Totalitu nechceme! – manifest studentů

Totalitu nechceme! – manifest studentů

Anotace: Tohle zřejmě dříve či pozděli najdete v mailu, bodování netřeba, stačí jen číst a především popřemýšlet...

.

Published on: 13.6.2011

My nespokojení obyvatelé České republiky si již nenecháme líbit naprosté pohrdání námi ze strany vládních představitelů. Proto vyzývám občany, kteří souhlasí, šiřte tento manifest, pod názvem Totalitu nechceme, dále mezi své přátele, známé, spolupracovníky a spoluobčany.

Vážení občané, vážení poslanci, vážená vládo,

naše země je v dezolátním stavu. Veřejnou správu ovládá mafie, která si dosazuje na volitelná místa kandidátek své lidi. V konečném důsledku je tedy jedno, koho volíme, jelikož vždy volíme stranické kmotry. V 90. letech se u nás rozprodaly velké, často i strategické, podniky. Spadly do rukou zahraničních společností, které je vysávají do poslední kapky. A to hovoříme o té „šťastnější“ části. Spousta našich, kdysi slavných, podniků byla vytunelována. Na tomto období mají svůj zásadní podíl pánové Klaus, Havel a spol.

Od dob privatizačních začal, v dosud nezadlužené republice s přebytky, stoupat veřejný dluh. Horních několik tisíc úspěšných privatizátorů bohatne a nyní má majetky v miliardách či stovkách milionů. Ti ostatní jen čekají, co, kde a za co budou muset opět zaplatit, aby se těm nahoře žilo dobře. To vše za čím dál hlasitější podpory vlád.

Naše média nám lžou! V současné době se do Evropy dostaly revoluční nálady z arabského světa. Když už nám něco řeknou, většinou to má podobu špatných demonstrantů a hodných policistů. Na celém českém internetu je minimum článků, většinou jen informativního charakteru, o těchto věcech. Dostáváme zprávy o „vražedných“ okurkách, ale to podstatné nám zamlčují. Připomíná to praktiky komunistického režimu.

Dále tu máme vládu. Vládu, která je jak z pohádky o princezně Koloběžce I. Vládne, nevládne. Uplácí, neuplácí. Zdražuje, nezdražuje. Vláda rozpočtové odpovědnosti se rozhodla dát v době tvrdých úspor a utahování opasků přes 100 miliard církvím. Na druhé straně se musíme připravit na zvýšení DPH, které ohrožuje základní lidské potřeby člověka i jeho vzdělanost, placení ve zdravotnictví, ve školství, odchod do důchodu v nestanoveném věku. Ano, každá vláda bude moci upravit odchod tak, jak se jí to zlíbí. Nebude pevně stanovená hranice věku pro odchod do důchodu. Budeme tak evropským unikátem.

Státní dluh, i přes tato opatření, roste. Vládní činitelé napříč spektrem nechápou, že jsou potřeba změny, ale změny systémové, nikoliv parametrické. Máme tu bankokracii. Zahraniční bankéři ovládají veškeré státní finance a tím i stát.

Soukromé ratingové agentury určují, jak se bude žít občanům, kde bude bankrot a kde jen zdvižený prstík. Proč si USA mohou zvyšovat dluh, kam se jim zachce a Řecko ne? A pokud ti bankéři způsobí krizi, tak on to občan zaplatí.

Naši otcové a dědové bojovali za společný a samostatný stát. Ten se nám hroutí pod rukama. Jsme opět závislí na rozhodnutí německé vlády. Když zruší jádro, zdraží se nám, jednomu ze dvou vývozců, elektřina. Evropská unie nám zlikvidovala cukrovary, mnohaletou chloubu českých luhů a hájů. Nyní kupujeme stále zdražující se cukr a ještě před pár lety jsme zásobovali Evropu. A tak bych mohl pokračovat dále.

Nezaměstnanost stoupá. České školství klesá na úrovni. A to nevyřeší státní maturity. Absolventi neseženou zaměstnání a dlouho dopředu to vědí. To má za důsledek ztrátu motivace. Inteligence státu pak, jak v dobách pobělohorských, utíká do zahraničí. Do Německa, Rakouska, USA nebo jinam. Zhoršuje se kvalita života v zemi. Lidé ztrácí naději, stejně jako za komunismu. Kupní síla občanů v okolních zemích stoupá. A u nás? Přesně naopak. A naše politické elity nám říkají, že není potřeba zvyšovat kupní sílu, ale dále šetřit. To ještě nepochopili, že je to cesta do pekel?

Vrcholem všeho byl zákaz konání stávky odborových svazů v dopravě a následné vyjádření premiéra o omezení práva stávkovat. Toto je naprosto bezprecedentní krok, který vrací Českou republiku do období politických procesů v 50. letech 20. století, možná ještě dál, do doby Protektorátu Čechy a Morava.

My, nespokojení obyvatelé České republiky, proto vyzýváme vládu Petra Nečase, aby se za své prohlášení veřejně omluvila,neprodleně podala demisi do rukou presidenta republiky a zařídila vypsání předčasných voleb. Pokud tak neučiní , vyzýváme předsedu ČMKOS, pana Jaroslava Zavadila, aby připravil všechny náležitosti a vyhlásil časově neomezenou generální stávku.

Pane premiére, my se zotročit nenecháme!!!

.

http://adamkotrbaty.blog.idnes.cz/c/195866/Totalitu-nechceme.html
Autor Aťan, 26.07.2011
Přečteno 351x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (2)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

The End. Bílá hora. Cukr a bič na nás. Koruna Česká...

30.07.2011 01:08:00 | cevert

O to byc se nebála - naštvaná je dost. Ale manipulovaná je ještě víc!

28.07.2011 08:28:00 | hloubavá

© 2004 - 2023 liter.cz v1.6 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí