Komentáře odeslané

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 4 záznamů. Zobrazuji 1-4.

Měšťák - jedná taková noční Publikoval(a): Knife & zen | Povídky » Ze života

Děkuji. Ano, vždycky to tak pěkně neklapne. Bohužel realita není film, ale jakmile jsou přítomní policisté, strážníci znalí taktice a vy co se má dělat, tak je šance efektivního nastolení pořádku vysoká.

09.08.2021 10:03:58 | Knife & zenreagovat

Samuraj z vesnice Tanisha, část třetí Publikoval(a): Knife & zen | Povídky » Ze života

Rád bych teda ještě rozepsal pár věcí, aby nedošlo k nedorozumění. Příběh, který tady píšu pochází z dob stovky let zpět. Z pohledu instruktora sebeobrany a policisty říkám pro sebeobranu s nožem v dnešní době pro 99% lidi NE. Hrozí kontaminace (většina útočníků má žloutenku C, či další nemoci) a dále hrozí vážné poranění agresora, které nebylo nutné. Proč náš samuraj použil nůž tanto na sebeobranu místo toho, aby útočníkovy vzal meč? V mozku zautomatizované pohybové vzorce vlivem dlouhodobého tréninku vedlo tohoto muže správným směrem při téhle vyhrocené situaci. Důvod je takový, že je zbytečně zdlouhavé brát meč, u kterého neví v jakém je stavu a samozřejmě by ho mohl během tohoto delšího úkonu napadnout druhý muž. Použil nejrychlejší možný způsob sebeobrany na krátkou vzdálenost pro tuto dobu. Tanto je broušené na kamenech nejjemnější zrnitosti a stačí jen pohybem ve správném úhlu přejet po místě, které chce oddělit.

19.05.2021 09:55:06 | Knife & zenreagovat

Samuraj z vesnice Tanisha, část první Publikoval(a): Knife & zen | Povídky » Ze života

Někdy stačí, aby si to přečetl člověk, co zažívá nějakou silnou bolest. Potom nastoupí malé cinknutí, či připomenutí pravdy, kterou v hluboko ve svém nitru má úplně každý z nás a započne nevratná cesta za probuzením. Někdy náhlá, někdy dlouhá, avšak naštěstí nevratná.

01.04.2021 09:37:05 | Knife & zenreagovat

Tam za mořem Publikoval(a): Knife & zen | Básně » Příroda

Děkuji. Objevil jsem ji doma náhodou, když jsem dělal pořádky. Napsal jsem ji asi před 12lety. Byl to takový úvod k příběhu o dvou zamilovaných bytostech na fiktivní planetě.

01.04.2021 09:32:25 | Knife & zenreagovat

Stránky: 1
© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter