100% systém na ruletu

100% systém na ruletu

Anotace: trochu zenové

Už to bude pár let, ale jednou jsem narazil na jednom serveru na diskusi v klubu "Hazardní hry". Hádali se tam dva uživatelé, které jsem z jiných klubů neznal, řekněme X a Y. X tvrdil, že si od Y koupil za nějaký netriviální obnos "100% systém na ruletu" - nějaký matematický systém, jak sázet, aby člověk vždy vyhrál. No - a X posléze prohrál. Y na to namítal, že X koupil "jen 50% jeho 100% systému" a nabízel, že mu prodá celý systém, pokud ovšem zaplatí další nemalé peníze. Pak se tam objevili další lidé, buď se snažili X vysvětlit, že je to nesmysl, že takový systém z principu nemůže existovat, když v ruletě kulička prostě náhodně z čísel vybere, co ji "napadne"... Další si z toho dělali legraci a přilévali olej do ohně: tvrdili, že 100% systém mají a že vyhrávají...

Tak jsem si zpočátku říkal, jaký je ten X hňup, že se nechal napálit, že si neuvědomil, že mu nějaký matematický "systém" z principu přece nemůže říct, jak vsadit, když je ve hře reálný svět... když vtom jsem si uvědomil, že někdy možná dělám něco podobného, i když na jiné rovině.

Snažil jsem se tehdy najít smysl života, "vyřešit" život, vesmír a vůbec: a on celý svět a já v něm je daleko bohatší než ona ruleta, která tvoří jen jeden jeho omezený výsek: a ani na ni neexistuje "100% matematický systém" - tak mě trklo, že nějakou redukcionistickou, "logickou", slovy popsatelnou teorii hledám možná marně. Nějaké vhledy do situace samozřejmě možné jsou, ale jsou vázány na životní zkušenosti a mohou být spíše nepřenosné než přenosné...

Proto, když někdy příliš věci řeším, tak si vzpomenu na tuto příhodu z netu a přemýšlím "Danny, nehledáš teď náhodou 100% systém na ruletu?"
Autor danielsoft, 15.05.2019
Přečteno 121x
Tipy 3 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Kyška, Jeněcovevzduchukrásného, Slav Milo
ikonka Komentáře (2)
ikonka Komentujících (2)

Komentáře

Trochu tu znám...Matematické myšlení, exaktní řešení. Jenže, jaksi, životní situace nejsou příklady, které by se daly vypočíst. Škoda. / Naštěstí?

12.11.2019 13:51:41 | Kyškareagovat

Já taky, když mi bylo 50 jsem vynalezl systém života, kdo je člověk a jak správně žít. Vysvětlil jsem zázrak života, Starý Zákon, Krista a křesťanství. A potom lidi, kteří to četli říkali jo hezký, hezky ses upřímně otevřel.. A systém vůbec nepostřehli.
Systémy na ruletu fungují na základě zákonů pravděpodobnosti vždy až při dostatečném počtu pokusů (tzn.libovolně daleko od začátku), takže každý je dřív na mizině, než to zabere.

16.05.2019 07:29:10 | Karel Koryntkareagovat

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter