Slušné chování (ve škole)

Slušné chování (ve škole)

Anotace: Tak se mi dnes dostal do ruky školní sešit a našel jsme úvahu na téma slušné chování, ovšem, není to nic světoborného, neočekávám že to někdo dočte do konce...

Jak by mělo slušné chování vypadat?
Dle mého by základem slušného chování na škole měl být respekt k učitelům a také respekt ke školnímu řádu.Dále by samozřejmostí mělo být porozumění pravidlům slušného chování a porozumění školnímu řádu. Mezi slušné chování patří kupříkladu neskákat nikomu do řeči, nebrat cizí věci bez svolení, nevyrušovat při hodině, nemluvit sprostě a mnoho dalších... Ale patří tam i takové banality jako chodit přezutý, nebo neubližovat ostatním.

Ale...je tomu tak?
Jediným slovem, ne! Děti skáčí ostatním do řeči, berou cizí věci, vyrušují při hodině, mluví sprostě a dokonce si navzájem ubližují.

Čím to?
Podle mne je to tím, že dnešní generace dětí nikoho a nic nerespektuje. Sám s tím mám často problém, ale najdou se i lidé/věci, které respektuji. Když ale vidím děti, které jsou na prvním stupni, nestačím se divit. Vypadá to, že je to stále horší, dnešní děcka dělají to, co já bych si se svými přáteli nikdy nedovolil. Možná to tak příjde jen mě, možná to učitelé a ostatní vidí jinak, je to čistě můj osobní názor. Dále si také myslím, že je to výchovou, spousta rodičů na své děti, jak vidno, kašle, nebo je netrestá. Třeba poznámky, ty děcka si z toho nic nedělají, měli by však mít obavy z následků. Měli by se bát výprasku, řevu, zaracha, zloby, nebo něčeho podobného. Ale oni se nebojí, možná jim stačí sedět doma u počítače, ale možná to pouze neřeší jejich rodiče a je jim to jedno. Na vině bude také asi televize a počítač, plné přiblblých seriálů a filmů, kde nikdo nerespektuje nikoho a nic. No a nakonec bude asi an vině netolerance, věřím že se vždy najde někdo kdo se chce učit chce v něčem vynikat, ale ostatní tuto snahu netolerují a stáhnou ho ke dnu.

Jak by se to mělo řešit?
Vše by mělo začít už u výchovy, rodiče by měli dítě za špatné chování trestat. Dítě by se také mělo naučit respektovat učitele, své okolí a pravidla slušného chování. Což mi připomíná, že by se děti tato pravidla měla učit již od malička. No a nakonec by učitelé měli být přísnější, na kázeň by se mělo více dbát a to nejen ve škole.

--------------------
Kdo dočetl až sem, chtěl bych říci, že tímto nechci vůbec nikoho urazit, nebo z něčeho obviňovat, jen chci vyjádřit jak to vidím já...
Autor Auriel, 02.08.2011
Přečteno 5557x
Tipy 2
Poslední tipující: Anjesis, Back to Blackness
ikonkaKomentáře (1)
ikonkaKomentujících (1)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Docela v pohodě jsem vydržel číst až do konce. A slušnému chování (nejen ve škole) držím palce.

19.08.2011 21:54:00 | Ringo

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí