Člověk a kůň

Člověk a kůň

Anotace: Dnes a vůbec nevím proč, stále vzpomínám na Zdeňka(Tragelaf), který se před nedávnem rozhodl,od nás modrásků odejít.Jeho básně měly vždy smysl a názory také. Zdeňku, pokud se tady někdy zastavíš-vrať se prosím mezi nás. Chybíš do party .-) Má vzpomínková


Hlubokou úctu mám k tobě člověče
co těžce pracuješ v lese.
Tvůj kůň tahá těžká břemena
a také si svůj úděl nese.
 
Vidím vás oba
jste unavení a přesto pracujete dále.
Od časného jitra až do setmění
pak těšíš se domů
a tvůj kůň do své stáje.

Jsou smutné tvé oči člověče
a jsou smutné i oči tvého koně.
Pracujete těžce den za dnem
a po práci uléháte znavení.
Brzy bude ráno

a začíná to znovu

až do setmění.

 

 

Stahování dřeva: Jak probíhá práce s koňmi v lese?

Autor Jarunka, 28.10.2022
Přečteno 79x
Tipy 23
Poslední tipující: Emily Říhová, jitoush, Iva Husárková, jenommarie, Sonador, šerý, Slav Milo, Marten, paradoxy, Fialový metal
ikonkaKomentáře (13)
ikonkaKomentujících (7)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Tuhle si pamatuju, Jaruško a víš, že jsem si na ní párkrát vzpomněla? Práce v lese je dřina, tady u nás už sice koně nejsou, všechno už dělají jen stroje, ale určitě by na spoustu míst byli koně vhodnější, rozhodně by za sebou nenechali takovou spoušť, jako technika...
Na Zdeňka taky vzpomínám, sice jsem ho moc nekomentovala, ale taky jsem ho četla

Měj krásný a pohodový den (*)

03.12.2022 14:53:12 | Emily Říhová

.....Jeho nelze zapomenout se svým originálním,nezaměnitelným přístupem a pohledem na svět......Ji.

28.11.2022 12:54:00 | jitoush

Máš pravdu Jituško, nelze na něj zapomenout.Proto mi stále ,,chodil" do myšlenek.
Dovolila jsem si Zdeňkovi napsat a dnes mi odpověděl, čekož si velice vážím.
Již se mezi nás nevrátí, ale jak mi sám napsal, rád vzpomíná. Je to škoda,že se nevrátí, neboť je to člověk s hlubokými myšlenkami a velikými vědomostmi. Ale musíme jeho postoj respektovat a přijmout.
Děkuji za to, že jsem jeho básně a myšlenky mohla číst. Některé mě posunuly o kousek dál.

28.11.2022 20:36:19 | Jarunka

Jarunko, básnička je nádherná. Zdeněk mi taky chybí a často si na něj vzpomenu. je pravda, že si mě zablokoval, Zdeňku, vrať se, prosím, nebudu Ti tipovat ani komentovat, když si to nepřeješ, Tvé verše mi moc chybí. omlouvám se, stejně jako jsem se omluvila i v e-mailu, pokud jsem se Tě nějakým nevhodným slovem dotkla. s láskou a úctou, přáním krásného dne. nevím to jistě, ale snad: ttragelaf@seznam.cz :-))

29.10.2022 02:49:50 | Iva Husárková

Ivuško,děkuji za komentář a budeme věřit, že se Zdeněk vrátí. Patřil tady a vím, že tady mezi nás chodí číst. Jinak to není možné-tak vzdělaný a hodný člověk. Tak věřme...Až se vrátím za čas z chaloupky, napíši mu. Snad se mi ozve.
Ivuško, měj se moc pěkně.

29.10.2022 07:14:59 | Jarunka

:-))

29.10.2022 08:03:12 | Iva Husárková

Tvá báseň je moc pěkná a pamatuji si jí Jaruško *. Práce v lese za každého počasí..je opravdu těžká a ty koníci jsou mic stateční. Stahují kulatinu kolikrát z opravdu náročných terénů, kam se stroje nedostanou.
;).
A co se týče Zdeňka..rozhodl se sám. Četla jsem ho ráda, tys možná jediná, které dával víc k vysvětlení. Moc rychle soudil a nepustil si k sobě. Nevím co si prožil, že byl tak nedůvěřivý vůči lidem a hned bez možnosti vysvětlení dával blokaci. I mě to provedl a vyřešili jsme to, napsala jsem mu na email a on usoudil, že byl unáhlený..ale měl zvláštní způsob chování i vyjadřování. Člověk musel našlapovat po špičkách..a pak už jsem byla i opatrná..zanechat nějaký komentář pod jeho dílkem. Vím že Ivuška s ním zde měla hodně spor a že se kvůli jeho blokaci trápila a to vlastně odstartovalo ten jeho odstup..on se nechtěl s nikým zde přátelit, to mi vlastně napsal i v tom emailu, že kvůli tomu zde není. Mě udivilo, že byl velmi vzdělaný a měl určitě vzdělání lékařského charakteru a věděl spousty o těch různých co se dělo s těmi dotacemi a dary pro nemocnici..i různé jiné..kdoví, co jej v životě zasáhlo a proč byl tak nedůvěřivý vůči lidem. Na profilu i v komentářích o sobě často uváděl, že je dělník..to si ale nemyslím ..dělník by rozhodně nevěděl rozepsat tak náročná témata..která jsem si musela vyhledávat. Za to jsem byla ráda..bylo zajímavé se i trochu snažit zapojit mozkové závity. :)
No kdoví, snad se mu daří a je zase od TEBE moc hezké, že jsi si na něj takto vzpomněla. Nikdo tu takto nepíše a bylo by fajn, si některá ta dílka přečíst.
Kdybys chtěla ten email, můžu se podívat. Nevím, zda je funkční. Měj se krásně milá Jaruško a omlouvám se, že jsem se zde o něm tak rozepsala, ale zmiňuješ jej..tak mi to nedalo. ;)

28.10.2022 23:41:27 | jenommarie

Ano Maruško, se všemi Tvými slovy souhlasím. Včera jsem Zdeňka měla pořád v hlavě..Asi to bylo tím, že mi jeho básničky chybí do mozaiky a také vsoučasnosti na Kysucách koníci stahují dřevo na zimní topení a to jsem si na něj také vzpomněla.
Maruško, Ivuška mi napsala jeho e-mail, tak se jen podívej, zda je shodný s tím Tvým.Až se vrátím z chaloupky, tak mu skusím napsat.
Jsem ráda za Tvá slova moudrá ženo .-)Napsala bych to stejně a souzním. Zdeněk vzdělaný je, myslím, že má maturitu a dál nevím. Ale jeho znalosti byly a jsou neskutečné.Něco mi ze svého života prozradil, ale to si nechám pro sebe. Děkuji mu, že se mi malinko otevřel a já tak pochopila jeho povahu.Jeho srdce je veliké.
Tak Maruško krásné dny A DĚKUJI TI Z CELÉHO SRDCE ZA VSTŘÍCNOST A POROZUMĚNÍ.

29.10.2022 07:21:02 | Jarunka

Pošlu do sz Jaruško.
Děkuji TI moc za slovíčka a já vím, měl to srdíčko..ono to znát bylo. Poskládala jsem si toho mnohem víc..ale i to lékařské vzdělání měl, psal i o přednáškách, o profesorech. Dle mého se mu musela stát velká křivda a ještě asi byl tvrdě vychován..zda adoptovaný, o svojí mamince psal s úctou a byla cítit i ta povaha a že jejich rodina si mnohým prošla..maminka byla asi náročná, ale v dobrém slova smyslu..připravila ho pro život, sama měla život těžký a in to v básních zmiňoval. Škoda že, jeho reakce byly zkratkovité ..neposuzuji ho..aby to nezaznělo špatně..naopak mě mrzí a hlavně i životy druhých..čím si prochází a mnohdy s čím musí naučit se žít..jsem v tomhle směru hodně v pokoře.
Jaruško krásné dny u vás na chaloupce**
musí to tam být kouzelné. Posílám TI srdečné OBEJMUTÍ a však víme:) JSI zlaté srdíčko

Ps: koukla jsem, ale ten email jsem už nenašla, myslím že je správný .ten v komentáři u Ivušky;)

29.10.2022 14:58:26 | jenommarie

Váhu lidského úsudku poznáš, jaká za ním po čase zůstala hluboká stopa.*

28.10.2022 21:06:05 | šerý

Přesně tak....dnes se mi nějak stále vracel do myšlenek .-)

28.10.2022 22:36:17 | Jarunka

Kde je mu konec, někdy jsem mu nerozuměla a někdy jsem věděla beze slov..

28.10.2022 17:20:11 | paradoxy

Ano, já to měla stejné. Ale psal opravdu pěkně...škoda, že to tak dopadlo.

28.10.2022 22:37:06 | Jarunka

© 2004 - 2023 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí