Život po životě - kapitola XXI

Život po životě - kapitola XXI

Anotace: Poslední kapitola příběhu na pokračování pojednávajícího o osudech vybraných jedinců během zombie apokalypsy.

Kapitola 21 – Druhá šance

 

    21. týden od vypuknutí, první týden od záchrany zbylých...

  „Nákaza, trvající celých dvacet týdnů, je konečně zažehnána,“ promlouval nadšeně hlasatel, který nyní stál spolu s většinou štábu na place. „Ale nesmíme zapomínat ani na ty zemřelé, na ty, kteří se kvůli nám obětovali.Ti, co přišli o život vlastní nevědomostí…Ti, kteří nám byli rodinou, přáteli, nebo i nepřáteli.“ „A nyní ještě jedna špatná zpráva…Bylo zjištěno, že zákeřný virus u některých dokázal postoupit až do čtvrté fáze…Takže buďte na pozoru! Spekuluje se, že těchto lidí bylo málo a všichni zemřeli…To je z dnešních zpráv všechno. Prozatím se s Vámi loučím, uvidíme se u večerních zpráv...“

   Ti, kteří přežili, začali uklízet všechen ten nepořádek a vracet se do svých, mnohdy zničených, domovů. V každém z okresů byla vytvořena „úklidová četa“, která se měla postarat o zmizení těl mrtvých. V malých městech si všichni pomáhali. V těch větších začínaly krádeže, které se opět stávaly pravidelnou činností a kterých nyní využívalo více lidí než kdy dříve­­­­…Tento nárůst se zastavil při zprávě, že se začalo jídlo a pití rozdávat zdarma. Prozatím v dávkách…Dokonce i nějaké firmy začaly pomalu nabízet své služby, také prozatím zdarma. Svět začal spolupracovat jako nikdy předtím.

       Sam a jeho kumpáni byli dopadeni a odsouzeni za vraždění, ubližování a okrádání lidí. Soud rozhodl u Sama, aby podstoupil terapii v psychiatrické léčebně. Některé jeho společníky propustili a jiné zavřeli do vězení.

   Agness, Shawn a Lisa se stali rodinou, která fungovala konečně tak, jak měla. Byla jim vděčná za to, že svůj slib dodrželi…

   „Všechny resty, kterých se přežívající lidé dopustili během apokalypsy, výjimkou zabití nevinných lidí, jsou tímto prominuty! Ostatní budou souzeni.“ oznámil prozatímní prezident.

  Někdo se nezmínil ani slovem o tom, co se stalo s odlehlými ostrovy a to začalo být velice brzy podezřelé. Lid se začal ptát, proč a co se stalo. I přes počáteční tajnosti se prezident k věci vyjádřil, prozradil, co se ve skutečnosti odehrálo a občany tím uspokojil, avšak i někteří z nich přišli o své rodiny a přátele z těch míst.

    K večeru přišly nové zprávy… „Bylo zjištěno, že během této krize se vyhubilo několik druhů zvířat…Počet obyvatel se také výrazně snížil…Některá města byla srovnána se zemí, aby zde mohly být postavena města nová, nebo se přenechala přírodě…Poslední zprávou je otázka, kdo stojí za tím útokem, lidé­ se ptají. Již jsme s naším štábem na stopě a budeme vás informovat…“

   

 

   O pár týdnů později…

   Ulice byly z toho největšího nepořádku uklizeny. Masové pohřby již byly pryč a odpověď ohledně viru nikde. „S lítostí vám musíme oznámit, že náš moderátor, Bartoloměj S., který vás provázel celou tu dobu, zemřel…Byl nalezen ve svém bytě. Podle informací se otrávil plynem…Z vyšetřování vyplývá, že šlo o nešťastnou nehodu, ale rojí se nám spekulace o vraždě…Kde je pravda?…To se už asi nedozvíme…“ ohlásila Bartova kolegyně. „A nyní zpráva, která přišla před pár vteřinami…Bylo nám od tajného zdroje oznámeno místo, údajný ostrov, který není zakreslen na mapách, kde byl nalezen vyspělejší druh nemrtvých…Ve zprávě dále stojí, že zde leží tajná vědecká laboratoř, na které se něco nevyvedlo…Vláda zprávy odmítla komentovat…“

    Po této zprávě Shawn televize vypnul a dodal k nim vlastní názor „Nevěřím tomu, že by to bylo nešťastnou náhodou s tím moderátorem. A co se týče těch příšer…I když se mi nechce, věřím tomu, že to je pravda, a říkám vám, že se těmi nekonečnými experimenty brzy zničíme…“ „Měli bychom se taky postarat o naše děti!“ dodala Lisa. K nim se přidala i Agness, která vyjádřila svůj souhlas s rodiči, tedy současnými rodiči. „Já připravena jsem...Teď už asi na všechno!“ dodala k tomu, nyní už sedmnáctiletá, Agness.

   A co se týče Agnessčiny a Jeremyho opravdové rodiny, Jenny a jejich matky, obě byly nalezeny ve svém domě s prostřelenou hlavou.

    Virus skutečně zanikl…Avšak zprávy o příšerách, které běhají po vzdáleném ostrově, se potvrdily jako pravdivé, byli jimi samotní vědci…Tato zpráva vyplula na povrch až po dlouhých čtyřiadvaceti letech…Přičemž nákaza na ostrově trvala jen několik týdnů…Pak byl ostrov srovnán se zemí.

Autor Rigri, 23.07.2017
Přečteno 267x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí