Komentáře přijaté

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 77 záznamů. Zobrazuji 16-30.

Na nádraží Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Nikdo se jako bezdomovec nenarodil. Každý člověk byl někdy štastný, zamilovaný. A potom tohle. Starý, opuštěný, na ulici...a napřaúenou rukou a s prosbou na rtech, ne o peníze..o šanci. Jsi dobrej člověk

06.02.2018 04:35:10 | Čtverákreagovat

Na nádraží Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Taky mám s těmito lidmi soucit, někdy je dlouze pozoruji. Přehrávám si hlavě jejich možné i nemožné osudy, příběhy a představuju si jal rychle se člověk může dostat na dno

06.02.2018 04:32:07 | Čtverákreagovat

Hledání důvodů existence Boha Publikoval(a): Alda | Úvahy » Bůh, víra

Je to zvláštně položený článek. Tím, jak se celé té práci měl dát glanc – uvedením těch několika myšlenek „od největšího středověkého učence Tomáše Akvinského“ to vyznívá, že se autor za někoho schovává a tedy, že svým závěrům moc nevěří.
Není jasné, jestli se autor snažil sepsat souhrn nějakých myšlenek a závěrů, které jsou plně v souladu a na stejné úrovni třeba s americkými indiány (kteří tak ale činili pod vlivem nápoje z liány, mexických kaktusů či v omamném kouři divotvorné šalvěje) nebo jen omylem nepoložil hned v úvodu otázku, v čem mohl T. Akvinský vidět dokonalost světa dokonalost?
Takto naznačené črty autorovy mystické katarze jsou pořád ještě snové (tj. nic z toho není pravda, např. autor v závěrech neuvažuje čas), ale kdyby se článek uvedl ve smyslu „TOP 4 důvody T. Akvinského, které jej přivedly k..“ Pak by se podařilo uvést autoritu a prezentovat své myšlenky jednou ranou. :-)

30.01.2018 02:55:45 | dead-headreagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

No, podle prezentace na netu třeba můžeš nezískat pracovní místo, firmy si své zaměstnance a uchazeče - alespoň v některých případech - "lustrují" (je to ošklivě napsáno, ale momentálně mě nic lepšího nenapadá) na FB i jinde...

Ochranka už je zase trochu jiný problém.

29.01.2018 15:26:37 | reagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Ale tam se těžko jedna o cokoli oficiálního, podle čeho by ti někdo, kdo tě nezná, například odmítl poskytnou nějaké služby.
Ostatně stačí, že třeba na letištích si tě úchylný člen ochranky může oficiálně vyprstit jak chce...

28.01.2018 21:24:23 | Jezeroreagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Jak píšeš - bez přijetí a respektování místní reality, jazyka, obecných zvyklostí a úplné asimilace je příchozí následně nežádoucí a nedostane trvalé občanství. Celý proces je důkladně a důrazně kontrolován.

28.01.2018 21:18:20 | reagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Dnes to o mně mohou napsat kdekoliv na netu a nemusím se to dozvědět, na to netřeba registru, stačí FB :-)

28.01.2018 21:14:45 | reagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Ani, ne...si vem, že ti někdo do tý tvý slavný prověrky(jakékoli) napíše třeba, že jsi kretén a smrdíš...a ty to ani nemusíš vědět a přitom podle toho budou rozhodovat o tvém osudu.

28.01.2018 21:10:44 | Jezeroreagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Použít slovo "Nárůdek", pro České království?
Ale jděte, můžeme se podívat zpětně do 13.století. Pátý Český král Přemysl Otakar II., zvaný železný a zlatý (přesněji železný a stříbrný) razil mimořádně kvalitní měnu, pocházející z dolů Hor Kutných. Bála se jej celá Evropa, částečně i Turci. Král, který založil cca 35 měst v této zemi. Tedy pochopitelně vydal písemný dekret a poslal na místo určení své rytíře.

Pokud jde o uprchlíky je třeba si uvědomit, že velká část bohatsví Evropy a Britského impéria vznikla když ne přímo drancováním, tedy alespoň mimořádně výhodnou směnou zboží převážně v průmyslové revoluci 18 + 19.století. A především Britové přiváželi nejschopnější část místní populace z kolonií a umožnili jim studium na svých školách. Nikoliv nezištně, potřebovali střední a nižší úředníky do míst odkud přišli. Nezapomínejme, že do kolonií se značně investovalo vybudováním infrastruktury (třeba koleje a mosty a vozový park za místní produkt). Především železnice, silnice, vodovody, základní školy, správní objekty. Tím pochopitelně rostly manufaktury a posilovaly výrobní továrny v Evropě. Jako nejcennější – kolonizace umožnila odbourat stovky řečí, nářečí a zavést jednotnou řeč a měnu a srozumitelný státní aparát a řídící správu.
Pokud značně pokročíme v čase- drancování inteligence se řešilo formou head hunterů. Náklady na dodání /objednaného/ odborníka se cenily v 1.pol.20 století na dnešních cca 20000 USD. V té částce byla cena studia v původní zemi fin.kolonizátorem, převoz do Evropy-celé rodiny, poskytnutí bytu a potřeb do začátku a tučná odměna „lovce lebek“. Vše zorganizovat nebyla maličkost. A i za tyto náklady se vyplatilo špičkového odborníka získat a usadit v nové vlasti.
Pokud jde o USA tak pokročili v náboru perspektivního studenta nabídnutím - získáním stipendia na univerzitách USA a vys.techn. školách typu MTI. Potom se nemůžeme divit, že cca 85 pct. nejvyšší produktivní mozkové kapacity je v této zemi. Stačí si projít rejstříky (u nás řečeno) statutárů, členů řídících, správních, majitelů (korporací) a jiných, a pod. Nenechme se mýlit- např. Ind, ovšem občan USA, popř CAN.
Zkuste pátrat nejprve v Německu, budete se dost divit.
--- Řízený přísun imigrantů je prostě výhodný pro importéra (když už nemá oficiálně kolonie). Stačí poměr 1:20, vzal bych to kupeckými počty. Pokud to někdo neví, head huntering děláme i my, rovněž formou stipendia a umožnění studia na vysokých školách s následným ukotvením v ČR.

Politika exploatace cizí inteligence je jasná, stačí ukázat na Švýcarsko. Je tam silná enkláva (celkem cca 4pct. obyvatel) lidí z Pakistánu, Indie, Bangladéše a vůbec okolního teritoria Asie. Jsou to však majitelé prádelen, barvíren, klasických továren průmyslového zboží, především textilek a podobně. Také ovšem právníků, lékařů apod. Pokud někdo narazil na nějaké slumy chudých, uvítám informace, kde jsou v CH jsou dislokovány.
Právě tahle země je ukázkou, jak se řeší imigrační politika. Bez přijetí a respektování místní reality, jazyka, obecných zvyklostí a úplné asimilace je příchozí následně nežádoucí a nedostane trvalé občanství. Celý proces je důkladně a důrazně kontrolován.
--- ČR může přijmout politické i hospodářské migranty v poměrně velkém množství. Z předchozího doufám jasně vyplývá, že pro tuto zemi je to výhodné. Jenže státní správa ČR nemá bussines plán a ani neví, jak jej smysluplně sestavit a připravit zázemí pro trvale příchozí ( s právním podtextem). Pochopitelně ten, kdo neprojeví zájem o smysluplnou asimilaci, bude vrácen do výchozího bodu. Není o tom taktické mluvit ale je to „v proudu“ v multi-kulti zemích.
--- Nezaměňujme naše stigma ´48, ´68 se současnou situací. Pro západní země to bylo samozřejmě gesto lidství ale i politicky a ekonomicky značně výhodné a „osvěžující“. Odešla k nim hotová, aktivní a progresivní velká část inteligence, v počtu cca 250 tis. Došlo samozřejmě k rozvratu a částečnému umrtvení zbylé společnosti doma. Kdo tomu nevěří, může se zaobírat situací na současné Ukrajině, je to obdobné (a pro nás výhodné).
Nejsem politik. Jsem pragmatik a celoživotní technik, 2+2 jsou 4.

28.01.2018 21:04:32 | reagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Tady už uhýbáme od tématu - já třeba do heren nechodím a nijak mě to netrápí :-)

28.01.2018 21:03:47 | reagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

He...zrovna koukám na registr hráčů, kteří mají zákaz do heren a vidím tam jednu holku, co jsem ji kdysi znal...už je to spousta let. Má zákaz, prej krade (jo, možný to asi je, ale fakt bych to do ní neřekl), je tam napsáno... :D...jo, prověrky jsou krásný, zvlášť když má oprávnění prověřovat kdokoli kohokoli a kdokoli jiný to může vidět ... no, příště, pokud jí potkám, tak si budu dávat pozor na šrajtofly. Tady jsou vůbec perly v tohle registru, když si vezmu, že to bude jednou někdo brát fakt vážně a dělat podle toho nějaká rozhodnutí.

Většina těch papíru je stejně k ničemu a je jich čímdál tim víc.:D

28.01.2018 20:58:03 | Jezeroreagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Ty má rád málokdo, nejsem výjimka.

Ale na druhou stranu je to zase o tom, že jsem se jako jedinec vzdal některých práv s tím, že je stát převezme na sebe. K tomu ale potřebuje určité mechanismy, které by měly fungovat. Pokud ne, zrušme je a vyhlašme definitivní svátek s tím, že si každý může dělat, co se mu zachce.

A asi to není jen o tom státu - tuhle chtějí doklad o vzdělání, výpis z rejstříku trestů, támhle chtějí zdravotní průkaz, po dětech na školu v přírodě třeba papíry o bezinfekčnosti a očkovací průkaz a školu jsme v době vyučování zamykali...

28.01.2018 20:43:08 | reagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Já zase ne. Nemám žádné testy a prověrky rád. Připadají mi otravné a ponižující a vůbec se tedy nedivím, když štvou i někoho jiného a že se jim třeba vyhýbá.

28.01.2018 20:34:27 | Jezeroreagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

Samozřejmě že všechny, Jezero. Jsem pro všemi deseti, jak se říká. Pokud stát není schopen zajistit kontrolu ani u vlastních občanů, jaká by potom byla pravděpodobnost, že to na sto procent svede u cizích? Ale kontrolovat vlastní a pomíjet cizí, to by v pořádku nebylo...

Já si klidně zvyknu - s výcvikem, co mám, nemusím být nijak paranoidní a věř mi, že konflikty nevyhledávám, pokud to jde, vyhnu se jim. Co budou dělat ti, kdo se bránit nedovedou, jako tehdy v Kolíně, ale netuším.

28.01.2018 20:26:48 | reagovat

Uprhlíci jako lakmusový papírek našeho lidství Publikoval(a): Alda | Úvahy » Ze života

A naše občany prověřujeme jak? Já znám moře nebezpečných lidí... pokud prověřovat, tak snad všechny, ne.
Jinak asi takhle...mně se migrace taky nelíbí, ale holt to je a bude a my s tím nic neuděláme a měli bychom si prostě zvyknout...čim víc budem kopat, tim víc dostanem přes držku...jak s těmi cikány, co tu jen slušně seděli a pili.:)

28.01.2018 20:11:36 | Jezeroreagovat

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí