Komentáře odeslané

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 29 záznamů. Zobrazuji 1-15.

Mors principium est 6 Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Fantasy

Moc Ti děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se kapitola líbila. Brzy tu bude další. :)

24.05.2021 22:40:35 | Kate3reagovat

Mors principium est 3 Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Fantasy

Děkuji za komentář. Jsem ráda, že se ti "můj" Snape líbí. A omlouvám se za překlep s tou hůlkou. Samozřejmě je to Bezová hůlka, upravím to a brzy tu bude další kapitola. :)

22.04.2021 10:34:10 | Kate3reagovat

Mors principium est 1 Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Fantasy

Děkuji za komentář. O tomhle kouzle jsem taky uvažovala, ale ono je to protikouzlu ke kletbě Sectumsempra, takže by zde nejspíš nefungovalo. A jak to myslíš, že by by bylo všechno jinak, kdyby přežil? Tohle je první kapitola povídky a Severus opravdu přežil a děj bude pokračovat dál. :)

13.04.2021 23:03:29 | Kate3reagovat

La regina Caterina - druhá Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Ostatní

Děkuji za kompliment! :) Já díky psaní téhle povídky objevila dva životopisy Kateřiny Medicejské, Marie Stuartovny a Kateřiny Aragonské, myslím, že budou velmi dobré. :) Ten K. Medicejské si chci určitě přečíst, je od autorky Leonie Frieda.
PS: Znáte ten seriál, Reign? :)
PS2: Děkuji, že budete pokračovat, chtěla bych povídku dopsat co nejdříve, dokud mi nezačnou zase náročné školní povinnosti. Jsem zvědavá, jak se vám povídka bude líbit nadále. :)

01.01.2019 12:31:13 | Kate3reagovat

La regina Caterina - první Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Ostatní

Děkuji! K výtkám - ano, to velké V by to chtělo, ještě to tedy upravím. A seriálem jsem se inspirovala do té míry, že se snažím udržet konverzaci na podobné úrovni, respektive na úrovni vyšší. V seriálu si královský pár tykal, respektive "You" je v angličtině neutrální a bylo to přeloženo jako tykání. Popřemýšlím a případně dám na vaši radu, je fakt, že i ve srovnáním s ostatními zpracováními královského dvora, ať už to bylo kdekoliv, si vykali. Díky! :)

01.01.2019 12:25:46 | Kate3reagovat

La regina Caterina - druhá Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Ostatní

Moc děkuji! :) Těší mě, že se ti/vám moje povídka líbí. Četla jsi i první část? Co na ní říkáš? :)

31.12.2018 19:53:22 | Kate3reagovat

Všechno, anebo nic Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Historické

Tak moc děkuji! Potěšil jsi mě, Tajemný Ele! :) Mám velkou radost z tvého komentáře. Tato povídka byla psána ve zvláštní náladě (ne zrovna pozitivní) a i to jí nejspíš dalo její kouzlo a navíc o tuto tématiku se dlouhodobě zajímám. :)

04.04.2018 21:40:14 | Kate3reagovat

Cesta plná vzpomínek Publikoval(a): Kubíno | Ostatní » Ze života

Kubíno, naprosto krásné vyjádření lásky k rodině, její historii, rodnému kraji, domovu, který se všichni snažíme uchránit, a pokud se to nedaří, tak jen v myšlenkách, našem srdci sami pro sebe. S takovou lehkostí a zároveň smutkem, bolestí vyznívá těch pár vět. Připomnělo mi to věty, které píše Milada Horáková své rodině v dopise pár hodin před popravou. "Jděte na louky a do lesů, tam ve vůni květů najdete kousek mne, jděte do polí, dívejte se na krásné a všude budeme spolu. Dívejte se na lidi kolem a v každém se něčím obrazím." A o kus dál: "Takto se rozletím zase do polí a luk, strání a k rybníkům, na hory i v nížiny. Budu zase nespoutaná, a ten klid a mír."

Já to tvé dílko velmi... cítím v ♥. Jsem totiž z Vysočiny. :)

31.12.2017 01:30:33 | Kate3reagovat

Pouta války - 2. část Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Historické

Velice ti děkuju za tenhle komentář, opravdu jsem velmi ráda, že vyznění povídky na tebe zapůsobilo tak, jak jsem si přála a zamýšlela. Od začátku, co jsem příběh promýšlela a začala psát, jsem věděla, že bude končit "sad endem", "happy end" mi k němu prostě neseděl. Přesně, jak píšeš. :)
Vážím si tvého komentáře a ještě jednou děkuji. :) Potěšil jsi mě! :)
PS: Mám tu i jiné historicky laděné povídky, takže pokud bys chtěl, doporučuji mrknout.
Přeji vše dobré do nového roku. :)

31.12.2017 01:22:24 | Kate3reagovat

Pouta války - 1. část Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Historické

Lesane, tak to konsternování možná vyplynulo z nepochopení toho, jak jsme já (a možná i Kubíno) mysleli to, že se nám knihy "líbily". Uvedu to tedy na pravou míru. Knihy mne zaujaly z toho důvodu, jak poutavě vypráví o hrůzách války a dávají poučení, aby se toto už nikdy neopakovalo. Je zde velmi zřetelná a správná tendence meziválečných literátů poučit, popsat dobu, utrpení, které někteří sami zažili a před kterým chtějí varovat svět.

Ráda bych si poslechla vyprávění tvého dědy, mám ráda pamětníky. Že Ti/Vám to datově nesedí? Musím se ohradit, protože jsem se snažila si prozkoumat období, kdy se jaké bitvy udály, apod. Na začátek chci jen napsat, že nepíšu historickou knihu, či netvořím podklady pro dokument, proto to nejspíš vypadá, že některé reálie jsou nepřesné. Chci předeslat, že má povídka je z části historickou fikcí, zčásti se zakládá na skutečných událostech. Jde o jakési zasazení fiktivních (?) postav do skutečných historických událostí.
Ač samozřejmě chápu, že někomu, kdo má informace od vlastní rodiny, připadá takto napsaná povídka přinejmenším nešťastná.

31.12.2017 01:17:33 | Kate3reagovat

Pouta války - 1. část Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Historické

Já četla na maturitu obě knihy. Obě se mi moc líbily. Každá jinak. :)
Jsem zvědavá, co budeš říkat na druhou (poslední) část.
Moc si vážím tvé reakce. :)

29.12.2017 13:43:11 | Kate3reagovat

Pouta války - 1. část Publikoval(a): Kate3 | Povídky » Historické

Moc ti, Kubíno, děkuji za tvou pochvalu. Jsem moc ráda, že se povídka líbila. :) První část je inspirována knihou Na západní frontě klid. Příběh mě napadl, když jsem tuto knihu četla na maturitu.
Ještě jednou - moc děkuji. :) Jsem ráda, když mé povídky vtáhnout čtenáře do děje a jejich představivost už udělá své.

29.12.2017 10:23:12 | Kate3reagovat

Odsouzený Publikoval(a): Vanvett | Povídky » Historické

Naprosto skvělé. Autentické. Drásající. Přitom klidně plynoucí. Spravedlnost vykonána. Ale co je to spravedlnost? Lze jí vůbec zde na světě dosáhnout?
Tleskám.

29.12.2017 00:39:00 | Kate3reagovat

Navždy věrní - 2. část Publikoval(a): Kate3 | Romány » Historické

To jste vychytala úplně přesně. Víra. I s tou budou postavy ještě konfrontovány, říkám, že jsem si na sebe vzala s touhle povídkou moc velké břemeno. Uvidíme. :)

Víra. Já myslím, že je dobré odejít z boje proti většímu nepříteli pro, například děti. Z lásky k nim se trochu "shrbit", aby neztratily matku, ale aby měly pevný základ pro svůj budoucí život ve výchově, v pravdě, kterou jim jejich matka úderným jednáním s nepřítelem, totalitou, policisty, apod. ukáže... Snad chápete, jak to myslím. Obětovat se pro dobro druhých, ale zároveň nedělat velké kompromisy, "dohody" s nepřítelem, například jako Dana Němcová se rozhodla, že její děti budou žít zde, že zde je jejich domov. Což sebou neslo jisté nepříjemnosti a problémy, kterou potom celou rodinu pronásledují.

Já už třeba dlouho řeším vztah víry, mateřství a vlastního přesvědčení u Milady Horákové.

21.08.2017 01:33:18 | Kate3reagovat

Navždy věrní - 2. část Publikoval(a): Kate3 | Romány » Historické

V jednom rozhovoru říká Dana Němcová toto:
"Já jsem policajtům už v roce 1977 řekla, že moje děti v téhle společnosti budou žít, jsou její součástí a já před nimi chci žít pravdivě. My jsme dětem nikdy nelhali, neměly pocit, že před námi musí něco skrývat, a my jsme nic neskrývali před nimi. A musím říct, že moje děti byly moji nejlepší partneři. Já to všechno skutečně dělala pro děti, aby se za mě nemusely stydět, aby měly šanci žít v jiné době a aby věděly, že mají svou důstojnost a musí si za něčím stát."

Takže ano. To rozhodování... Je vždy těžké. Často (i doma) slýchávám, že když je člověk sám, je to jiné, má zodpovědnost jen sám za sebe a je tak nějak statečnější a že když máte děti, máte za ně zodpovědnost a už si rozmyslíte, jestli je chcete ohrozit. A právě i s tímto aspektem jsou a ještě budou moje postavy, hlavně Marie, konfrontovány, vzhledem k tomu, co se jim ještě chystám připravit.
Děkuji za komentář, Zdenko, moc mě potěšil. :)

21.08.2017 00:31:28 | Kate3reagovat

Stránky: 1 [2]
© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter