by to ještě aby byli v protikladu. Aspoň trochu, tito se nám od začátku snaží vidět jedněma očima a mluvit jednou řečí. Sobě stranit a druhé odbývat. To bývá nudné i v žánru červené knihovny.
Pokud ti záleží na hodnotě své snahy, pokus se aspoň trochu vyvarovat toho obvyklého neduhu stranění a piš objektivněji.

01.07.2019 11:11:26 | Karel Koryntkareagovat

JSI VELMI VELMI TALENTOVANÁ A PÍŠEŠ OPRAVDU OSOBITĚ :)

30.06.2019 18:07:58 | ROSA ŽIVOTA ZRAKEM VNITŘNÍM OSVÍCENA

Moc Ti děkuji :)

30.06.2019 18:57:52 | Janey Trafyreagovat

:-)*

30.06.2019 19:23:15 | ROSA ŽIVOTA ZRAKEM VNITŘNÍM OSVÍCENA

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter