Komentáře odeslané

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 23880 záznamů. Zobrazuji 18886-18900.

BALADA O LÁSCE NA PRVNÍ A NA DRUHÝ POHLED Publikoval(a): Amonasr | Balady, romance » Láska

Děkuju :-)

14.06.2014 00:20:34 | Amonasrreagovat

PÁTÉ PŘES DEVÁTÉ Publikoval(a): Amonasr | Básně » Ostatní

Děkuju Juliene Declaire - co na to říct, tuhle chválu si od Tebe budu aspoň ještě chvíli užívat (nechám si ji jen pro sebe a za sebe, od aktuálního srovnání se slavným básníkem s dovolením odhlédnu). A víš proč? Protože mi na Tvém názoru záleží. Proto. A víš proč? Protože píšeš jen to, co si opravdu myslíš a nebojíš se i kritizovat. A dokud to tak bude, bude mi na Tvém názoru záležet – i kdybys se mnou nesouhlasil a já nesouhlasil s Tebou.

Ale jinak se mi zdá, že jsem to napsal hodně krotce. Myslel jsem si, že slovo jako „prd“ zrovna Ty jako něco extra kritického právě vnímat nebudeš. No tak fajn – to si snad budu muset po sobě ještě jednou přečíst... ;-)

14.06.2014 00:19:35 | Amonasrreagovat

PÁTÉ PŘES DEVÁTÉ Publikoval(a): Amonasr | Básně » Ostatní

Kde chybí charakter, odvaha i vize, stávají se počinem velké i malé prdy – nač ještě by náš politik moh být hrdý? Snad na slovo, jež dělá z jiných muže? Tak tlustá není žádná hroší kůže...

Díky, Blanko ;-)

14.06.2014 00:03:38 | Amonasrreagovat

PÁTÉ PŘES DEVÁTÉ Publikoval(a): Amonasr | Básně » Ostatní

No však! ;-)

13.06.2014 18:41:56 | Amonasrreagovat

Rozhořčená Publikoval(a): Lucid Alien Jeer | Básně » Ostatní

Na konci tomu trošku ujel rytmus, se mi zdá - i když chápu, že vybočení z rýmu (nikoli ale z rytmu) je avizované a že sté slovo musí nějak pořádně zazvonit, možná i zadunět. Mně osobně by tam znělo líp třeba toto: "s vámi, moji drazí, ještě neloučím" :-D Ovšem tím by to zase nevybočilo a změnilo by to celý zamýšlený smysl, takže to neber jako návrh, tak naivní samozřejmě nejsem. Ale jinak to má úžasnou, strhující kadenci, jen jsem se u toho, nevím proč, čím dál víc usmíval, to by se u Rozhořčené možná nemělo...? ;-)

13.06.2014 18:40:57 | Amonasrreagovat

Vivat musica! Publikoval(a): Pamína | Recenze » Kultura

No jo, od Juliena, tak to se jdu zdravě rozhořčit, i když před chvílí jsem se už rozhořčoval taky... ;-)) Dnes mám nějaký hořčicový den, začalo to už v práci... :-D

13.06.2014 18:19:08 | Amonasrreagovat

Vivat musica! Publikoval(a): Pamína | Recenze » Kultura

Tak ona ji tam nevystavuje NG, ale tuším Galerie hl.m.P., která platí NG pronájem či co... Je to asi složitější - ty dvě instituce se možná nemají až tak úplně v lásce, aby se dokázaly povznést nad obchodní vztahy. Ale nic o tom nevím - jen se tak domýšlím. Každopádně výsledek je zřejmý a je vidět, že umění se možná lépe daří mimo institucionální sféru. /Třeba na Literu :-D ;-) /

13.06.2014 18:12:23 | Amonasrreagovat

Vivat musica! Publikoval(a): Pamína | Recenze » Kultura

Milá Pamíno, s tou Slovanskou epopejí je to tedy škoda, pokud se tam vydám. Naposled jsem ji viděl v Moravském Krumlově a ač původem Moravák, byl jsem zděšen, v jakém skanzenu dob naštěstí dávno minulých jsem se to ocitl. Zaplaťpánbu, že ji tam už netýrají, nebylo jí tam ani trošku dobře, místní si tam z ní udělali jen dojnou krávu a málem ji udojili k smrti. V tom Veletržáku je jí přece jen mnohem líp - no snad se tam dostanu zase jindy, abych jí vzdal hold v lepších podmínkách, než minule.

13.06.2014 17:56:45 | Amonasrreagovat

Vivat musica! Publikoval(a): Pamína | Recenze » Kultura

Pokud by tohle neměla být recenze, tak to bych všechny své texty musel z této sekce stáhnout :-D Naopak po přečtení se musím nad sebou hluboko zamyslet a příští svou recenzi udělat aspoň trošku tak kriticky fundovanou, jako je ta Tvá. Měl jsem při ní pocit, jako bych tím Veletržákem procházel s Tebou a jen jsem se v duchu usmíval, co se v přístupu kurátorů NG asi změnilo od té doby, kdy jsem tam byl naposled. Problémy s nasvícením obrazů zaznamenávám snad na každé výstavě NG, nejen ve VP, mám vždycky opravdu problém postavit se tak, abych dílo viděl vcelku. Nevím – možná nejsou na kvalitní architekty peníze? Ale třeba se přeci jen něco zlepšuje – nezmínila ses o protivných kustodkách nevrle peskujících návštěvníky, to by tedy byl výrazný posun. A možná už jsou i cedulky u exponátů umístěné tak, aby byly čitelné i bez podřepu a bez lupy? A že by třeba i dvojjazyčně, aby i cizinec z toho cosi měl? Možná jsem tedy objevil trochu víc chvály i v tom nevysloveném ;-)

I když také nejsem přítelem většiny moderních výtvarných instalací, obrazy prověřených mistrů mě každopádně lákají, stejně jako chuť zkonfrontovat své vlastní vnímaní výstavy s tím Tvým – tak sugestivně je to psané. Takže ač kvůli návalu návštěvníků na muzejní noci už řadu let nechodím, možná Veletržák tentokrát výjimečně zkusím, koneckonců jeho prostory jsou dost široké, tak snad mě tam neušlapou... ;-)

13.06.2014 09:34:59 | Amonasrreagovat

BALADA O LÁSCE NA PRVNÍ A NA DRUHÝ POHLED Publikoval(a): Amonasr | Balady, romance » Láska

:-D Však tahle balada se odehrála taky na Slovensku. Jestli ona v tom nebude nějaká hlubší souvislost... ;-))

13.06.2014 01:28:10 | Amonasrreagovat

BALADA O LÁSCE NA PRVNÍ A NA DRUHÝ POHLED Publikoval(a): Amonasr | Balady, romance » Láska

:-D Kdybych byl třeba AUDItor, mít Ferrari byl by dobrý fór - jsem však jen obyčejný srab, tak nemám ani SAAB ;-)

13.06.2014 01:23:11 | Amonasrreagovat

BALADA O LÁSCE NA PRVNÍ A NA DRUHÝ POHLED Publikoval(a): Amonasr | Balady, romance » Láska

:-)))) A to je přesně ono!!! :-D Mám pocit, že mi tenhle vtip nedávno přistál taky v e-mailu, ale jak si (naštěstí) vtipy nepamatuju, tak jsem se tomu teď zase s velkou chutí zasmál. Největší skutečná věda a moudrost je stejně ta lidová - žádné učené knihy... ;-))

12.06.2014 21:54:48 | Amonasrreagovat

BALADA O LÁSCE NA PRVNÍ A NA DRUHÝ POHLED Publikoval(a): Amonasr | Balady, romance » Láska

Omlouvám se, ale Tvůj Maslow mi připomněl ještě jednu historku ze života, která se k tomu možná pasuje. Na jedné nejmenované pražské VŠ kdysi dávno učil jeden filosof, který v již zralém věku dospěl k poznání, že aby mohl opravdu svobodně bádat, nesmí ho od pravého smyslu jeho života odvádět nic, co by ho rozptylovalo jakkoliv jinak. Prodal tedy auto, chalupu, rozvedl se, odstěhoval se do malé garsonky a byl konečně spokojený. Jeho kolegové se tomu smáli a dávali to s oblibou různě k dobru, ovšem onen filosof snad opravdu dospěl ke svému niternému štěstí... ;-)

12.06.2014 21:50:22 | Amonasrreagovat

Čínské bistro Publikoval(a): Tom Dvořák | Básně » Láska

Ahoj Tome, vždycky se dá všechno napsat líp, to by si měl pokaždé myslet každý autor, nechce-li ustrnout... ;-) Ale jako čtenář jsem fakt spokojený – víš, daleko lepší je, když tam autor nenacpe úplně všechny myšlenky a pocity, ale nechá to za sebe udělat částečně i čtenáře. A to se Ti tu myslím báječně povedlo. Právě ta jistá uměřenost a střídmost, která nechává onen nenápadný prostor, se mi opravdu líbí... A je vidět, že Ti jdou i nepísňové verše, což je fajn ;-)

12.06.2014 21:35:31 | Amonasrreagovat

BALADA O LÁSCE NA PRVNÍ A NA DRUHÝ POHLED Publikoval(a): Amonasr | Balady, romance » Láska

Maslowovo učení sice neznám, ale samozřejmě na tom výroku hodně je, jak jinak, že... ;-) Ovšem na tohle bych Ti mohl částečně odpovědět stejně jako Blance níže, akorát že Lina si zachovala svůj pronikavý úsudek i uprostřed toho všeho okázalého (a mně z duše protivného – nikoliv ale ze závisti) přepychu. Jiní superbohatí, a pár jich trošku znám i tady, si občas myslí, že šťastní jsou, ale je to spíš sebeklam. Jsou obklopeni spoustou lidí, kteří jim všemožně podlézají, ale kteří by je hodili přes palubu ihned, jakmile by z nich ty prachy přestaly být cítit. Tak si já štěstí rozhodně nepředstavuju... Ale to si tu na Literu asi nemusíme dokazovat... ;-)

A mám radost, Juliene, že se Ti líbí ty citované verše – musel jsem totiž při psaní nejdřív zavřít oči a vzpomenout si na svá první milostná opojení, aby to neznělo schematicky. Tak jsem rád, že ani po 40 letech se na genu zamilovanosti nic nezměnilo... :-D

12.06.2014 21:23:05 | Amonasrreagovat

© 2004 - 2019 liter.cz v1.4.5 | Facebook, Twitter