Elf a čarodějka - Záchrana draků (část čtvrtá)

Elf a čarodějka - Záchrana draků (část čtvrtá)

Anotace: Tak je tu další část, snad se bude líbit :DDDD

Sbírka: Elf a čarodějka - Záchrana draků

4. Kapitola

    Vedle Seana ležel mrtvý skřet, měl useknutou hlavu. Eris chtěla zvracet, ale kvůli Seanovi to vydržela. Šla k němu, ale zakopla o kořen a dopadla ke skřetově hlavě. Vypadal odporně. Měl zploštělí nos, protáhlé uši a z pusy mu odporně páchlo. Zuby měl černé jako uhel a oči vytřeštěné hrůzou. Podívala se na tělo skřeta. Měl jednoduché oblečení z kůže, meč a sekeru. Měl šedou kůži, a když se podívala na jeho krev, myslela si, že vidí špatně. Nebyla to obyčejná krev, jako mívají lidé, byla více sytější a tmavší. Zvedla se na nohy a očistila si oblečení od hlíny a od krve skřeta.

    Sean si očistil meč, zastrčil ho za opasek a odcházel. Eris měla pořád špatný pocit a tak se rozhlédla po lese. V koruně stromu byl další skřet a mířil přímo na Seana.     

„Néééé,“ stačila vykřiknout a rozeběhla se k Seanovi. Srazila ho z cesty právě v okamžiku, kdy skřet vystřelil, zasáhl ji do nohy. Vykřikla a spadla přímo na Seana.

   „Eris co to proboha vyvádíš?“ podíval se na ni a okamžitě uviděl šíp v noze. Vytáhl dýku a hodil ji po skřetovi. Dýka se mu zabodla přímo do srdce. „Já o tom skřetovi věděl!“

   „Promiň mi. Chtěla jsem ti pomoct.“

   „Měla jsi štěstí, skřet se tě lekl, proto se netrefil do srdce.“ Pousmál se a podíval se na ni.

   „Musím ti také poděkovat, že jsi mě zachránila, myslel jsem si, že by to kvůli mně nikdo nikdy neudělal,“ pohladil ji po vlasech a pokračoval. „Byla jsi první, kdo mi zachránil život.“

   „To si děláš srandu viď? Copak ti nikdo nikdy nepomohl?“

   „Ne nepomohl. Elfové si většinou nepomáhají, od dob, kdy po nich šli čarodějnice.     Čarodějnic je poslední hrstka a nejhorší z nich je Arosa a ostatní buď už zemřeli, nebo nemají svoji moc,“ řekl tak klidně, že na něj Eris zůstala zírat.

Po chvilce mlčení se Eris zeptala: „Seane, prosím tě vyndej mi ten šíp z nohy?“

   „Ano, stejně musí ven, jinak by se ti do nohy dostala infekce. Bude to hodně bolet, vydržíš?“

 Přikývla.

 „Šíp máš ve stehně, ale minul kost a prošel skrz. Na konci ti ho budu muset zlomit a vyndat ho. Do něčeho se musíš zakousnout.“ řekl k Eris a utrhl ji z šatů kus látky. Chtěla protestovat, ale neměla na to sílu.

   „Prosím, Seane, udělej to rychle,“ řekla ochraptěle a vložila si látku do úst. 

Sean přikývl a zlomil šíp. Tlumeně vykřikla. Rychle vytáhl šíp a Eris znovu vykřikla. Potom upadla do mdlob.

 

* * * * * * * * * *

 

   Dívka se probudila uprostřed noci u ohně.  Ležela u Seana, on ji hladil po vlasech. Trhla sebou, protože ucítila v noze hrozné pálení. Sean ji přestal hladit a zeptal se: „Bolí to hodně?“ Eris přikývla.

   „Čím jsi mi to ošetřil?“ zeptala se ho tiše.

   „Mastí, připravil jsem ji z bylinek, které jsem natrhal. Noha se ti bude hojit rychle,“ řekl a zase ji začal hladit po vlasech.

   Eris pomalu začala usínat, když se ji Sean zeptal: „Jak jsi poznala, že tam ten skřet je?“ 

   „No asi se ve mně probudily čarodějné schopnosti. Cítila jsem hrozbu a věděla o nich.“

   „Aha. Víš, měla bys něco vědět. Až se dráče vylíhne, bude mít nesmírnou moc. Pokud se napiješ jeho krve, omládneš, nebo ti vyléčí jakékoliv zranění. Proto ho Arosa tak moc hledá a k tomu potřebuje tebe. Jestli to dráče zabije je s námi konec, vrátí se ji mládí a taky všechna moc. Arosa si střádá moc už několik staletí. Kdyby chtěla, dokázala by tě zastavit, ale ne zabít a k tomu má ještě trochu krve z předchozího dráčete. Může omládnout, ale vrátí se jí i trocha moci, sice bude zranitelná, ale pokud jí bude kolovat krev v žilách, nezabiješ jí, jenom jí oslabíš. Krev dráčete vyprchá, ale až po dlouhé době.“

Poslouchala jeho vyprávění a nevěřila vlastním uším, že je to pravda. Pomalu ji začalo docházet, co to právě řekl.

   „Arosa o tobě ví, hledá tě a potřebuje tě. Proto na nás zaútočili ti skřeti, musím tě chránit a najít toho draka dříve než ona,“ dokončil své vyprávění a Eris na něho jenom zírala.

   „No to máme, co dělat,“ řekne a usměje se na něj. Poté začala Eris znovu usínat, třásla se po celém těle, protože jí byla zima. Sean ji k sobě přitiskl, přehodil přes ni pláště. 

Autor malavydra, 26.09.2012
Přečteno 525x
Tipy 2
Poslední tipující: Swayn, Kirsten
ikonkaKomentáře (2)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Je to skvělý;) si budoucí spisovatelka:*

27.09.2012 19:11:24 | nepřihlášený komentátor

děkuji, ale zatím to není ještě ono :D chybí ten rozjezd :) druhej díl mi připadá lepší :D

27.09.2012 19:20:08 | malavydra

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí