ČTĚME BIBLI

ČTĚME BIBLI

Anotace: @&@

 

 

 

ČTĚME BIBLI

 

 

 

 

a mám toho akorát tak dost!

 

oči jsem sotva odlepil od monitoru

plavou mi bezcílně prostorem

nábytek splývá s obrazy a mravenčením v hlavě

která se stala hučícím termitištěm

 

už opravdu dost – přepínám!

 

přihlášky

faktury

e-maily

tabulky

facebook

prezentace

 

do toho telefony

úsměvy v hlase

nápady

diskuze

oponentury a spory

 

jediný blbý vir

a nikdo neví co bude za pár dní

jen to

že všechno bude jinak

 

a hlava šrotuje

chrlí nápady

všemožné varianty

ačkoli stejně dobře ví

že nakonec bude všechno jinak

 

alespoň tedy jedna jistota

jak se zdá

 

žijeme v době chaosu

média hýkají blahem

to se to krásně straší

ještě však hlupáci netuší

že domnělá voda na jejich mlýn

semele vposledku i je

 

čtěme Bibli

tam to všechno je

 

nikoli v novinách

TV

či na síti sítí

 

 

ač svět se nám zdá se tak trochu právě zbláznil

nadhled a selský rozum nás snadno ujistí

že se tak jako pokaždé zas dostane z té řiti

 

 

 

 

 

 

 

Praha, 10.9.2020

 

https://www.youtube.com/watch?v=TOF4uhKRj3M

 

 

 

 

 

 

 

Autor Amonasr, 10.09.2020
Přečteno 113x
Tipy 24
Poslední tipující: jenommarie, Anděl, Frr, Jeněcovevzduchukrásného, Donne, R.K., Vivien, Lighter, Iva Husárková, ARNOKULT
ikonkaKomentáře (26)
ikonkaKomentujících (11)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Amonku..Amonku ;)*
"Pod svícnem největší je tma"
"Pod roušku celá tvář se neschová ."

Ještě nám zbývá oční pohled.
V něčem souhlasím..nevyvolávat paniku a zmatky.
Lidé už jsou víc a víc nevrlý a není se čemu divit.

Jen i jak zde píše Ivuška..
chránit se a dodržovat..
ale hlavně nepřestávat kvůli tomu žít..
Bude to tu s námi už stále, jako i jiné nemoce..musíme se s tím naučit žít.
Tenhle rok..a věřím, že ta vyplašenost pomine.
Jinak by to bylo na psycho
věřím, že stoupl razantně počet s psychickými problémy. ;(*
ST:) opatruj se, neztrácej pozitivní přístup a úsměv...
roušku nemusíme mít všude...
Ven do přírody, ale chápu, že ve městech se to dá těžko a je to tam víc vše znát na lidech. ;) PÁ objímám

17.09.2020 23:01:02 | jenommarie

Díky, Marie, za další povzbuzení - ono škodlivější než celý neslavně slavný Covid je právě ta hysterie kolem něj, to mi nikdo nevymluví. Mě zkrátka epidemiologové ani psychiatři na lopatky živého nedostanou! :-D)) Měj se moc fajn :-)*

17.09.2020 23:06:30 | Amonasr

Mě také né..musíme se strachu a obávám podívat trošku na hlavičku.. ..jj lidé umí ..ale nedivím se tomu...je toho moc.
Tak pěkný den také a pohodu i úsměv milý Amonku;)*

18.09.2020 10:55:49 | jenommarie

Mě také né..musíme se strachu a obávám podívat trošku na hlavičku.. ..jj lidé umí ..ale nedivím se tomu...je toho moc.
Tak pěkný den také a pohodu i úsměv milý Amonku;)*

18.09.2020 10:55:49 | jenommarie

Ami, kdepak jsi? Dlouho jsem od Tebe nic nečetla...jen doufám, že jsi v pořádku. Dnešní doba je divná. Naprosto převrátila myšlení lidí, vztahy v rodinách...jsem unavená. Vší tou hysterií, náladami v okolí...k tomu politika...odjet není kam. Aby si člověk odpočinul. Věřím, že jednou to vše skončí a budeme opět svobodní....přeji nám všem abychom přežili ve zdraví...budu ráda, když se tu čas od času ukážeš, pomáhá mi to, cítím se tak nějak celá...škoda, že tu není Jort...moc mi chybí:-)

17.09.2020 22:43:01 | Anděl

Díky Anděli, za milou starost - já bych Liter ale neopustil, už jsem si tu zvykl a nechtělo by se mi zvykat si zase na nějaké jiné společenství, které se třeba považuje za nějaké lepší, či co... Jak někde kdysi poznamenal Jiří Suchý, mezi básníky mě žádný Vítězslav nikdy nezval, tak si budu nadále lebedit tady mezi námi, co si na nic nehrajeme, třeba ani na ty umělce ne... ;-)) Jen se mi teď nakupila práce, tak radosti musí chvíli stranou, než to nejhorší vypětí zase pomine. I když dva dny jsem si teď užíval na Mikulovsku, bylo tam nádherně, i dobrý burčák jsme v jednom tamním bistru ochutnali, když už to vypadalo, že ho nikde v Mikulově prostě neseženeme. Inu kovářova kobyla chodívá bosa... Nebudu originální, když zopakuju nejlepší lék na současnou covidovou hysterii - neposlouchat zprávy, jak už to tu v komentáři níže píše i Honza. A zase někdy něco zavěsím, až se mi zvolní pracovní stres ;-) Prima večer a nepoddávej se negativní energii těch, které baví druhé strašit, ono je to taky časem přestane snad bavit ;-))

17.09.2020 22:57:49 | Amonasr

Korona virus?, od té doby co vůbec nekoukám na zprávy tak mám klid v Duši.Odmítám, a to již dlouho, absorbovat zbytečně negativní záležitosti Všeho druhu.Zítra bych rád jel pro dřevěná prkénka na výrobu další vitrýny pro své nové modely Matchboxů, abych je měl kam dát:-)

13.09.2020 20:09:41 | Jeněcovevzduchukrásného

Však já, Honzo na zprávy taky nekoukám. Jenže roušku si na mně vynucují nejen média, ale včera třeba i značně nevrlá pokladní v OBI, když mě zle okřikla, jakmile jsem si ji při telefonování odhrnul. Ta bohužel nejspíš zprávy poslouchá a evidentně z nich má nervy pěkně pocuchané... ;-))

17.09.2020 22:44:57 | Amonasr

Strašit nás mohou možná dlouho, ale ne napořád.

13.09.2020 11:08:33 | Donne

Doufejme ;-)

13.09.2020 15:32:45 | Amonasr

...apokalypsu na nás, hříšníci...běžte se projít do přírody a zjistíte, že se nic zvláštního (jen cosi s nedůležitými lidmi) neděje...;-)

11.09.2020 13:51:13 | Marten

V tom se s Tebou shodnu bez připomínek ;-))

11.09.2020 18:49:49 | Amonasr

Všechno je jinak a Nic nového pod sluncem se v Bibli taky píše. :-)

11.09.2020 10:49:25 | Lighter

Věřím Ti - mám ji teprve rozečtenou ;-))

11.09.2020 18:48:20 | Amonasr

covid jsem brala ze začátku s rezervou a s nadhledem roušku odkládala než měl někdy v červnu známý horečku průjem zvracení plus další věci myslela jsem střevní chřipka o pár dní později jsem lehla též ale žádná bolest na hrudi čtyřicítky ani suchý kašel... nicméně už je to pár měsíců co mám bolesti svalů po sebemenší fyzické námaze moje roky trvající už předtím chronická únava se dostala do stadia že jsou dny v týdnu kdy nejsem schopná se dostavit do zaměstnání - opakované divné bolesti celého těla pravá lopatka kost za levým uchem levý prostředník levé stehno nevolnost a bolesti hlavy (a to nepíšu o ztrátě čichu a chuti) jo abych nezapomněla strašně mě svědila hlava ale strašně a víčka pálila mě kůže jako bych byla spálená od sluníčka nejsem to jen já ale i ten známý moje maminka humor mě rychle přešel a protože nikdo neví jestli se z toho dá dostat a jak to dlouho potrvá dnes nosím roušku všude (s nápisem "jsem princezna vole" a lidi se na mě usmívají) přeji všem lidem hodně zdraví dobrou imunitu a opatrnost aby je tohle nikdy nepotkalo ST :-))

11.09.2020 09:34:01 | Iva Husárková

Díky, Ivo, za sdílení osobní zkušenosti i za přání zdraví a opatrnosti všem :-) K tomu se můžu jen připojit :-) Jen to panikaření, strašení a stresování lidí všelijakými černými scénáři zejména z médií se mi zkrátka nelíbí. Je i spousta dalších a mnohem smrtelnějších nemocí, které, když člověka potkají, tak je to pokaždé velice smutné a nešťastné, nikomu nic zlého skutečně nepřeju. Život je ale sám o sobě už od narození v té či oné míře rizikový a je na každém z nás, jak si svá vlastní rizika vyhodnotí a jak se před nimi chrání, a taky by měl být před nimi v rozumné míře chráněn i společností (absolutně to ale není nikdy možné, a to ani před Covidem). Pokud chce někdo riskovat třeba rakovinu plic, je čistě jeho osobní věc, že kouří - je ale správné, že ostatní jsou před kuřáky stále víc chráněni (sám jsem bývalý kuřák) všelijakými zákazy, které dřív nebyly myslitelné, svět se někam stále posouvá. To jen jako příklad. Názory na ochranu před Covidem se různí i mezi odborníky, je to příliš čerstvá záležitost - na jaře jsme skoro zastavili kvůli tomu ekonomiku, na což ještě teprve doplatí ohromné množství lidí (mnohem víc než na Covid samotný), teď už převládají přece jen rozumnější přístupy a budou se jistě v diskuzi dále tříbit. Právě před chvíli jsem si zcela náhodou poslechl rozhovor s Romanem Šmuclerem, který mi promluvil přímo z duše a hlavně s odbornými argumenty, nebudu se tedy dále rozepisovat, když tak dobře a srozumitelně bych to sám ani formulovat neuměl: https://www.televizeseznam.cz/video/prostor-x/lekar-smucler-covid-zvladame-famozne-lidi-zemrou-stejne-rousky-epidemii-jen-odsunou-a-zhorsi-64093472 Každopádně Ti ze srdce moc a moc přeji, ať to zvládáš co nejlépe, a rozhodně nechci zlehčovat, že se chráníš (i kdokoliv jiný, kdo to tu potřebu má) víc, než třeba my někteří jiní. S Tvou zkušeností bych to nejspíš dělal stejně tak :-)

11.09.2020 18:44:23 | Amonasr

atmosféra strachu která je v nás záměrně vyvolávána je absurdní a nepochopitelná včera jsem koukala asi dvě minuty na Kalouska a jako pokaždé když ho slyšim jsem zatoužila ho pokousat... jinak na zprávy nekoukám je třeba se odstřihnout zachovat si zdravý rozum (naštěstí mám zásobu pohádek na dvd Rumcajs jako správnej chlap vytáhne bambitku a zařve na celej Řáholec a všechno se rázem zklidní a zkrásní) všichni jsme vyjukaní protože hrozba je reálná jsou nemoci horší a smrtelnější to je fakt taky je fakt že svět nebude stejný jako před covidem (jsem chodila ne gelové nehty bylo pro mě těžko představitelné že nebudou díky koroně j. přeskládala priority a juk mám nehty přírodní ze začátku to bylo dost těžké ale nakonec dá se s tím žít) :-))) díky ibalginu jsem schopná fungovat dále je třeba zdravé nasranosti kterou dnes cítím :-)) všechny Vás moc objímám a posílám energii s malinovo-čokoládovou příchutí s prodlouženým účinkem a láskyplnými elementy pro posílení imunity :-)) nic netrvá věčně a věřím že zase bude líp opatruj se Ami tolik Tě mám ráda :-)) děkuji moc za odkaz... krásný den :-)))

14.09.2020 06:37:14 | Iva Husárková

To je tak nádherně pozitivní sdělení, ovšem s příjemně humorným nadhledem, jak to umíš Ivo snad jenom Ty. Vždycky se rozzářím, když Tvé podobné reakce čtu, ani teď tomu není jinak - díky Ti! :-)) Snad jen v jednom budu ještě o něco optimističtější - doufám, že po čase bude svět zase stejně praštěný, jako před Covidem. Pokud by mě nutili chodit s rouškou snad až do smrti, tak bych se musel raději přestěhovat k nějakému zapomenutému indiánskému kmeni mimo civilizaci, i kdybych tam měl být třeba nějakým nedorozuměním nakonec sežrán těmi, co znají tak maximálně roušky bederní ;-))

17.09.2020 22:40:04 | Amonasr

Už jen stínu podoben
Nelítostné zkoušce
Životem podroben
Emoce, nemoce, vjemy

V bederní roušce
Mezi indiánskými kmeny
Ami tančí

Blýskají se opálená lýtka
Na duši i na těle
Svobodně obnažen
O jeho přízeň strhla se
Bitka mužů i žen

Po životě krutém
V indiánském kmeni
Zapomenutém
Už dál bídy není

Mezi banány a pomeranči
S humorným nadhledem
Ami tančí

Blýskají se opálená lýtka
Na duši i na těle
Svobodně obnažen
O jeho přízeň strhla se
Bitka mužů i žen

Jsou tu do jednoho
Básníci, přátelé
Skvělých mozků mnoho
Na duši i na těle

Do jednoho praštění
S hlavou v oblacích
Nohama na zemi

Blýskají se opálená lýtka
Na duši i na těle
Svobodně obnaženi
O roušky strhla se
Bitka

pssst

OOO***)))

18.09.2020 08:07:40 | Iva Husárková

zastavme se ... udělejme si chvilku pro sebe ... chvilku ... z

10.09.2020 21:17:29 | zdenka

Aspoň malou chviličku... :-)

11.09.2020 18:55:23 | Amonasr

...fakt mě dneska nebavilo každému, kdo vešel ke mně do kanceláře říkat "sundejte si tu roušku" Za to jsem věnovala úsměv každému, kdo bez ní přišel a pochopil, že nelpím na nesmyslech. Mám už po krk toho stádování a letos jsem se dokázala sama přesvědčit o tom, že i malá ovce si umí postavit hlavu a jde si za svým. ;)

10.09.2020 18:45:01 | Dreamy

Díky za krásně osvobozující reakci, Dreamy - ano, tak Tě i vnímám a je to fajn, že taky nepropadáš tomu absurdnímu šílení :-) Většina lidí v mém okolí si naštěstí také uchovává zdravý rozum, ale při jednom dnešním telefonátu jsem s údivem zjistil, jak jedna moje kamarádka ještě ze studentských let, inteligentní a vpravdě emancipovaná žena, která s nadhledem vždy dokázala a dokáže řešit i složité situace a kterou za to obdivuji, je nyní skutečně vystrašená ze všech těch mediálních zpráv. A to přesto, že sama v médiích podniká, takže dobře ví, jak vypadá dnešní novinařina, byť sama je světlou výjimkou a po negativních věcech nepase. Osobně se té atmosféře už ale evidentně nedokáže účinně bránit a přemáhá ji zbytečný a přehnaný strach, bojí se chodit mezi lidi, ačkoliv je dokonce o dva roky mladší než já, takže vlastně ještě mladice ;-) To jsem si teprve uvědomil, jak to asi musí strašně stresovat ty, kteří nemají takové životní zkušenosti a to strašení tak prožívají pravděpodobně ještě mnohem víc. Říká se, že u 80% nemocí je spouštěčem psychika - tak to se ještě teprve asi budeme divit... ;-)

10.09.2020 19:05:50 | Amonasr

my dva jsme
ve věci archy
domluveni
viď?

rád čtu ten Tvůj smířlivý nadhled
smysl pro korektnost
a zdravý rozum
P.

10.09.2020 18:31:53 | piťura

:-D Ano, jsme :-) Díky za Tvůj prima nadhled, to povzbudí ;-)

10.09.2020 18:34:13 | Amonasr

:-)

10.09.2020 18:39:52 | piťura

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter