Pro

Pro

Anotace: **Láska**

.

Pro vůní ve vlasech
a samet na kůži.

 

Líbání na zádech,
pro krásné pocity.
Lapím a lapíš mě
jsme v sobě ukrytý.

 

Pro vůní vzájemnou
které se nezbavíš.
Jsi lásko záhadou
křísíš i zabíjíš.

 

Rozkvétáš na duši
i vadneš po těle.

 

Pro tyhle pocity
tě stále hledáme.

 

Ty lásko bezbřehá
v hlubokém souznění.
Jsi tady kdykoliv,
i když jsme zmatení.

 

Najít se, vydržet,
ty zkoušky životní.
Někdy je nejtěžší.
Někdy je led tenký.

 

Jsi lásko jediná
co za to stojí.
Přístav i odpověď
proč samota bolí.

 

A jsi li skutečná,
všechno se změní.

 

Zkrásní nám všechny dny,
když se duše spojí.

 

Pro tebe lásko
Pro
TEBE

 

cokoli
za to
stojí.

 

 

 

Zaz a píseň "Je veux"
https://youtu.be/0TFNGRYMz1U

 


https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/zaz/je-veux-154160

 

.

Autor jenommarie, 01.07.2020
Přečteno 151x
Tipy 26
Poslední tipující: Amiradi, JC senior, Květka Š., Dávid, Krahujec, střelkyně1, Tomcat, Amonasr, šerý, Psavec
ikonkaKomentáře (21)
ikonkaKomentujících (10)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

je těžké najít se
těžší se rozhodnout
nejtěžší je ale vydržet
**

03.07.2020 16:59:54 | JC senior

já vím milá jenommarie...m

03.07.2020 13:40:18 | mapato

Láska
je prostě taková
ta mnoho proměn má
proto je vždycky
tak líbezná
žádaná
milá
a kouzelná.
.....a pro tebe st...

02.07.2020 17:08:44 | Květka Š.

Květuško děkuji ti ze srdíčka, ano bývá různá a mnoho podob má. Hlavně ať je upřímná a oboustranná, pak se dá zvládnout mnoho. :-)*

04.07.2020 13:55:31 | jenommarie

Pre lásku to všetko naozaj stojí :)

01.07.2020 21:39:45 | Dávid

Milý Davide, pokud člověk cítí, že je to ta pravá láska, určitě ;-). Moc TI děkuji a užívej si krásné dny.

04.07.2020 13:54:07 | jenommarie

Láska je toužení,
Láska je soužení,
Láska je velký dar,
Pro lásku jít i v světa kraj....
;-)ST

01.07.2020 15:09:42 | Tomcat

Pro tu pravou jistě ano;-) moc TI děkuji za veršík;-)

01.07.2020 20:57:05 | jenommarie

Maruško, umíš lásku tak krásně popsat, že by po ní zatoužil i největší cynik :-), krásná, moc :-)

01.07.2020 10:31:03 | Martinecka23

Toužiti nepřestat :-D dáme si to za heslo a je to. Děkuji mooc milá Martinečko;-)*

01.07.2020 14:50:33 | jenommarie

Pro lásku se může, vlastně musí udělat všechno... ;)
Maruško, krásně jsi to vyjádřila.. :)
Krásný a pohodový den :*

01.07.2020 10:08:49 | Emily Říhová

Ano pro tu, která za to stojí, určitě. A ty zkušenosti zkrátka sbíráme celý život. Někdo má to štěstí, že už lásku má, ale i na vztazích je třeba stále pracovat. To zkrátka k tomu i patří. Umět si stále dávat najevo maličkosti a být si oporou. Moc TI děkuji milá Emilko a krásný den TI přeji;-)*

01.07.2020 14:53:25 | jenommarie

Vypadá to jako ctnost, holedbat se nekonečnou vírou - ale. Láska je být dva s jedním srdcem. Zbavit se každý osobních privilegií a věnovat je milostnému celku. Je to jen problém konečné vyváženosti a oboustranného šťastného návratu "investice."
Vztahu dvoufázové energie. Když proudí jen jedna fáze, tak okamžitě vypnout! Láska si žádá, jen nezištných důkazů! Tyto "nezaplacené přesčasy čekáních na něco" následně nikdy žádná naivita neproplatí. Nemluvě o tom, kolik stojí hodina ztráty možného, nového potenciálního štěstí a zamilovanosti. A ne, že ne. Vlastně. Záleží hlavně na tom, co chceme sami slyšet.

01.07.2020 02:59:51 | šerý

Milý Šerý, vím jak to myslíš a jsem ráda za tvůj upřímný komentář. Nesnažím se nijak holedbat a mít nálepku. To snad doufám i víš. Já chápu jak vše myslíš, čtu TĚ a tvé názory už tak nějak o vztazích znám a i s tebou souhlasím. Zkrátka, když se tak vše i zadaří, je to super. Jenže na všem je třeba pracovat, nic nevznikne samosebou. Mladá láska a láska starší, je dost rozdíl. Máme už nějak zavedený život a práci a když se povede vše skloubit pro udržení té lásky, když to oba chtějí, je to zkrátka někdy až ten zázrak a mají velké štěstí. Láska je velký dar, ale na vztahu se zkrátka musí pracovat, to nestačí jen láska. Důvěra a o boustranné. Vím, že to víš a také si tvých slov opravdu vážím. Báseň je psána o lásce jako takové. Zkrátka věřím v její moc a sílu a když v ní oba věří a cítí to stejně, jistě zvládnou mnoho. Ale snadné to není. Ztracený čas je pouze, když přestaneme lásku cítit a začíná být pocit zmaru. To člověk potom musí zvážit a souhlasím, že je třeba myslet i na sebe.Vše je cesta a někdy je těžké se rozhodnout. Pravda, brzdit se a bránit si novému, by člověk neměl. Těžké někdy pochopit se navzájem, jak kdo má a vše si zvážit, zda mu to za to stojí. Ujišťovat se o lásce a pak jen čekat, to také nelze. Ach kdyby člověk kolikrát věděl a měl možnost nahlédnout dopředu. Jenže člověk si musí vše odžít a přijít na vše sám, aby jsme stále víc chápali i sami sebe uvnitř. Co vlastně chceme od života, zda chceme dát ze sebe i víc. Zda je to ta láska, které to chci dát. Jeden by se rozdal a druhý má strach a má strach i o ní přijít. TOLIK je těch okolních vlivů, které musíme chápat a hlavně.. být či nebýt trochu i sobec. Trochu asi ano, trochu i chtít pro sebe víc. Vždyť je logické, že zajeté koleje ten druhý ani neocení. To vlastně musí člověk i kolikrát dát najevo. Ale v lásce by to měl druhý i tušit. Jenže buďme realisté: muži a ženy jsou zkrátka z jiné planety , ale myslím, že když se najdou TI pravý..může to být život parádní. Tak a máš co číst. A pěkný den TI přeji, moc děkuji. :-)*
..

01.07.2020 14:41:16 | jenommarie

Jsem rád Marie, že si můj názor (!) vzala tak, jak jsem předpokládal. Už mě znáš a víš, že bych si k Tobě z úcty ničeho darebného nedovolil. Mám k Tobě respekt - ostatně, jako lásky plná Žena si jej vrchovatě zasloužíš.
Já jen z vlastní zkušenosti, proč si neušetřit trochu trýzně. Bez zamilovanosti je člověk jak nenafouklý balonek a který se touží vznášet. Těžko člověku bez toho!
Ale na druhé straně třeba já ve svém věku nehodlám už plýtvat drahocennou energií. Dobu naivních očekávání a experimentů už mám za sebou. Tak ji JEN rád dám, když na oplátku ji přijmu. Znám mnoho lidí, které ztratili v životě lavírováním spousty už nevratného času a byly zcela bez energie, který z nich partner vysál. V pokročilém věku marných iluzí litovali a zůstala v nich zatrpklost. Vím, že racionalita s láskou nemá mnoho společného. Ale přes to. Je dobré mít upřímné přátelé, které se snaží svému příteli odpomoc od soužení a nabídnou láskou zaujatému duchu, trochu "světla a nadhledu." Je to jen pokus, ale u dobrého přítele to stojí vždy za to. Poté nemá cenu dál mentorovat. Tu odpovědnost, za své zmámené city si nakonec ponese jen jejich majitel sám. Pak si jen může ulevit, obelhat, svádět na "kdybych tenkrát, ale, osud, proč zrovna já, zmarněné roky atd. Pozdě už, pozdě!
Teď to vypadá, kdo ví jakým jsem radil, jak dělám chytrého. Omyl! Já v tom jel také. Já ztratil roky zaslepeností, nenechal si od přátel rozmluvit. Té trýzně, co jsem za touhu milovat prožil. To jen ze mě mluví poraněnost, když Ti do komentu píšu.

Teď "žiji" a deset let prožívám nejlepší (oboustranné) vztahy. Jsem šťastný tak, jak jsem nikdy nebyl a mé milenky jsou věrné svému krásnému oslovení. Vše je dobrovolné... ale vždy energie za energii. Kdykoliv muže druhý přestat. Ale proč bych to dělal? Jsem za to vděčný a dělám vše pro to, abych tu lásku, okouzlení a spokojenost neztratil. A tak obdobně zamýšlí i milenky, jinak by dávno odešly. Je pitomost říkat, jak je těžké najít štěstí. Sakra, když po něm tolik lidé touží, tak ať se rozhlížejí, vždyť je ho nadosah všude okolo. Jen mít odvahu a rozhlížet se. Není nic dokonalejšího nežli tento vztah... tedy, pro mě. Škoda, že jsem ztratil tolik let. Hm, tak vidíš, a už je to tady. Lituji svých "slepeckých " let.
Tak vše dobré.

01.07.2020 19:39:52 | šerý

Milý Šerý, moc TI děkuji za tvé psaní. Přišla jsem teď z práce a napíšu list. ;-) Vážím si moc těch slov.

01.07.2020 20:56:19 | jenommarie

Taky někdo se smyslem bezpodmínečné lásky :o) poupravil bych jen jedno. Jsme dva, dvě srdce, v lásce vzniká společná frekvence, na který oba ujíždí :o) Láska je vždy nová, na rozdíl od ostatních mrtvých věcí! Stop představování si, mít iluze a růžové brýle, a vidět lidi takový - jací jsou :o) S horoucím srdcem :o)

01.07.2020 10:35:45 | Crazymike

Milý Miku, ano vždy vidět to lepší a nenechat se odradit zkušenostmi, ono i ty špatné zkušenosti nám otevírají zase cestu jinak a my jsme snad mnohdy víc vnímavý. Pravda, raději jen ty dobré mít, ale je to život. A TY brýle...věř že, někdy si je nandám moc ráda a je přes ně pěkný pohled...nějak se občas "vypnout"..není vůbec špatné ;-) Měj krásný den a děkuji zde za tak pěkný komentář.

01.07.2020 14:58:23 | jenommarie

Velice zajímavě napsané a dobře postřehy :-), moc mě tvůj komentář zaujal :-)

01.07.2020 10:30:10 | Martinecka23

Tak tahle je luxusní :o)

01.07.2020 00:20:46 | Crazymike

Moc TI děkuji Miku a dobrou noc ;-)

01.07.2020 00:22:45 | jenommarie

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.10 | Facebook, Twitter