Tato funkce vyžaduje přihlášeného autora !!!
Za trnitými strunami

Za trnitými strunami

Za trnitými strunami

Anotace: Příběh Jocelyne- Jo, která si prošla trnitou cestou za svým hudebním snem na počátku let devadesátých. Příběh plný vášně, rockové hudby a sebepoznání... Pokračování V. Love me, baby!

Na Nickově party jsem raději nepila žádný alkohol. Chvíli jsem se bavila s Piene a ostatními, jakmile ale došlo na pití, začala jsem se v zábavě ztrácet. Ne nadarmo se říká, že opilí hovoří jiným jazykem.
,, Kazíš zábavu!“ Křikla Piene a napila se rumu přímo z lahve.
,, A tobě bude blbě.“ Odsekla jsem, když jsem viděla, jak se ztrácí čím dál víc ve světě alfa.
Založila jsem ruce na prsou a na chvíli jsem dumala nad tím, jak rozumím Jacobovi. Rozhodně má dobrý důvod neúčastnit se takových večírků.
,, Ale, Jo se nebaví,“ přikodrcal se k nám Miles spolu s Andym. Obrátila jsem oči v sloup.
,, Copak? Nechceš si znovu zopakovat moje narozeniny?“ Zasmál se na celé kolo Miles a já už toho měla tak akorát.
,, Nepotřebuji se opíjet, abych se bavila!“ Odstrčila jsem ho, ale zachytil mě za lokty. 
,, Snad to není panem bubeníkem!“ Stiskl mě pevně. ,, Pusť mě!“ Odstrčila jsem ho.
,, Co blbneš?“ Ozvala se opilá Piene, která se sotva potácela.
,, Tohle nemám zapotřebí!“ Naštvala jsem se. Polovina lidí byla opilá a druhá konzumovala nějaké prášky.
,, Koukám, jak rychle zapomínáš na starý kámoše.“ Rýpnul si Miles. Zřejmě tím pojmem “starý kámoše“ myslel naše muchlování.
Do našeho dohadování řinčela hudba The Who, když mě rozbolela hlava. Andy se záhadným způsobem přesunul vedle, napůl vnímající Piene.
,, Asi půjdu, co ty?“ Zeptala jsem se jí. Její alkoholem unavené oči se podívaly mým směrem, ale silně pochybuji, že ke mně dohlédly.
,, Jdi si, ona zůstane.“ Napomenul mě Andy, zatímco mu Piene  položila hlavu na rameno.
,, Piene,“ zatřásla jsem s ní. Ale její myšlenky tančily v alfa opojení.  ,, Dej si odchod!“ Odstrčil mou ruku z jejího ramene vlezlý Andy.
,, Fajn.“ Pozvedla jsme prázdné ruce a dala se k odchodu ze zahrady. Miles na mě ještě cosi pokřikoval, ale to už jsem neposlouchala.

 

 Následující den jsem pečlivě cvičila píseň od oblíbené Bonnie Tyler- Total Eclips Of the Heart. Pocítila jsme mírné zlepšení, ale k jejímu jedinečnému rockovému belcanu jsem měla daleko.
Těšila jsem se na to, až poprvé vystoupím na závěrečné akademii. Tajně jsem doufala aspoň v malý aplaus. Zpívala jsem, dokud jsem opravdu nezačala z únavy mírně chraplat. Unavený hlas mě vždy naplnil pocitem, že jsem se snažila.
Po zpívání jsem si stihla napsat ještě jednu píseň. Melodicky mě teď přitahovali Def Leppard. Jak já se vyřádila u jejich písní. Vidět jejich živý koncert, asi bych opravdu upadla do hudební alfy.
James byl nadobro pryč a tak můj život dostal jasnější barvy. Napsala jsem pro něj pár písní, které jsem mu zaslala poštou. Byly to písně jako Burn in hell a You´re such a jerk. Inspirovali mě divocí Judas Priest. Jsem zvědavá, co řekne na můj talent teď.
Matka se také trošku změnila, poslední dny byla hodně bolavá ohledně rozchodu s Jamesem. Vždy byla milá, když prožívala nějaký srdcebol. Byla to chvíle, kdy mě potřebovala, kdy mě objala a byla jsem její dcera, která si vyslechla trápení.
Bude to znít sobecky, ale měla jsem takové dny ráda. Ne, že bych ji přála neustálé trápení, to ne. Ale aspoň jsem na chvíli měla mámu, po které jsme toužila. Na chvíli jsem se cítila milována.

 Druhý den po skončení výuky jsem se běžela upravit na dívčí toalety. Měla jsem rande s Jacobem. Byla jsem zvědavá, jaký bude a jaké má zážitky z Floridy. Jeho rodina byla velmi bohatá a tak mě pozval do jedné z nejlepších kaváren ve městě.
Piene se mnou zatím odmítala mluvit, ale mě to bylo jedno. Zaslechla jsem nějaké drby, že se s Andym dostala dál než k líbání. Co je na tom pravdy zřejmě netuší ani ona sama díky tomu všemu, co na party vypila.
Měla jsem celkem šťastný den. Akné mi v poslední době začalo mizet a vlasy mi trošku poporostly k ramenům. Přála jsme si bujnou hřívu, abych jí mohla házet, až se ocitnu na rockovém koncertě.
,, Koukni na ni!“ Ozvalo se mi za zády. Otočila jsem se a uviděla Ninu. Neměla jsem ji v lásce, protože každého s nedostatky šikanovala. Její dvě maličké kamarádky jen zavrtěly svým přerostlým afrem na hlavě.
,, Princezna se chystá na rande.“ Zasmála se. ,, No a co?“ Odsekla jsem a schovala si kapsičku s líčením.
,, Cítíš se líp, když dáváš někomu z vyšší třídy?“ Dobírala si mě. Měla jsem chuť se s ní poprat, ale věděla jsem, že by si mě potom našel gang, do kterého patřila. Nina byla sirotek z místního dětského domova. V té době si děcka vytvářela svou rodinu- tedy gangy.
I když to byla celkem pohledná holka, neměla to snadné, jelikož byla tmavší pleti. Tím ji samozřejmě neomlouvám. Mlčky jsem odešla za dalšího posměchu a myslela si své.

 Jacob už mě vyhlížel u východu školy. Měl na sobě košili a volné kalhoty, jeho obvyklý oblek do školy. Nebyl to nějaký extra krasavec, ale měl určité tajemství a jiskru. K tomu všemu bubnoval fakt výborně, jak jsem brzy zjistila.
Jeho oči měly modrou barvu nebo šedou….teď už si to přesně nepamatuji.
Vlasy měl velmi tmavé a krátké. Nebyl to bůhví jaký atlet, zato vynikal svými výsledky ve škole. Byl chytrý a ctižádostivý. Hned na první pohled bylo jasné, že to dotáhne daleko, což mě trošku zneklidňovalo, protože má budoucnost byla v každém ohledu nejistá.

 V kavárně jsem si připadala jako dáma. Objednala jsem si nadýchané cappuccino a zaposlouchala se do Jacobova vyprávění o Floridě a cestování. Malinko jsem zasleschla  takový zvláštní floridský přízvuk. Aby také ne, Floridou byl úplně načichlý skrz na skrz.
Nikdy nikam nespěchal, uměl si užívat pohody, pokud zrovna na něčem nepracoval.

,, To je asi dost o mně.“ Usmál se po dlouhém fascinujícím monologu.
,, Teď mi něco pověz ty.“ Zajiskřily mu oči a já ztuhla. Co jsem mu asi tak měla říct? Mám matku, která je fajn jen když se trápí. Můj otčím mě sexuálně obtěžoval, zatímco můj biologický otec chlastá jako duha?
,, Není toho moc k vědění.“ Svěsila jsem hlavu a zamíchala své cappuccino. Jacob si ale nedal říct.
,, Necestuji po světě jako ty a tvá rodina. Mám mladší sestru a rozvedené rodiče.“ Celou dobu mě poslouchal. ,, Zato zpívám a píšu písně.“ Vyzdvihla jsme se. Pozdvihl obočí. Na to slyšel.
,, Píšeš a zpíváš?“ Zopakoval se zaujetím. Mírně jsem přikývla a napila se ze své horké kávy.
,, Je to moje každodenní náplň.“ Řekla jsem a zpozorněla, jelikož si mě prohlížel s šibalským úsměvem.
,, Co je?“ Zareagovala jsem. ,, Máš krásný úsměv.“ Dodal a rozesmál se.
Zřejmě jsem měla pěnu na ústech. Chystala jsem se ji otřít, když mě chytil za ruku.
,, Můžu se o to postarat já?“ Řekl něžným hlasem a naklonil se přes stůl, aby mě mohl políbit.
Zdálo se to jako z nějakého romantického filmu. Srdce se mi rozbušilo a po těle se mi okamžitě rozeběhla elektřina. Políbil mě nejjemněji, jak to jen uměl.
Bylo to jiné než chvíle s Milesem. Miles byl zvláštním způsobem horlivý, zato Jacob…ten se zřejmě učil u floridských děvčat jiným způsobům.
Jakmile se odtáhl, byla jsem jak opařená. Líbal  vážně skvostně. . .

Autor Bára Barborka, 11.09.2019
Přečteno 68x
Tipy 0 ... Tip / Supertip
ikonka Komentáře (0)

Komentáře
© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter