O pracujícím lidu

O pracujícím lidu

Anotace: Představa, že všichni budou mít vysokou školu, ale nikdo nebude manuálně pracovat je z říše snů. Doufám, že tímto nevyvolám velkou vlnu kritiky :)

Proč nemůžeme všichni studovat a mít dobré zaměstnání, kde můžeme sedět hezky v teple? A proč by všichni moji vrstevníci chtěli mít skvělou práci a nechtějí se věnovat nějakému řemeslu? Je jejich představa z říše snů?
Někde jsem četl, že za poslední rok ukončilo své podnikání více než čtyři tisíce malých živnostníků. Ano, bohužel je to tak. Řemesla, i když mnohdy tak krásná a zajímavá už prostě dnes nejsou v módě. Je to také způsobeno dnešním největším trendem řemeslníky za svou práci neplatit. S tímto problémem se řemeslníci setkávají dnes a denně a bohužel se proti tomu v tomto státě nemají jak bránit. Ten, kdo má peníze, má i moc a přece nemá cenu se soudit s velkým podnikatelem o řádově desítky tisíc korun za provedenou práci. Ale všichni tito rádoby vážení podnikatelé a lidé, trpící inženýrským syndromem by si měli uvědomit, že právě manuálně pracující lidé vydělávají na jejich drahá auta a každoroční dovolené na pláži. Bez pracujících lidí a živnostníků by neměli ani na chleba. Představa, že nikdo nebude manuálně pracovat je proto opravdu jen z říše snů. Dalším problémem je migrace lidí z východu, kteří zde nemusejí živit rodiny a proto se spokojí s menšími penězi než český dělník. A tím, že sem pouštíme přistěhovalce, se mi Češi sami okrádáme o práci.
Do závěru bych chtěl napsat, že pokud tento stát nezačne více podporovat zaměstnance a živnostníky, budou veškerou naši práci za nás odvádět přistěhovalci a normální pracující lidé v různých firmách budou bez práce, protože není možné, aby všichni Češi seděli v kancelářích a vytvářeli projekty, které by pak neměl kdo realizovat.
Autor free.marek, 31.03.2015
Přečteno 420x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (3)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Ten problém je mnohem složitější. S obrovským růstem produktivity práce je jí v té lidské podobě stále méně třeba jak v průmyslu, tak i v zemědělství a ve službách. Byl jsem na přednášce, kdy známý a uznávaný profesor ekonomie, který působí i v USA, líčil, jak viděl na vlastní oči, jak dva mladí kluci řídí od počítače sklizeň samočinnými kombajny snad v celém Kansasu(?), přičemž ty kombajny pracují s centimetrovou přesností.

To, na co narážíš, je obrovský globální problém, který už společensko-ekonomické uspořádání v současné podobě není schopné vyřešit a vyžádá si to nevyhnutelně převratnou změnu celého společenského paradigmatu na globální úrovni. Ovšem vzhledem k tomu, že 1% nejbohatších lidí, které bude vlastnit do roku 2016 polovinu světového bohatství a které také rozhoduje silou svého majetku o klíčových politických pozicích, nemá nejmenší zájem cokoliv měnit a raději podněcuje po celém světě válečné konflikty, dojde k té nezbytné změně pravděpodobně až na základě nějakého fatálního kolapsu. Samozřejmě si ho nepřeji, třeba se i to 1% vyvolených někdy probudí a přijde k rozumu, pokud ovšem dostanou včas strach i o sebe, ale při současné pasivitě většiny lidí ve vyspělém světě, kteří se nechají snadno manipulovat a zajímá je v podstatě jen konzumní život a s pomocí mainstreamových médií nastrčené hříčky, zatím tu šanci moc příznivě nevidím.

31.03.2015 14:04:23 | Amonasr

Přesně tohle jsem tam chtěl připsat. Sdílíme stejný názor. Bohužel tu práci jsem psal ve škole a všechno by se mi tam nevlezlo. Ale jsem strašně rád, že to někdo vidí stejně jako já.

31.03.2015 14:20:10 | free.marek

;-)

31.03.2015 14:47:56 | Amonasr

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí