Komentáře přijaté

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 109 záznamů. Zobrazuji 1-15.

"Divní pánové" Publikoval(a): Disordine | Úvahy » Ze života

Víš ono je to docela logický a všeobecně výhodný, aby pár zůstával párem. Dá to dost práce, ale ta je vyvážena spoustou benefitů, které člověk vnímá jako samozřejmost a uvědomí si jejich nepostradatelnost až v okamžiku, kdy se mu jich nedostává. To, že si víc jak polovina naší populace myslí něco jiného, je její problém. Bohužel však do toho jejich problému neustále zatahuje i ten zbytek a ten se tomu ve jménu tolerance, liberalismu a sociální solidarity nijak nebrání. Nechápu to, vadí mi to, ale těžko s tím něco zmůžu.

Možná by něco takového stálo za úvahu, já teď nečtu prakticky nic. Nemůžu, protože když začnu číst, tak nedělám nic jinýho, dokud tu knížku nepřečtu celou… Což rodina těžko snáší a já to chápu. Správnej fotr se má starat a ne být někde zašitej s knihou v ruce. Jediný co čtu, tak to jsou pohádky dětem a pár zdejších autorů :-)

Je, protože s tím nejsem spokojený. Nejde mi o to, jestli budu mít pod povídkou x tipů, ale o to, že ten kdo si mé dílko přečte, ho musí pochopit sám bez googlu a přitom nemít pocit, že je na přednášce. No prostě s tím ještě zkusím něco udělat. Mám jasno v tom, kam ten děj má dospět a jak to zařídit, aby se v poslední kapitole všech pět postav protlo v jediném okamžiku, ale ještě na tom chci zapracovat. Nebude to asi nic světobornýho, já se v žádném případě nepovažuju za někoho, kdo by psát uměl, nicméně proč si něco takového nevyzkoušet že? Jelikož je to docela dlouhé, tak to tady stejně asi ani moc lidí číst nebude… Ještě k tomu úspěchu neúspěchu, já nemám rád samoúčelné věci, které jsou napsány pro nějaký úspěch. Podle mého názoru je takovým typickým samoúčelným dílem film Kolja. Viděl jsem ho, je fajn, řemeslně výbornej, ale nikdo mi nevymluví, že nebyl psán s Oskarovou ambicí. Na mě tak působí a odhalení téhle vtíravosti ho u mne dost shazuje. Mnohem bližší, hlubší a vydařenější je dle mého názoru třeba Obecná škola. No, ale zpět k líbí/nelíbí. Když je něco opravdu dobré, tak to podle mého názoru tu většinu lidí stejně vezme. Nejde o nějakou stádovost versus nepochopený geniální unikát, kterému rozumí jen vybraní intelektuálové. Naopak, když se něco skutečně podaří, tak tomu rozumí každý a obvykle nedokáže přesně říct proč. Prostě se mu to líbí, je jedno zda jde o fotografii, muziku, film, povídku nebo plesové šaty. Ve všech lidech je zakódován nějaký cit, vkus, nebo senzitivita pro krásné věci a někteří z nás tu senzitivitu dokáží popadnout a použít ve své tvorbě. Vezmi si takového Kryla, psal naprosto jednoduché věci, ale geniální dokonale výstižné s kolena podlamující lyričností. Líbilo a líbí se to každému, kupodivu i dnes kdy je ta doba dávno fuč. Je to poctivej kus umění.

No ona ta povídka je víc než erotická, ostatně původní text také… sem rozhodně ne.

31.10.2013 09:02:11 | Luky-33reagovat

"Divní pánové" Publikoval(a): Disordine | Úvahy » Ze života

No jo právě, že to k ničemu nevede, ale líbilo se mi to místo a okolnosti. Třeba to nějak zakončím, nechám to odležet, uvidíme.

Jo stylisticky to bylo dobrý. Vůbec tomu nebylo co vytknout, teď když jsi mi vysvětlila důvod vzniku, pak asi ano, splnilo to svůj účel a zmínilo co zajímavého se tam dělo. Docela mě překvapilo, o co se zajímáš ve svém věku a pokud nejsi sama, což zjevně nejsi, pak to s budoucností národa českého až tak černě nevidím :-) Nic nemaž, jednou budeš mít vlastní děcka a ty takovéto střípky z minulosti a dětství jejich rodičů milují. Navozuje to takovou hlubší vzájemnost a uvědomění si, že jsme stejní a že i nám dokonalým rodičům, také něco nešlo a zase v něčem jiném jsme byli kupodivu mnohem zdatnější než oni. Někdy člověk po takových střípcích doslova dychtí. Vidíš, zrovna tahle touha po oživení vzpomínek a nejen jich, hraje v té mé povídce také svou roli.

Teď když jsem si to po sobě přečetl, tak je jasné, že si ji nebudeš moci nepřečíst. Spíš než vzkaz to moje blábolení připomíná trajler.. V příštím životě se asi budu živit reklamou a ne tím co dnes.

31.10.2013 09:01:54 | Luky-33reagovat

"Divní pánové" Publikoval(a): Disordine | Úvahy » Ze života

No právě v tom je jádro odvěkého sváru mezi mužem a ženou. Pro muže je skoro každá ta pravá, navíc s věkem se okruh neodolatelných žen a dívek ještě zvětšuje. Důvodem je prostý fakt, že starší chlap obvykle snižuje své nároky na potenciální partnerky :-) Je dobrý si to připustit, protože potom se s tím dá něco vědomě dělat. Myslím tím postavit se tomu a nepodlehnout pokušení :-) Ostatně, proč si myslíš, že se ve všech kulturách dělají takové cavyky kolem svatby? To je všechno jenom proto, aby bylo všem, včetně čerstvého ženáče jasný, ke komu kdo patří.

Ani náhodou jen mě baví číst v lidech, je to totiž děsně zajímavý. Jediný co jsem si kdy trochu přečetl, byla řeč těla. To ostatní jsem odkoukal odrazem ve skle a vyslechl, když jsem si povídal s někým skutečně otevřeným. Myslím, že když člověk chce psát, musí být především dobrým pozorovatelem, fantazie a výrazové prostředky už vše jen doladí a uspořádají do logického sledu. Základem je spatřené, alespoň já to tak mám. Nedokážu si vymyslet fantaskní příběh, naopak mám rád, když psaný text voní skutečností, na níž se dá skoro sáhnout. Čtenář by tam měl být se mnou – pokud to tak je, pak je vše v nejlepším pořádku.

Mám tu rozepsaných pár věcí, které časem zveřejním, ale mám problém je dokončit. Ta jedna povídka už je skoro hotová, ale finále asi budu muset ještě předělat do všeobecně stravitelné podoby. Je to asi moc protkané fyzikou, musím to trochu odlehčit… Je to první taková větší věc, a tak mám přirozeně trochu obavu, jak bude přijata, či rozstřílena zdejší věcnou kritikou.

Dále tu mám hotovou dokonce i jednu povídku inspirovanou právě tématem neodolatelnosti. Napsal jsem jí jako pokračování jiného textu, jehož autorkou byla evidentně velmi otevřená žena, pokoušel jsem se o pohled na totéž, ale z opačného břehu řeky, nicméně povídka je v závěru taková… no prostě na tento server asi nepatří, proto zůstane dál v šuplíku. :-)Pak tady mám jeden příběh, bez pointy. Jen mne zaujalo místo doba a okolnosti, jenže to v nic nevyústí, což je problém. Čekám, že třeba nějaký nápad na závěr přijde, ale zatím to moc nevypadá. Tak nějak nevím co s tím, zahodit to nechci, protože ta „výprava“ je dle mého názoru dobrá.

Já myslím, že s úvodem je to naprosto jasný a funguje to úplně stejně jako setkání dvou cizích lidí. Máš asi tak čtyři řádky na to čtenáře zaujmout a vtáhnout ho do tématu, nebo děje. Pokud něco zásadně pokazíš, je to v háji a už nechce číst dál. Je to stejný, jako když někoho cizího potkáš, máš jen velmi krátkou příležitost na to, ovlivnit co si o tobě pomyslí a do jaké škatulky tě zařadí. Já mám úvody rád a klidně mohou být mnohem rozšafnější než původní důvod psaní.

Četl jsem i tvou akademii, neoslovilo mě to, i když si myslím, že je to slohově bezchybné. Nenašel jsem v tom nic zajímavého, přišlo mi to, jako kdybych listoval tvým deníkem, nebo poznámkami do kterých mi nic není. Nic dalšího jsem nečetl.

29.10.2013 00:50:25 | Luky-33reagovat

"Divní pánové" Publikoval(a): Disordine | Úvahy » Ze života

Já jsem taky nechtěl věřit tomu, co mi ta kamarádka vyprávěla za historky. Ona rozhodně nepatří mezi nějaké velice atraktivní modelky. Je to naprosto tuctová žena, kterých chodí po ulici spousty, ani nechodí nijak vyzývavě oblečená. I když teď když nad tím uvažuji, tak na ní vlastně něco trochu je, čím se ještě odlišuje od ostatních, má docela vkus a dokáže se obléknout tak nějak elegantně a žensky. Mám tím na mysli, že má často něco na hlavě, šátek nebo třeba klobouček, vždycky si najde nějaký i jen docela drobný doplněk, který z ní tu ženu „udělá“. Možná hraje roli právě tohle, těžko říct. Nicméně ona sama je přesvědčená o tom, že je to hlavně její drobná postava co budí dojem snadné kořisti a proto takové týpky nenechává klidnými.

To si nerozumíme, asi jsem se špatně vyjádřil. Já nemám na mysli pobláznit všechny muže, ale naopak právě toho jednoho, toho pravého. Problém je v tom, že každý z mužů si ješitně myslí, že tím pravým je zrovna on, kdežto žena má představu o panu dokonalém obvykle naprosto odlišnou. :-)

Baví mě pozorovat lidi a někdy je neskutečně dobrodružné zjišťovat, co dělají, jak to dělají a hlavně odhalovat proč dělají, to co dělají.

Piš dál, líbí se mi, jak nad věcmi přemýšlíš a že hledáš širší souvislosti. Také své myšlenky dobře písemně formuluješ a o tom to je. Mimochodem, jak bylo tvé dílko hodnoceno ve školním ústavu?

27.10.2013 07:47:30 | Luky-33reagovat

"Divní pánové" Publikoval(a): Disordine | Úvahy » Ze života

Dobrá úvaha, přečetl jsem jí se zájmem. Vynasnažím se napsat pár poznámek: Do takovéhoto textu podle mého názoru nepatří zkratky (popř.), nikam nespěchám, ale naopak v klidu rozvažuji spolu s autorem, a proto si rád přečtu celé neamputované slovo. Na jednom místě ti malinko drhne text, věta by zřejmě měla vypadat takto:
Muži ztrácejí veškeré vychování a přirozenou úctu k ženám. Zapomínají, že mají doma manželky či dcery ve věku dívek, jež v noci nahánějí.

Co se týče myšlenek: Nikdy jsem tě neviděl, ale patrně budeš drobnějšího vzrůstu a působíš jako „snadná kořist“. Ženy toho typu totiž přitahují některé muže jako magnet. Jejich opakovaná negativní zkušenost logicky vyústí ve schéma: muž se v hodině mezi psem a vlkem mění ve vlka vždy, proto se musím mít na pozoru. Hovořil jsem na tohle téma s jednou svou kamarádkou, která je skutečně drobounká a k mému údivu jsem zjistil, že na nějakého „úchyla“ narazila s železnou pravidelností téměř kdekoliv a nejen po soumraku (klidně ve dne ve výtahu, v metru, v bazénu). Fyzické parametry ženy jsou podle mého názoru dost podstatným detailem, rozhodujícím o počtu takovýchto nepříjemných setkání. Zeptej se kamarádek rozdílného vzrůstu a uvidíš ten ohromný nepoměr. Dobře jsi vystihla i myšlenku vnímání ženy v její samotě, v okamžiku kdy nemá žádnou ochranu a zastání. I jen dostatek cizích lidí v okolí, kteří by nepřípustným chováním byli pohoršeni a mohli by nějak reagovat, funguje jako dostatečná ochrana. Pouhá představa nějaké možné reakce okolí si myslím nemalé procento potenciálních chlípníků úplně odradí. Žena svou samotu vnímá, cítí se nesvá a mění své chování. No a na závěr ještě jedna myšlenka, kterou jsi trochu naťukla, ale nerozvedla do plných obrysů. Sice to skoro žádná nepřizná, ale ve skrytu duše je nemálo žen a já si troufám tvrdit, že taková bude většina, která v jistých okamžicích chce být naprosto neodolatelná a chce působit na konkrétního muže, přesně tak jak píšeš: „Všechno ostatní se jim zamlží a oni nejsou schopni myslet na cokoliv jiného.“ Její skutečné já netouží po žádné formě násilí to vůbec ne, ale chce, aby ten konkrétní muž měl fyzickou převahu a současně prahne po pocitu, že jen proto, aby jí získal, je schopen udělat cokoliv.

25.10.2013 08:34:38 | Luky-33reagovat

"Divní pánové" Publikoval(a): Disordine | Úvahy » Ze života

Až budeš o něco starší, tak se pohledy změní. Jinak jsi pohled na dnešní společnost pojala velmi zajímavě. Gratuluji. Anna F.

24.10.2013 14:40:15 | Havikoreagovat

Děvkař Publikoval(a): Disordine | Povídky » Ze života

Známe, no.. x)

22.05.2009 09:58:00 | Double_U_is_usually_Wreagovat

Příběhy obyčejné holky Publikoval(a): Disordine | Povídky » Ostatní

Líbí se mi ta "sympatická pusa" ^^ Napadá mě hodně věcí, o čem bych mohla říct, že je to sympatický, ale pusa mě ještě nenapadla XD

20.05.2009 20:01:00 | Double_U_is_usually_Wreagovat

Tak chutná zrada Publikoval(a): Disordine | Básně » Ostatní

dobrý čtení

19.05.2009 20:51:00 | Jožin z Moravyreagovat

Jenom hra? Publikoval(a): Disordine | Básně » Láska

líbí. konec je dobře napsaný, tak to opravdu chodí...

15.04.2009 19:42:00 | Stonemanreagovat

Tak chutná zrada Publikoval(a): Disordine | Básně » Ostatní

jo super. líbí se mi takový styl psaní.

15.04.2009 19:41:00 | Stonemanreagovat

Děvkař Publikoval(a): Disordine | Povídky » Ze života

Nezměníš..Děvkař je a zůstane jím..Prošla jsem si tím taky a teď se jen směju, když vidím, jak oblbuje jiné..

12.03.2009 10:35:00 | Kallkaareagovat

Děvkař Publikoval(a): Disordine | Povídky » Ze života

To znám... A jednou jsem byla první opravdová kořist a teď už jenom sleduju ty další... Chce to sílu a umět ho potom nakopat ;)

11.03.2009 22:05:00 | Veverushkareagovat

Tak chutná zrada Publikoval(a): Disordine | Básně » Ostatní

Zrada, zklamání......Je to z toho cítit. Tyhle verše může napsat opravdu jen ten, kdo to prožil. Krásný

17.01.2009 18:23:00 | PoeziGirlreagovat

Jenom hra? Publikoval(a): Disordine | Básně » Láska

Líbí se mi ten úderný konec.

16.01.2009 08:18:00 | Lilly Lightováreagovat

© 2004 - 2023 liter.cz v1.6 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí