Fórum

Diskusní fórum » Liter.cz - kritiky, změny

DOTAZ PRO ADMINA: Blokace

» Odpovědět «tall&curly (27.09.2018 16:19:23)

Milý admine,
bylo by možné nastavit blokování tak, aby v případě, že si mě někdo zablokuje, zároveň ani on neměl šanci mi psát komentáře, vzkazy a reagovat na mě? Občas se mi stane, že mě někdo blokuje z prapodivných důvodů a pak mi píše komentáře a vzkazy, na které nemůžu reagovat. Vím, že si dotyčeného můžu blokovat sama, ale myslím, že by bylo fajn, kdyby odpovědnost byla i na tom, kdo blokuje (a dal tím pádem pokoj a ne jen využil nástroj k většímu prudění). Dík za vyjádření.

» Odpovědět «ROSA ŽIVOTA ZRAKEM VNITŘNÍM OSVÍCENA (28.09.2018 16:01:25)

..Třeba to bude možný, milá Tall, ale technika by, myslím, musela hooodně pokročit :) Tak přejihodně štěstí :)
Mno a dobrá rada nkonec:
Když někdo prudí, tak ho zablokuj a nebo ho důrazně napomeň a řekni mu, že si nemá co dovolovat prudivě komentovat Tvá díla a že si to prostě nepřeješ. :)

» Odpovědět «admin (29.09.2018 10:54:37)

Ahoj, mohu udělat a udělal jsem.
Ale lepší je v tomto případě si takového uživatele také zablokovat. Protože toto se dá obejít tím, že si tě autor na tu chvíli, kdy bude chtít reagovat, odblokuje, a hned poté zase zablokuje...

» Odpovědět «admin (29.09.2018 11:28:11)

Nicméně, přidal jsem tam funkci, že nelze autora smazat z blokovaných tak rychle poté, co si ho do blokovaných člověk přidá. Musí v takovém případě delší dobu počkat, než to může udělat a z blokovaných zase smazat.

» Odpovědět «tall&curly (30.09.2018 20:20:22)

Paráda! Díky.

» Odpovědět «analfagot (04.10.2018 17:33:45)

a

» Odpovědět «analfagot (04.10.2018 17:37:52)

naprosto kontraproduktivní! prudiče, nejvíc nasere, když nemá poslední slovo! Teď opět má! Pomoh si největší prudičce!

» Odpovědět «Marten (23.04.2019 16:45:11)

Ahoj, mám dotaz. Četl jsem dílo a pak k mému údivu zjistil, že žádný komentář nenapíši a názor nevyjádřím, protože mě autor "nedemokraticky" zablokoval, i když jsem mu k tomu nezavdal ani špetku důvodu. Nejsem příznivec dalších zbytečných funkcí, ale občas by se hodil seznam těch, co mě blokují. Pod Blokovaní autoři by mohlo být Blokující autoři. Díky za vyhovění (i nevyhovění), je to jen můj "demokratický" postřeh. :-)

» Odpovědět «admin (23.04.2019 17:10:53)

Ahoj. Nedemokraticky zablokoval? No nevím, ale ani v uvozovkách tam to slovo podle mě nepatří. Prostě tě zablokoval, protože o svém účtu rozhoduje primárně autor sám a zablokovat si může koho chce, i bez důvodu. Má na to právo a nikdo jiný mu do toho kecat nemůže, natož aby to za něj rozhodoval.

Jinak o takovém seznamu neuvažuji, že by se vytvořil. Pokud má někdo takovou potřebu, že potřebuje seznam, aby viděl, kdo všechno ho blokuje, tak je něco špatně. Tím nemyslím přímo tebe, nevím, kolik autorů tě blokuje, nezjišťoval jsem.
Spíš teda, o čem by se dalo uvažovat, je to, že pokud jsi zablokovaný, tak se ti ani nezobrazí okno s možností vložit komentář.

» Odpovědět «Marten (23.04.2019 18:34:05)

Dobře, nebudeme se přít o konfliktu demokracie a liberalismu, všechny tvoje důvody beru, jsi admin. Vím jen o jednom autoru, co mě blokuje. Seznam taky není nutný. Možná by stačil pouhý červený vzkaz, že mě někdo zablokoval. Pokud to není technicky či datově obtížné. Pokud to nejde, taky se s tím vyrovnám. Díky.

» Odpovědět «admin (23.04.2019 19:55:08)

Ani nějaké oznámení o nové blokaci nebudu dělat. Přineslo by to spíš víc zlé krve, než je nutné. Se navíc někdo jen uklikne, tobě přijde info, zkazí ti to celý den, a přitom to bylo jen ukliknutí. Když tě někdo blokuje, nejlepší co je, je se na něj vykašlat a neřešit...život je na to moc krátký ;)

Udělal jsem nicméně to, co jsem avizoval, že se nezobrazí vkládací formulář pro komentář, namísto toho jen věta o blokaci. Aby člověk zbytečně něco neplodil, a pak zjistil, že je zablokovaný.

» Odpovědět «Marten (23.04.2019 21:31:15)

Dobře. Prostě mě to rozčílilo, ale přežiji to. :-)

» Odpovědět «Lesan (25.05.2020 12:32:14)

Kdysi, v prehistorii, na "Koncertu pro všechny slušný lidi" byl výstup:
"S Frantou jó a s Pepíkem né, a s Honzou jó a s Marjánou taky né!"
Čímž říkám, že blokace myšlenky /čehokoli/ je chabou berličkou pro malověrné, slabě argumentující a chorobně vyhraněné.
Dáte-li svobodně všanc svůj text do fóra, je nepřijetí kritiky, či repliky, projevem mozkové úplavice. BLOKACI ZRUŠIT s veškerými souvisejícími atributy. Jinak je i LITER pouhým odvarem myšlenkové svobody.

» Odpovědět «admin (25.05.2020 12:55:39)

Primární účel blokování není blokovat kritiky, ale blokovat sociopaty. To, že je takovou akcí možnost zablokovat i kritiky, a někteří toho využívají, je bohužel něco, s čím se nedá moc dělat.
Pokud máš nějaký návrh, jak to udělat jinak, tak ho sem klidně dej :)

» Odpovědět «Lesan (31.05.2020 10:45:07)

Texty, za hranicí literární etiky, tady vloženy jsou. Možnost jen TIP/SUPERTIP se mi nezdá dostatečná. Proč není šuplíček negativa? Nebo dám kladný komentář ( bez TIPu=mé opomenutí) a je to vnímáno autorem jako neúcta. A už vůbec se k textu nemůže vyjádřit náhodný, tedy neregistrovaný, čtenář.
Osobní statečnost chybí, národ anonymů?
Mne osobně nevadí v tomto již neprofesním životě, dostanu-li sprchu od anonyma.
Chtělo by to kultivaci webu a nedopustit nejen přízemní ale i podzemní výtvory.
P.S. Beru si to za své, část svého vymažu, možná většinu...

» Odpovědět «admin (31.05.2020 18:44:39)

- Literární etika? Pokud se ti nějaké dílo nezdá, můžeš mi jej poslat a já zhodnotím, jestli to něco porušuje (zdejší pravidla, zákony) nebo ne. Od tebe žádné upozornění nedošlo.

- Negativní hodnocení zde určitě nebude. Takovým obdobím si už liter kdysi prošel (a nejen liter, mám zkušenost i z jiných lit. serverů). Přes negativní hodnocení se často vyřizují osobní účty mezi autory a nemá to s kvalitou díla nic společného.

- Anonymní komentáře zde byly také kdysi povoleny. A platí to co v minulém komentáři. Anonymita je na internetu velmi zneužívaná k vyřizování účtů, nebo trollení. Anebo spamování. A liter nebyl výjimkou. Neříkám, že registrace je proti tomu stoprocentně odolná, ale omezuje takové věci na minimum.

Všechno, co tedy navrhuješ, má bohužel svůj historický důvod (viz výše), proč není v plánu, že by se nějak změnilo.

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter