Profil autorky Lostris Queen

Lostris Queen

Lostris Queen

Žena, 30 let

Registrace od
22.02.2007 17:28:00
(5603 dnů)

Tvorba celkem (63)
Romány (37)
Básně (14)
Povídky (8)
Prozaická miniatura (2)
Ostatní próza (2)
Sbírky, Knihy (4+0)
--
Hledat dílo

Naposledy aktivní
17.04.2022 22:35:33

Lostris.Queen@gmail.com

Tipy obdržené: 452
Tipy rozdané: 451

Komentáře obdržené: 128
Komentáře rozdané: 123
K cizím dílům: 38emoji
Autorka píše o sobě:

Lostris znamená "dcera vody", což vystihuje mou vášnivou lásku k tomuto elementu, je to jméno jedné královny z Řeky bohů (W.Smith). Queen je asi jasné :), váže se pro změnu k mé neopodstatněné fascinaci králi a královnami, ale také k příjmení mého zesnulého dědečka z otcovy strany, které jsem já sama shodou okolností nedostala.

Jsem samozvaný všeumělec, nejraději však píšu. Moje literární pokusy můžete pročíst zde.

×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××


Co můžete v mých dílech očekávat?

♠ Nejčastěji romantiku - bez ní to nejde.
♠ Jsem zapálená fantazačka a moje originální výtvory i fanfiction se často odehrávají v nejrůznějších fantaskních světech.
♠ Mám ráda akci a dobrodružství, trochu toho napětí a překvapení - bez těchto důležitých ingrediencí mají romantické příběhy sklony se roztékat, mazat a lepit jako přeslazená zmrzlina ponechaná na slunci.
♠ Zlepšuji se v psaní díky zvýšenému zájmu o psychologii a veškeré klasické i alternativní humanitní vědy; snažím se děj odvíjet rozumným, logickým způsobem, a nechávat postavy, aby se na základě prožitých situací a s nimi spojených úvah a emocí vyvíjely přirozeně a nenásilně.
♠ S tím souvisí i empatie. Nedokážu jinak, než se plně vžívat do postav, situací a atmosféry - na jednu stranu se pak možná neumím tak docela odpoutat od vlastních názorů a hodnot, na druhou mi to ovšem pomáhá vykreslit charakter postav do nejmenších detailů. Na tomto základu často stavím i logické pokračování. Příběh se mi tak často píše tak trochu sám od sebe, já ho jen jemně postrkuju.
♠ Jsem rovněž silně (nicméně svěže a nekonvenčně) duchovně založená, což v mém psaní občas (někdy i víc než) prosvítá.
♠ Nakonec jednoduše miluju slova a hru s nimi. Oblažuje mě košatit své spisovatelské výrazivo, těší mě vybarvovat slovy atmosféru bez zdlouhavých, nudných a marných popisů, baví mě vyjadřovat hlubší smysl mezi řádky jen za pomocí volby výrazů a slovosledu. Nicméně to, že mě to tolik baví, neznamená, že mi to vždy jde :). Mým velkým vzorem je v tomto směru Nabokov, jehož hra slov je jako symfonie z pera hudebního génia.

Netvrdím, že jsem nějaký spisovatelský génius, ale psaní mě baví a naplňuje, protože je pro mě obvykle způsobem, jak hodit na papír to, co právě prožívám. Píšu od svých 12 let a věřte, že za tu dobu jsem se neporovnatelně zlepšila :). Troufám si doufat, že za dalších deset let budu ještě lepší - vím, že mám ještě hodně slabin, na kterých je potřeba zapracovat, ale jsem v této sféře svých zájmů až nezvykle trpělivá a neúnavná a mám ohromnou touhu být zatraceně dobrá ;).
 
 

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí