Fórum

Diskusní fórum » Liter.cz - kritiky, změny

Responzivní web

» Odpovědět «Tafi666 (17.05.2019 14:42:51)

Někteří z nás píši příspěvky i na mobilu, takže by spousta členů ocenila responzivní web. Štve mě, když si neustále musím přibližovat obrazovku. Občas píšu a z ničeho nic se mi stránka desetkrát zvětší. Máte tedy v plánu zavést responzivní web?

» Odpovědět «admin (17.05.2019 22:32:03)

Předělat na responzivní by byla drahá sranda, takže bohužel ne, zatím to v plánu není.

Navíc, ještě není jasné, jestli náhodou nebude liter zavřen. Potom, co v EU schválili dementní směrnici týkající se ochrany autorských práv (známý jako článek 13), uvidím, jak bude vypadat znění zákona až ho připraví v ČR. V krajním případě nebudu chtít liter provozovat, protože zodpovídat za všechno, co tady autoři vloží, si netroufnu. Na miliónové pokuty si liter fakt nevydělá ;) Ale jak jsem zmiňoval, uvidí se, nejpozději do dvou let, jak bude vypadat daný zákon.

» Odpovědět «TVOŘILKA LENKA ČAJKOVÁ (18.05.2019 01:47:12)

ach ne liter bude zavřen? :( To mne mrzí :( HOdně...

» Odpovědět «GiovaniDaVinci (19.05.2019 11:08:59)

Nemyslím si, že by se tahle směrnice nějak literu dotkla, resp. způsobu, jakým se zde prezentuje...autoři si sem svoje díla vkládají sami, tak v čem je problém?
Nehledě na to, že podobných serverů je mraky a pochybuju, že by měl někdo náladu dělat skandály kolem nějakýho literu :D

» Odpovědět «admin (19.05.2019 11:29:51)

Myslet neznamená vědět ;)
A to, že je takových webů mraky, tak přesně tak, může se stát, že se to dotkne všech. Proto vznikaly petice, proto na to hodně lidí upozorňovalo. Proto k tomu byly bouřlivé debaty. Kdo se trochu zajímal, věděl...
Pravděpodobně se to dotkne jen těch velkých provozovatelů typu facebook, youtube apod. Ale je zde i pravděpodobnost, že se to dotkne těch malých...i literu.

Problém je v tom, že i když zde lidé vkládají díla, tak provozovatel je jen jeden. A pokud zde někdo vloží autorsky chráněné dílo bez řádné licence (čti kradené), tak dnes má provozovatel možnost se tomu bránit tak, aby mu nevznikla škoda. Pokud se schválí zákon v nejtvrdší formě, tak by za veškerý vložený obsah zodpovídal provozovatel finančně, a ty pokuty jsou navrženy hodně mastné. Takže provozovatelé nasadí tvrdou cenzuru, filtry na vkládané věci, a budou si platit licence. Anebo, pokud na to nebudou mít, tak zavřou.

A že nikdo nebude řešit liter? To je naivní představa. Liter a porušování autorských práv už v minulosti řešen byl, a ne jednou. Každopádně jak jsem psal v minulém komentu, záleží, jak bude vypadat příslušný zákon. Do té doby to nemá smysl pitvat.

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.5 | Facebook, Twitter