Patisková agentura uvádí: městské magistráty zřizují první uklízovny

Patisková agentura uvádí: městské magistráty zřizují první uklízovny

Soukromé firmy, státní instituce i neziskový sektor – všichni hledají příležitosti, kde by mohli ušetřit nějaké peníze, aby ulehčili svému napjatému rozpočtu.

Starosta městysu Šumná Lhota, poté, co mu uklízečka již podruhé omylem vytáhla kabel od internetu, začal přemýšlet o tom, jak omezit výdaje na úklid.

Nejdříve ho napadlo, že by mohly uklízečky místo košťat fasovat pouze malý smetáček a lopatku, ale to by paradoxně zvýšilo, nikoli snížilo náklady, protože by úklid trval –kvůli snížení kapacity použitého náčiní- déle. Pak ovšem přišel zlomový nápad, který obecní kase vskutku pomohl.

„Všichni úředníci magistrátu pracují každý pouze ve své kanceláři, na svém místě k tomu určeném. Stejně tak vrátný ve vrátnici či kuchařky v kuchyni. Proč by tomu v případě uklízeček mělo být jinak?“ meditoval starosta.

Šumná Lhota poté byla prvním městem, na jejíž radnici se zřídila uklízovna: vyhrazená místnost pro uklízečku, místnost, v níž se provádí úklid. Město bylo následně schopno redukovat pracovní místo uklízečky na desetinu úvazku, neboť díky novému rozvržení pracovního prostoru je nyní úklid rychleji hotov.

Koncept uklízovny začaly následně kopírovat magistráty dalších měst. Uvádějí, že tato moderní redukce nejen šetří, ale pomůže i zvýšit bezpečnost práce a její efektivitu. Ministerstvo pro místní rozvoj provádí hloubkové kontroly, zda jsou uklízovny dobře osvětlené, dostatečně vzdušné a zda je k nim zajištěn bezbariérový přístup.

Těsně před uzávěrkou se nechala slyšet Unie údržbářů. Požaduje zakořenění podobného konceptu: vedle uklízoven by se zřídily ještě údržbárny, v nichž by probíhala údržba budovy. Redukci úvazku na jednu desetinu však odmítá.
Autor danielsoft, 01.01.2020
Přečteno 133x
Tipy 3
Poslední tipující: Roser, hanele m., Lighter
ikonkaKomentáře (1)
ikonkaKomentujících (1)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Tak proto je všude (kromě uklízoven) takový bordel a nic nikde nefunguje(kromě údržbáren)!! :-))

01.01.2020 17:51:35 | Lighter

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter