Paříž-2. část

Paříž-2. část

Anotace: Popis druhého dne cesty do Paříže...

Sbírky: Deník-moje cesta do Paříže

2. den-15.6.2008
Další zastávka byla kolem půlnoci… Všichni, rozespalí a dezorientovaní, jsme se vyhrnuli do chladné noci a spěchali na záchod. Další zastávka byla až o půl osmé ráno. Řeknu vám, že v autobuse se spí opravdu mizerně. Spala jsem jen chviličku. Asi kolem půl desáté jsme konečně dojeli do Paříže… Sláva!! Rovnou jsme jeli na okružní jízdu Paříží. Naše vedoucí Klára nám popisovala, kolem čeho projíždíme. Je šikovná, že si to všechno pamatuje… Poté jsme už směřovali k našemu obydlí, faře, která se nachází asi tři čtvrtě cesty od Paříže.
Na místě jsme ještě asi půl hodiny seděli ve vydýchaném autobuse a čekali, než vedoucí všechno domluví. Potom jsme se šli projít k řece Seině. Kámošky si pořád na něco stěžovaly… a já jsem byla ráda, že jsem tady a užívala jsem si toho pocitu.
Po procházce jsme ještě asi dvě hodiny seděli venku před farou, než nás pustili dovnitř (dodnes nevím, na co se tak dlouho čekalo… že by na zbylá zavazadla??). A pak nás konečně pustili dovnitř. Rozdělilo se, kde bude kdo spát. Nahoře v prvním patře v jedné místnosti spali všichni od přípravky až po mladší oddělení III., z ml. od. IV. tam nikdo nebyl (aspoň myslím…). Ve vedlejší místnosti spali děcka z našeho nejlepšího oddělení-výběrového. Dole v přízemí spali nejstarší výběráci-vedoucí.
Odpoledne jsme byli ještě na jedné procházce-k blízkým prolézačkám. Všichni jsme tam blbli jak malí…
Potom, už na faře, jsme se rozdělovali do skupin. Každá skupina (bylo jich 7) měla něco na starosti. Já jsem byla se svými dvěma kamarádkami a s Terkou a Petrou, které jsme doteď neznaly. Byly jsme skupina 5 a naše vedoucí byla Katka Pořízková z výběru, která je moc v pohodě… Byli jsme lavoráři, nosili jsme vodu do lavorů na čištění zubů a umývání ešusů.
Pak už byla jen večeře (z pytlíku), kterou nám uvařili výběráci. Po večeři jsme si šli vyčistit zuby a potom jsme už zalezli do spacáků. Spát se šlo pozdě, asi kolem půlnoci, protože nám naše drahá vedoucí Klára ještě nechala půl hodiny na vykecání…
Autor Slečna Růžová, 03.07.2009
Přečteno 283x
Tipy 0 ... Tip / Supertip
ikonka Komentáře (0)

Komentáře
© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter