Co všechno umí Podzim

Co všechno umí Podzim

Anotace: Odpověď na otázku: Co všechno umí Podzim? Krátké líčení

Co všechno umí Podzim?

Podzim je vysoký švihák a svůdník v šedivém tvídovém kabátě a vysokém cylindru. Podzim vpluje do sálu nenápadně. Snadno se vřelými slovy vlichotí ochrance, která jej, ještě poblouzněna a omámena zlatavě medovým tónem jeho hlasu, vpustí dovnitř. Když vejde Podzim do sálu, poznáš to. Jeho pohled tě polechtá na zádech, přejede ti svou vtíravou lehkostí podél celé linie páteře. Bojíš se otočit, bojíš se pohledu do stínu bouřkové krempy klobouku. A bojíš se právem.

Co všechno Podzim umí? Stačí jediný pohled chladně opalizujících očí a všechny dosud počestné stromy kvůli Podzimu odhodí své zelené plesové róby. Vyzývavě vystaví své svůdně rudé spodní prádlo, ale ani to před neuchrání před Podzimem dlouho. Jednu po druhé svléká podzim porcelánově bledé břízky, exoticky snědé olše, cudné a zasmušilé vrby a ponechává jejich odhalené kmeny toužit po dalších vášnivých polibcích a rozpalujících dotecích. Dlouho čekají nahé stromy na bílé chladné peřině na hřejivé objetí milence. Provokativní Podzim si s nimi pohrává, držíce si stromy od těla, tančí s nimi vášnivé tango do rytmu klapání chladných prstů listopadového deště.

Co všechno Podzim umí? Podzim dokáže omámit všechny tvé smysly líným vyfouknutím smogového kouře z cigarety přímo do tvojí tváře. Vyzve tě k tanci a během něj tě svým dechem, vonícím po dešti a mlze, polechtá na uchu až se ti zježí všechny chloupky v zátylku. Svým nenechavým prstem v rukavici, utkané z dešťových provazců, tě nejprve rošťácky cvrnkne do nosu a na tváři zanechá navštívenku v podobě ruměnce po letmém polibku bezkrevných rtů. Ale když si nedáš pozor a pod vlivem hřejivého hlasu mu odemkneš bránu z knoflíků k tvé pokožce, jeho chtivé ruce ti už bloudí po pokožce, už ti kreslí obrazce po horkých bedrech.

Co všechno Podzim umí? Umí lámat srdce a přimět tě k trudomyslnosti, špatné náladě a skepsi. Přesto ho mám ráda. Naivně si myslím, že jen já vidím jeho skutečnou povahu skrytou za mrazivou hradbou plískanic, že jen já jej chápu. Ale pravda je možná daleko prostší – už jsem propadla jeho kouzlu.

Autor Dorazilka, 11.12.2019
Přečteno 275x
Tipy 13
Poslední tipující: mkinka, V.N.Losinský, Danger, Jaruška, Dávid, LeViter, danaska
ikonkaKomentáře (7)
ikonkaKomentujících (5)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Hezky tančíš na podzimním plese,záříš všemi barvami a jiskříš pocity,díky za ni.

30.07.2020 20:24:31 | Danger

Moc se mi to líbí! :) Jak tvůj textík, tak i představa podzimu v úplně jiném světle, než když na něj myslím obvykle! Takže už se na něj začínám těšit!

14.06.2020 19:51:00 | Naki

Děkuji moc :) Jsem ráda, že jsem tě přiměla podívat se na podzim trochu jinak, to byl taky účel toho textu.

16.06.2020 08:04:24 | Dorazilka

Krásně jsi to napsala.Opravdu se mi Tvé rozjímání moc líbí.
Mohla by jsi pokračovat jarem .-)
Ráda dávám ST..

04.05.2020 21:25:28 | Jaruška

Moc děkuji :)

08.05.2020 15:33:10 | Dorazilka

Milá slečno Dorazilko, moc hezky jsi popsala podzim. Ráda dávám ST a srdečný pozdrav z Prahy. Daniela

21.12.2019 17:55:49 | danaska

Díky moc :)

21.12.2019 22:53:56 | Dorazilka

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter