Svobodná věda (I/35)

Svobodná věda (I/35)

Anotace: Rabamagnus jde do boje

Sbírka: Svobodná věda

35.

Minule: Evrena „vypne“ magii na Akademii, profesoři hledají příčinu, jediný Golmagnus ví, o co jde.

--- --- ---

Sanitka odvezla Golmagna do nemocnice, shromáždění profesoři se dál radili o postupu při blokádě magie na Akademii.

„Musíme informovat studenty, pane řediteli,“ řekla Stelamagna. „Každý si teď musí dávat víc pozor sám na sebe, když nefungují amulety. Měli bychom nařídit povinné setrvání studentů na koleji.“

„To je moudré, paní kolegyně, hned to zařídím,“ řekl Rabamagnus a dal pokyny sekretářce. „Bude to pro nás pro všechny krušná doba, dokud se moc magie neobnoví. Golmagnův džin byl zrušen, pokud jste používali podobné magické služebníky, je pravděpodobné, že byli zrušeni i oni. Musíme najít původce blokády a přivést ho k pořádku. Všichni si jistě vzpomenete na Evrenu. Golmagnus má možná pravdu, tato dívka má důvod zlobit se na Akademii, protože byla vyloučena. Nyní se rozejdeme a postaráme se o pořádek mezi studenty. Můžete jít.“

Rabamagnus chvíli seděl v křesle za stolem, pochopil však, že tohle rozhodně nestačí. Ohlásil sekretářce svůj záměr a odešel do města. Ve městě magie normálně fungovala. Auta jezdila po ulicích, test transletu dopadl dobře. Rabamagnus nasedl na tramvaj a odjel do fakultní nemocnice za Golmagnem.

Primář chirurgického oddělení se tvářil znepokojeně.

„Je to velký problém, pane řediteli. Nedefinovaná chronická bolest v břiše, ke které se připojilo srdeční selhání. Obávám se, že profesor Golmagnus je v ohrožení života. Děláme co se dá, rozhodně se nemíníme vzdát. Ale jestli to bude stačit, to nevím.“

„Profesor Golmagnus se domnívá, že jeho nemoc způsobil magický útok. Jeho ošetřovatel medik Nimus u mě byl a je stejného názoru,“ řekl Rabamagnus.

Primář se ještě více zachmuřil a pokrčil rameny.

„O magii my chirurgové moc nevíme. Je ovšem pravda, že u pana profesora jaksi není co operovat. Možná bychom ho měli svěřit do péče internistů, tam jsou i magičtí medikové. V každém případě si vyžádám konzultaci. Děkuji vám, pane řediteli, možná nám vaše zjištění pomůže.“

Rabamagnus došel do Golmagnova pokoje a posadil se k jeho lůžku. Nikdy neměl starého profesora zrovna v lásce, jenže jak nelitovat svého druha v tak zapeklité situaci­?

Golmagnus odpočíval, oči měl zavřené. Když zaslechl zvuk přisunované židle, obrátil se na Rabamagna a podíval se mu do očí.

„Evrena, řediteli. Musíte najít Evrenu,“ řekl tichým hlasem a opět upadl do mdlob.

Rabamagnus vstal a vyšel z nemocničního pavilonu. Vrátil se na Akademii, sebral virguli, visium a několik jiných transletů. Vydal se do půjčovny automobilů. Sám auto neměl ale řídit uměl. Uložil magické předměty na sedadlo spolujezdce a vyjel z města. Na poli pak provedl sledování okolí, pokusil se zaměřit na Evrenu visium, pokusil se použít virguli pro hledání nehodné magičky. Bez úspěchu.

Autor Pavel D. F., 04.05.2025
Přečteno 35x
Tipy 3
Poslední tipující: Marry31, šuměnka
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2004 - 2025 liter.cz v1.8.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel