CO KDYŽ

CO KDYŽ

Anotace: @&@

 

 

CO KDYŽ

 

 

většina z nás chce prosperitu a mír

jen neumíme přijít jak na to

momentálně nejvíc frčí boj s nepřítelem

až všechny na hlavu porazíme

pak nám bude hej

 

a tak jdeme od porážky k porážce

naštěstí především virtuálně

alespoň tady v závětří

což se dá lehce vydávat i za vítězství

jen ještě porazit i nepřátele vnitřní

co si dovolují s pokřikem bojovných mírotvorců nesouhlasit

 

ať Petr nebo Pavel

všichni ti experti na Pyrrhova vítězství

nás chtěli by vést odhodlaně k cíli

ať nás to stojí cokoliv

 

pod heslem

čím větší humbuk – tím víc zadusí sprostou otázku

co když se třeba mýlí?

 

 

 

 

 

Praha, 29.4.2021

 

https://www.youtube.com/watch?v=1E4Bjt_zVJc

 

 

 

 

 

 

Autor Amonasr, 29.04.2021
Přečteno 124x
Tipy 23
Poslední tipující: Emily Říhová, kaše, Bufik, zdenka, Iva Husárková, šerý, Krahujec, Jeněcovevzduchukrásného, Vivien, Psavec
ikonkaKomentáře (18)
ikonkaKomentujících (5)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

mnoho povyku pro ... úsměv.Z

30.04.2021 10:32:46 | zdenka

Ano, i tak se to dá nazvat, Zdeni ;-)

02.05.2021 20:39:28 | Amonasr

Včera jsem zabrousil na Twiter, a rozklikl reportážní foto M. Zemana, jak spolu sedí s ministriní Schillerovou, u diskusního stolu. Tolik splašků špíny, hrubosti a sprostoty komentářů, až mi jímala z lidí hrůza. Mít jiné názory a projevit se, je svobodná vůle. Ale i když jde jen "politika" tak by si měl zasloužit alespoň základní lidskou důstojnost. Toho dnešního okolního lomozu nadávek a jitření zášti. Manipulace k nenávisti veřejnosti nepodloženými ÚDAJNOSTMI, jsem ještě nikdy nezažil. A to jsem si myslel, že pomalu a většinově rudá nekulturnost z naší společnosti odtekla stokou zatracení. Už jen čekám zprávu z médií, že Zeman údajně krade v marketu ruskou vodku a náš premiér - opět údajně, sexuálně zneužil malou holčičku v parku. Je až neuvěřitelné, kam až lze s českým švejkování a nenávistí dojít. Jsem už zcela otráven... a to nás do voleb čeká řada měsíců. Pánbůh s námi.

29.04.2021 21:22:34 | šerý

Rozumíme si, šerý, je skutečně smutné sledovat, jak dnešní mediokracie dokáže manipulovat veřejné mínění a hloubit nenávistné příkopy mezi těmi "správně smýšlejícími" a těmi druhými. Máme sice demokraticky volený parlament, ale přesto je značná jeho část jedním dechem označována za nedemokratickou - jaké contradictio in adiecto! Samozřejmě to nemůže končit jinak než onou stokou nenávistných výlevů na sociálních sítích, v internetových diskuzích apod. A není třeba si dělat velké iluze, kdo a proč tyto nálady rozdmýchává. Na druhou stranu konkrétně Zeman si za to ale může i sám, jeho sebestředná arogance a vulgarita stěží může mnoha lidem imponovat, stejně jako to jeho těžko akceptovatelné prapodivně obskurní nejbližší okolí, kterým se bůhvíproč obklopil. Je mi trochu smutno z toho, kam to osobnostně ve své stařecké ješitnosti až dopracoval - přirozenou inteligencí se mu totiž snad žádný náš jiný politik rovnat nemůže. Obyčejná lidská slušnost a kulturnost se dnes bohužel dostala až na samotný okraj společenského diskurzu. Na nějaký nadhled už člověk nikde jen tak nenarazí. A souhlasím s Tebou, že minimálně do voleb bude ještě hůř - i když ani po nich si žádné naděje v tomto směru nedělám...

02.05.2021 20:38:44 | Amonasr

Není lepší mít dnes hlavu v písku jako ten pštros:-), nežli se rozčilovat dnešním děním.Jo, a co se vlastně děje:-)Jedno vím jistě, přežili jsme bolševika, přežijeme i amerikanizmus:-))

29.04.2021 19:45:48 | Jeněcovevzduchukrásného

Taky si, Honzo myslím, že jsme životaschopný národ, který dokáže přežít cokoliv. Zejména svou přizpůsobivostí těm mocnějším vlkům, s nimiž se zdá zrovna výhodné výt... Ale co s tím, když právě kvůli tomu jsme už tolikrát přežili s minimalizací obětí, čímž ty skutečné nechci nijak snižovat - naopak. Myslím, že i z historických důvodů patří přizpůsobivý oportunismus k naší převládající národní mentalitě... ;-)

02.05.2021 20:16:02 | Amonasr

Lépe bych to nenapsal.Jsme maličký národ a je s podivem co jsme všechno přežili.Příklad, kdyby Hácha neustoupil Hitlerovi, tak jsme měli naší krásnou Prahu srovnanou se zemí jako Poláci Waršavu.

05.05.2021 17:21:07 | Jeněcovevzduchukrásného

Jj, právě na rozdíl v národní hrdosti mezi námi a Poláky jsem chtěl také poukázat - dík, že jsi to udělal za mě :-) Poláci ale zase neměli Švejka nebo Kafku - jejich odkaz zase rozvíjíme my, momentálně hlavně ten Kafkův... ;-))

05.05.2021 20:20:48 | Amonasr

Tak, tak :-))

08.05.2021 12:20:31 | Jeněcovevzduchukrásného

;-)

10.05.2021 21:06:37 | Amonasr

To je přesně amerikanizace naší mentality - "bojovní mírotvůrci", ten protimluv mě rozesmál. Ale je to tak, horší už bylo jen slovní spojení "humanitární bombardování"..:-)) Něco podobného jako bývala proslavená římská válečná mentalita, jak říkají historikové. Ale ostatně jako každých "hegemonů" v historii. Nevedou společnost obvykle nikam, ani k žádnému míru, oni se jen "mediálně slovním" a pak skutečným "mírovým bojováním" dobře živí, jsou přece profesionálové,ne? Někteří dokonce tvrdí, že bez válek by žádná historie nebyla, což dosti přehánějí jejich roli. A taky své historické "zásluhy"...Mají takovou zvláštní představu, že vše staré je vždy špatné, takže se vše musí napřed rozbít, aby se mohlo "vybudovat" nové, co je prý vždy lepší. Rozhodně pro nové zisky za nové technologie. Dost naivní představa pokroku, zvláště pro ty poražené, mrtvé a jinak postižené, ale davy jim to "mediálně baští". Takže je to nakonec, tedy hlavně pro ně, ta správná politika...:-D

29.04.2021 12:27:12 | Lighter

:-D)

06.05.2021 16:10:10 | Amonasr

Díky za znělé zamyšlení. Ano, nic se neděje jen tak - vždy je za tím nutné hledat něčí zájmy a v prvé řadě jsou to zájmy ekonomické, boj o zdroje, o kšefty, zkrátka peníze, prebendy a zisky, potažmo boj o moc. I když se to samozřejmě vždycky musí zdůvodnit ideologicko-politicky, aby se na to nachytalo co nejvíc naivních konzumentů polopravd a také užitečných idiotů. A každá moc, když se dostane do vlastních vnitřních problémů, se snaží odvést pozornost k vnějšímu nepříteli, i kdyby si ho měla za tím účelem nějak stvořit. Nic nového pod sluncem...

02.05.2021 20:06:39 | Amonasr

Tak jsem slyšel pěknou konspirační teorii o covidu. :-) Asi budu šířit dezinformace, sám tak paranoidní snad ještě nejsem, abych tomu věřil. Stále věřím, že příroda je mocnější než lidský faktor. Ale prý nadnárodní farmaceutické firmy utratily v nedávných letech tolik miliard na výzkum a vývoj nových léků, vakcín, virotik atd., až ho museli zastavit, došli granty a investice. A najednou se za rok objevil jako na zavolanou nový nadějný vir covid a způsobil příhodnou pandemii. A hned jsou žádoucí nové investce do oboru dostupné a zisky zase hezky rostou. Ale doufám, že takhle jednoduše efektivně ještě globální byznys nefunguje, to by nám zbylo jen to pověstné "Pán bůh nás opatruj"...Ale co když? :-D

03.05.2021 11:06:45 | Lighter

Ano, co když...? :-D) Každopádně tento koronavirus je s velkou pravděpodobností umělého, nikoliv přírodního původu. To není nějaká bláznivá konspirační teorie, ale kloní se k tomu i mnozí renomovaní vědci z oboru. A zda unikl z laboratoře náhodou nebo cíleně, to asi už nikdo nikdy nezjistí. Ale jelikož téměř ve všech případech u podobných "náhod", z nichž někdo následně těžce profituje, padá první podezření právě na ty, co z toho těží, tak to vůbec nemusí být taková fantasmagorie, jak by se mohlo zdát. Ostatně už i ta oblíbená terminologie, že "jsme ve válce", dost zavání - prakticky všechny války se přece vedou kvůli penězům (ziskům), jen se to musí pokaždé zakamuflovat něčím vznešeně znějícím, jako je "vlastenectví", "jediná pravá víra", "obrana (rozuměj vývoz) správných (tj. těch našich) hodnot" atd. ;-)

03.05.2021 13:59:38 | Amonasr

Ty jsi dnes cynický víc než já. :-)) Historie časem ukáže, jak to opravdu bylo...My přece musíme věřit oficiální verzi. Nic ale nezůstane utajené navěky.

04.05.2021 10:40:11 | Lighter

To myslím není cynismus, stejně jako Tvá ironie či sarkasmus jím není ;-) A víra patří bohům, u lidí by se měla preferovat fakta... ;-))

05.05.2021 20:16:38 | Amonasr

Asi máš pravdu. Ale abychom nesklouzli do cynismu aniž bychom si toho všimnuli..:-D

06.05.2021 16:02:20 | Lighter

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter