Fórum

Diskusní fórum » Vzkazy

umělá inteligence

» Odpovědět «gaspacho (06.04.2023 01:50:21)

Povídate si s umělou inteligencí? Děsí Vás nebo inspiruje? Je to cesta ke zdokonalení nebo začátek konce?

» Odpovědět «Constantine (06.04.2023 08:20:15)

Myslím si, že jelikož lidé, co ji stvořili jsou nedokonalí, tudíž i UI je nedokonalá. Jaký učitel - takový žák. Je to cesta do pekel a už teď má silné postavení ve společnosti. Bude to pokračovat do absolutní kontroly nás zbylých lidí. Ti, co nevěří - Vyčkejte a uvidíte!

Osobně si s ničím umělým nepovídám, není to přirozené a žádné romantické americké pohádky to nezmění, kdyby to bylo na mě, tak okamžitě mažu, vypínám vše a rozeberu na něco užitečného .)

Ale pokud někdo chce se stát poslušným sluhou strojů, je to jeho věc. Otroctví tu bylo a bude, když lidé jsou hloupí. Už teď žijí s námi, mezi námi a v nás samých!

» Odpovědět «xoxoxo (07.04.2023 10:41:08)

tak stačí se podívat na sérii Terminátorů, je tam dost co by mělo lidi znepokojovat .) Vždy existovala mystifikace nezkušené důvěřivé veřejnosti a osvědčilo se ji vést jako stádo. Lidem byla vytvořena vlastní falešná naděje že mohou mít svobodu, ale prakticky otroctví povýšilo jen na vyšší propracovanější model a UI je toho příkladem jak lidem vymlet ještě víc mozek.Předkládat pravdivé informace dnes už nemá moc cenu, protože lež se stala jedinou pravdou a z lidí ty tři opice.Lidé nepochopí jak snadno mohou být ovládáni, protože stále věří že to mají pod kontrolou, to mají ale ne oni ale UI :)))
V nitru nemusí být žádné ovládací páky ani avionika atd.
d. lidé a nebo jen zatím malá většina cítí a zjišťují si fakta že něco tady hodně smrdí v tomhle království her jak bylo nastaveno po tisíciletí.Někteří už ví jak funguje ovládání hry, už ani nepotřebují jejich headsety jako trnovou korunu.

» Odpovědět «Constantine (07.04.2023 23:15:10)

Ještě jednou to napíšu jako mnohokrát před tím... Kdysi otrokáři byli zodpovědní za své otroky a museli se o ně starat! Teď se otroci starají nejen o sebe, ale také o své otrokáře a ručí za ně. Co může být ještě horšího? Nic! Nekonečná je hloupost lidí. Konstanta.

» Odpovědět «gaspacho (08.04.2023 01:41:43)

ALE..i v tomhle bohem zapomenutým světě je pořád kvantum lidí, kteří se davem nenechají ani vláčet ani nést na ramenou....a ve všech romantických amerických pohádkách (co je to? starwors, minorityreport, AI??) je zřejmý, že rozum zvítězí na vysokou školou života i nepřirozenou umělohmotností...proč se bojíme, kdo má všech pět pohromadě přece nikdy nespadne z ramenou pod nohy davu? nebo jo?

» Odpovědět «Constantine (04.05.2023 16:41:45)

Už sám dotaz a nesourodá tvá díla mohou značit, že ty "básně" jsou produktem UI, nejsi UI? Co? .)

» Odpovědět «gaspacho (06.05.2023 01:39:42)

...že by?...že by UI byla nesourodá, skákala roztěkaně sem a tam jako opička, která udrží pozornost podle velikosti a zralosti banánu?....jistě, všechno je možný...ale, a to je to, co mě zajímá nejvíc......ta možnost je okrajová, nanoprocentuální, mihotavě a skoro neviditelná....nejsi otrokem svojí vlastní konstanty?

» Odpovědět «Constantine (06.05.2023 04:13:04)

To asi všichni včetně UI .)

» Odpovědět «gaspacho (12.05.2023 01:14:01)

ne tak docela...není prapodstatou UI variabilita, přizpůsobení, miliony proměnných? konstanta je znak člověčenství, stálost někdy obdivuhodná, když si trvám na svém hodnotovém žebříku a někdy nesnesitelná, když si prostě jenom trvám....

» Odpovědět «Šabrej (11.04.2023 10:15:47)

Povídám si s ní a mírně mě děsí. Ještě to sice není ta univerální AI, která bude kreativně uvažovat, ale její vývoj je (čistě technicky) ohromující.

Snažím se ji využívat pro svoji práci. Jako encyklopedický slovník, který může najít skryté vztahy, které mi unikají. Z tohoto pohledu není AI moc úspěšná. Je to tak 50:50 a někdy jsou její vývody až směšné. Uvidím co další verze. Povídám si s free ChatGPT v 3.*

» Odpovědět «gaspacho (22.04.2023 00:11:15)

Tojo třeba na mou upřímně míněnou otázku: Můžeme si tykat? odpověděla: Ano, moc ráda si budu tykat. Jak vám mohu pomoci?:)...předpokládám, že placená o úrovně vyšší platforma už nezaváhá...tolikrát....ale je to vlastně milý, jako dítě, který se pořád učí....nemůžu si pomoct, ale asi se mi propojil svět ze všech těch scifi filmů do hodně vzdálený, ale už uchopitelný budoucnosti a představa, že si člověk v dobré víře zadělá na vlastní průser je zkrátka lákavě mrazivá...fatální....a dokud mi nespadne asteroid velikosti dětský hlavy do sudu s dešťovkou, lehkomyslně vtipná...

© 2004 - 2023 liter.cz v1.6 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí