Strach

Strach

Anotace: O dnešku a dění v planetární úrovni. https://youtu.be/aJNcW7EHw5E

 

 

Strach

Ovlivnění a psychologické války

vyvinuty mocnostmi na bázi

diktatury – zbraní - virů, bakterií a nemocí

a v dnešní době především MÉDII

které přináší lidstvu pouze problémy

 

Odpradávna jsou tu TI

kteří zde na ZEMI řídí veškeré dění

- jednou velkou svou nakažlivou hrou

usilující o totální vytěžení a dobývání

TŘEBA I CELÉHO VESMÍRU!!!

 

Dnešní (i minulé)  války jsou zrodem lidské chamtivosti

  • deformací a ovlivnění mysli

 

Autor Krahujec, 24.08.2020
Přečteno 102x
Tipy 9
Poslední tipující: ARNOKULT, Amonasr, jenommarie, Psavec, Donne, šerý
ikonkaKomentáře (13)
ikonkaKomentujících (6)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Nebýt pokusnými králíky mocných - to je věčný souboj, kterým si musí každá generace vždy znovu a znovu procházet. Moc chutná a nutkavá touha manipulovat s lidmi ku svému prospěchu k ní neodmyslitelně patří... ;-) P.S. Dnes mám stále svíravější pocit, že Orwell se sekl jen o nějaká čtyři desetiletí... ;-))

26.08.2020 11:57:13 | Amonasr

V březnu tohoto roku mi poslal kamarád několik odkazů na toto téma od Davida Icka, který mě oslovil svou pravdou. Myslím, že je z mála těch, kteří dokáží vnímat a interpretovat průzračně, lidsky, objektivně dění ve společnosti a má to vše srovnané. Román od Orwella 1984 myslíš? Tedy domnívám se, že už tehdy psal o přímkách manipulace, ovlivnění a nadvládě, kterou již vnímal ve své době.
Ale asi jiné to nikdy nebude. Hrstka těch, co ovládají, hrstka těch co znají pravdu a mezitím miliardy, kteří neví …. co je vlastně správně.

26.08.2020 13:12:47 | Krahujec

Ano, to jsem měl na mysli. Tak Orwell samozřejmě vycházel z toho, jak mohl vnímat nebezpečí totalitarismu tehdy, tj. jako víceméně hrubou sílu a jedinou oficiální lživou propagandu, kdy jiné informační kanály se dají učinit nepropustnými. Myslím, že formy omezování osobní svobody se mezitím ohromně sofistikovaly a dokáží se převlékat za kvazidemokracii, vymývání mozků se děje mnohem komplikovaněji a mnohem podprahověji, že si to mnozí ani neuvědomují a ještě omezování svých svobod tleskají. To, čemu jsme dnes vystaveni pod praporem boje s jakýmsi koronavirem, je podle mne jeden velký experiment, kam až se dá v manipulaci s lidským vědomím zajít a co všechno si necháme a do jaké míry líbit. Nemyslím si, že snad někdo s tímto cílem Covid 19 vyvinul, ale prostě se to náramně některým kruhům šiklo a snaží se toho maximálně ve svůj prospěch využít... Podobné krize mají vždycky své poražené (většina populace) a vítěze, kteří na tom profitují jak mocensky, tak i materiálně...

26.08.2020 18:33:12 | Amonasr

Dnes si člověk musí sám hledat tu cestu, jaké informace k sobě pustí a co lze považovat za věrohodné. I to šíření poplašných zpráv má něco za cíl. Vše se dnes měří..i chování lidí na informace...jsme jako ty ovečky...tolik už vlivů a všeho..dost chaos se někdy vyznat..ale pokud to nejde hned...jistě to dojde.. těm, kteří trochu přemýšlí. Nevyvolávat v sobě paniku, pocity zmaru..k čemu to JE.
Ano..děje se a JE to tak..že se manipuluje a účelně..to bylo vždy. Možná teď už více viditelně a přesto se to děje.
Zachovat si "zdravý" rozum . mnohdy stojí velké úsilí.;-)

25.08.2020 23:07:56 | jenommarie

Ano,snažme se pro to pravdivé, pochopitelné v sobě zachovat a být stále individuální.

26.08.2020 13:38:21 | Krahujec

;-) no snadné to není...ale každý jedinec je za sebe i zodpovědný

26.08.2020 13:51:23 | jenommarie

Je to výstižné. Bohužel, zřejmě stav trvalý, pokud ovšem lidstvo přežije.

25.08.2020 10:34:57 | Donne

Líbí se mi text. Pravda je, že máme větší množství informací než umíme vstřebat a analyzovat a tak děláme unáhlené soudy z toho pramení nesnášenlivost a naštvanost a atmosféra nám tak houstne. DOvedeš si představit kdyby k tomu ještě přibyly informace z dalších kolonií našeho skvělého živočišného druhu? P3klo

25.08.2020 07:04:37 | petrzal

Ano, velmi mnoho informací (především těch negativních) přehlcují naší mysl a je toho tolik, že by člověk raději „vypnul“. Ale je na každém jak se s tím vypořádá a pokud chce sledovat zprávy od rána do večera, vstřebávat negaci, zlo.... pak by se měl smířit s jistým ovlivněním jeho samého. Protože zlo je velmi nakažlivé

25.08.2020 09:18:53 | Krahujec

Super myšlenka, Krahulče. Bingo, a plně se s tím ztotožňuji*
Jen tak podsunu. A na co je nám vzdělání? Všude samý inteligent... jo, já vím. Ty všudy přítomné nízké lidské pudy... Hmm.

25.08.2020 23:09:13 | šerý

Tady k básni nelze nic podotknout. Jako člověk jsem se hned poznal.
S tím vesmírem si mě nahrál. Teď jsem zrovna četl stať nějakého amerického vědátora, který napsal. "Nastal konečně už čas, aby člověk kolonizoval(!) i vesmír."

S ironickou nadsázkou. Primitiv vesmír už se těší, až jej konečně osídlí pionýři vzdělané civilizace. Až po jejich prvé vyměšovací "potřebě" ucítí první pach božsky povýšeného člověka.
Máš to pěknou reflexy.

24.08.2020 23:03:49 | šerý

Úsměvné díky :) za reakci …a snad to vesmír ještě dlouho neucítí…Již mnoho let nekoukám na televizi a ani mi to nechybí. Myslím, že media to mnohdy přehánějí a nafukují nebo také ovlivňují a zbytečně pumpují do lidí obrovské porce strachu, který má vazby na vše – od okolí počínaje…rodiny…až po psychiku a zdraví.

25.08.2020 08:56:00 | Krahujec

Tak si dobře vystihl. Jo, producírování medií je jen zoufalou křečí, aby na svoji důležitost upozornili a nepřišli o čtvrtou pozici státní moci i svůj nadstandardním skrojek chleba. Spějí k oslovení nejnižších lidských pudů - a to tupé bulvarizaci společnosti. Ta se dá lépe manipulovat, jak to trefně popsal v publikovaném díle Amonasr.
Nuže můžeme revoltovat jen našim subtilním slovem. Víme, je to nemnohoho. Ale slovo má stálještě sílu potence. Nezapomínejme na to!

25.08.2020 22:50:21 | šerý

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter