Patisková agentura uvádí: Jak zabezpečit počítač jeho vypnutím

Patisková agentura uvádí: Jak zabezpečit počítač jeho vypnutím

Spousta počítačů čelí stále se zesilující hrozbě počítačových virů. Nedávno na problém narazili bezpečnostní experti vládního „Úřadu pro redukci datového loadu“ a jejich intenzivní výzkum odhalil zásadní fakt: počítač se nemůže nakazit počítačovým virem, pokud je právě vypnutý.

Řešením je tedy jednou za čas počítače vypínat, aby se doba, po kterou hrozí riziko napadení viry, alespoň o nějakou dobu zkrátila. Některá ministerstva se následně nechala slyšet, že budou nepravidelně vypínat některé svoje servery ve snaze podpořit svoji počítačovou bezpečnost.

Společnost Microsoft uvedla, že k tomuto účelu již dávno implementovala do svého operačního systému Windows volbu „Vypnout“ v menu „Start“. „Bezpečnost je jednou z našich hlavních priorit,“ prohlásil mluvčí společnosti.

K výsledkům výzkumu se chtěl ještě redakci vyjádřit nejprofesionálnější IT odborník ČR, jehož kódem protékají denně miliardy dolarů. Ovšem nestihnul to do uzávěrky tohoto vydání, protože server jeho poskytovatele e-mailu byl právě vypnutý.
Autor danielsoft, 02.01.2020
Přečteno 263x
Tipy 6
Poslední tipující: mkinka, Lars Decidus, Roser, Now, Lighter, Frr
ikonkaKomentáře (2)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Zábavné, takové milé

15.02.2020 21:56:52 | Roser

Stačí vypnout elektrický proud řízeným blackoutem! Neboli vypnout hlavní počítač v elektrárně, a pak se už nemusí žádný další vypínat, jak vypne elektrárna. Ale rizikem pro bezpečnost jsou baterie, které kazí tuhle dokonale jednoduchou a stoprocentně účinnou ochranu a oddalují ji o pár hodin. :-))

02.01.2020 11:04:45 | Lighter

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí