Moderní otroctví

Moderní otroctví

Anotace: Pořadí států v EU, kde nejvíc rozbujelo moderní otroctví

 

Index otroctví v Evropské unii, sestavený organizací na ochranu lidských práv Walk Free Foundation:

 

1. Albánie
2. Černá hora
3. Česká republika / Maďarsko

 

Celkem je podle organizace WFF v Česku ohroženo moderním otroctvím téměř 38.000 obyvatel. Organizace do Evropy nezapočítává Rusko, které skončilo před Českou republikou. V celkovém hodnocení za Českou republikou skončily takové země jako Afghánistán, Bangladéš, Saúdská Arábie, Angola či Irák a Írán. Po celém světě žije v otrockých podmínkách 29,8 milionu lidí, z toho téměř dvě procenta se nachází v Evropě. Země západní Evropy mají celkově nejnižší riziko zotročení ze všech regionů světa. Přispívá k tomu nízká úroveň korupce, nejnižší úroveň diskriminace vůči ženám, vysoký respekt k lidským právům a účinné a komplexní zákony proti otroctví. Česká republika má co dohánět.

 

Můžeme si o tom popovídat v komentářích, bude-li zájem.

 

 

Před naším domem dělníci-cizinci právě dokončují parovod. Dal jsem si s nimi cigárko a řeč - byla to směska z Moldávie, Ukrajiny a Srbska. Trochu česky uměli všichni. Jak dlouho tu jsou a jestli pracují na černo jsem se jich neptal, stejně by mně ze strachu pravdu neřekli. Čeští zaměstnavatelé výplatu předávají jejich bossům, kteří je do ČR naverbovali. Jakou částku ze mzdy dělník opravdu dostane, to českého zaměstnavatele vůbec nezajímá. Hlavní je, že mohou platit pod hranicí minima. Tak vypadá novodobé moderní otroctví. A co na to česká média? Nic moc. A české úřady? Nic. A co na to česká veřejnost? - taky nic... prostě nikde ti zoufalci u nás nemají zastání. To není dobrá vizitka České republiky, co myslíte?

 

Pro ilustraci se můžete podívat na VIDEO otroků v Kataru, tam je to ještě horší - ZDE. Video otroků z ČR nikde nemůžu najít... to je fakt divný, když máme v EU bronzovou medaili...

 

_______________________________

P.S. před pár minutami se na internetu objevila včerejší kratičká reportáž ČT24 - ZDE

Asi jsme ve světě natolik "slavní", že to nešlo úplně ututlat.

 

Foto: ČT24


Téma otroctví jsem tu zmínil už v červnu: http://www.liter.cz/ostatni-zivot-777835-cist.Autor Aťan, 20.10.2013
Přečteno 1211x
Tipy 6
Poslední tipující: Miriska, Inna M., Amonasr
ikonkaKomentáře (19)
ikonkaKomentujících (6)
ikonkaDoporučit (1x)

Komentáře

No aťane nejde jen o otroctví které je bude a bylo..levné pracovní síly jsou i naši lidé co dělají za almužnu v sociálních ústavech a hospicích..je to už spíš charita a soc.cítění co ty lidi drži při práci a třeba i zdravot ictví u nás se někde už skoro otroctví podobá...navíc některé sociální ústavy...poskytují péči bezdomovcům a to i ukrajincům kteří nemají z čeho zaplatit..personál je vystaven mnohem více nákazám a in fekcím..příplatek na infekci jsou směšné dvě stovky...ve světě jsou prováděny pokusy na lidech v pralesích a v utajení.Probíhá obchod s lidskými orgány a pohřbívají někde dokonce zaživa i dêti jednou jsem tu mêla i odkaz.Je toho strašně moc a lidé pomáhají riskují životy aby to zastavili ale o tom se moc nemluví..je to kruh :(

21.10.2013 10:26:16 | xoxoxo

máš pravdu, je toho moc
My Češi se bijeme v prsa, jak ctíme lidská práva, ale civilizovaný západ nám díky české mafii utíká stále víc jak v oblasti práva, tak v životní úrovni.
Švýcaři např. za nás musí soudit mafiány, protože my toho nejsme schopni - tak kurňa kde to jsme? Náš prezident Zeman řekne, že v kauze MUS státu nevznikla škoda. On byl ale premiérem, když se MUS mafii předala..
A takových miliardových prasárniček ti můžu z rukávu vysypat desítky. Zatím se chováme jako bezprávní stát, v justici a policii čest všem výjimkám - to jsou opravdu ojedinělí hrdinové.
Souhlasím dole s Amonasrem.

21.10.2013 10:52:52 | Aťan

Tady u nás v Kocourkově pořád převládá strach a taky pořád to se za někoho schovávat protoźe to někdo jinej vyřeší..všichni se spoléhají na druhé a ti druzí na ty první a hlavně že se to netýká nás...na chyby druhých se líp ukazuje než na vlastní...stádovost je anonimita a vystrčit hlavu je risk páč co když o. ni přijdu i o teplé místečko někde v kanclíku..zastat. se někoho nebo něco změnit chce odvahu i vyjít z bezpečí anonimity do toho zlého světa..

21.10.2013 11:29:56 | xoxoxo

no jo... strach je neřád, to je jasný :) proto jsme v hajz... v háji, že jo

ale nechci tu bejt za pesimistu, myslím že občanská aktivita se opravdu od r. 2011 zmnohonásobila, jsou tu i první výsledky - podpisy pod "Rekonstrukci" je fakt husarskej kousek. Teď jsou na budoucí poslance páky, neustále je musíme otravovat, ...jak to že nečiní, když před volbami se podpisem zavázali, atd..
Už se na povolební "buzeraci poslanců" chystá opravdu dost lidí.. :D nenecháme je chrápat, syčáky..

21.10.2013 12:16:57 | Aťan

U nás v ohrádce se vyprosila neděle bez bičů, snad je to na dobré cestě.

20.10.2013 15:51:41 | poeta

..pokud neděláš asistenta u dominy, tak jo.. :)

20.10.2013 18:48:40 | Aťan

Teď už ne ;-)

20.10.2013 21:01:43 | poeta

..dostals padáka? myslím zlatýho?

21.10.2013 17:23:26 | Aťan

Padáka ne, jen takovýho draka co se směje;-)
Ale nelítá .

21.10.2013 23:16:25 | poeta

:-)

21.10.2013 07:40:57 | Aťan

Naše zmocněnkyně pro lidská práva byla odvolána. Asi je to reakce...
Jinak by mě ale zajímalo, jak k tomu přesnému číslu 37 817 ta nadace došla.
U nás v sousedství zateplujou domek, stavební firmička tam zaměstnává zřejmě nelegálně Ukrajince. Přišla tam jakási kontrola a my vedle jsme postřehli, že chlapec zadem přes zídky mizí. Jak můžou zjistit, kolik lidí je tu nelegálně zaměstnáno, to mi teda není jasné. Nechci se zastávat státu, ale jak může převzít odpovědnost za lidi, o kterých se vlastně neví.

20.10.2013 11:53:21 | Inna M.

Stát má pracovat tak, aby "věděl". Učme se od těch, kteří to umějí (viz pozitivní zjištění WFF u západních států). Ale pokud máme zločince v nejvyšších patrech státní správy (politici, justice, policie, zastupitelstva krajů a okresů), tak se nikdo dobrovolně učit nebude, na chaosu zločinci vydělají nejvíc, to je známá pravda.

Proto se motám kolem Rekonstrukce, NFPK, VPK... atd., odtud DOUFÁM!!! přijde změna. Lenka Bradáčová s Pavlem Zemanem v justici mají práce až nad hlavu, je tam bordel ještě po komunistech a novodobých mafiánech, opravdu jim to nezávidím, jde jim doslova o krk.. Václav Láska by taky mohl vyprávět, co se děje v Advokátní komoře...atd. atd.

20.10.2013 12:09:23 | Aťan

dodám:
Láska byl v ČT u Krause, vystřihli ho, tak ho Kraus dal alespoň na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=paBAUDH3uiE

20.10.2013 12:21:09 | Aťan

Jo, díky, teď jsem si to pustila, je to teda hustý...
Šlo to ne na ČT, ale na Primě, nicméně ono je to jedno, jedni za 18, druhý bez dvou za 20.

20.10.2013 14:27:44 | Inna M.

ajo, máš pravdu..

20.10.2013 18:49:37 | Aťan

Zrovna včera jsem o tom četla. Obrázky tady v článku mi ukázaly nepěknou realitu...

http://www.novinky.cz/ekonomika/316720-cesko-patri-mezi-evropske-zeme-nejvice-ohrozene-otroctvim.html

20.10.2013 11:26:38 | Elisa K.

..tak sláva aspoň za to, že se o tom začalo psát... ale státní správa, která kontrolu zanedbala (nebo se dokonce na zločinnosti podílí), by za to měla opravdu pikat. Není těžké dohledat odpovědné osoby - ani pro novináře, ani pro policii. JEN CHTÍT, HERNAJSKURŇAELEMENT !!!

20.10.2013 11:32:13 | Aťan

Přesně tak - kdekoho bychom chtěli poučovat o lidských právech, ale před tím, co se odehrává na našem vlastním dvorku, pokrytecky zavíráme oči. Zkorumpovaní úředníci a policisté se vesele paktují s novodobými otrokáři a "ctihodní" občané se nelidsky ponižovaným a vykořisťovaným gastarbeitrům ještě blahosklonně pošklebují. Na špičku vlastního nosu holt není vidět - zato na těch cizích nás pobuřuje kdejaká piha...

20.10.2013 11:07:26 | Amonasr

Přesně tak, mluvíš mi z duše.

Ještě jsem do článku přihodil novou informaci: organizace do Evropy nezapočítává Rusko, které skončilo před Českou republikou. V celkovém hodnocení za Českou republikou skončily Afghánistán, Bangladéš, Saúdská Arábie, Angola či Irák a Írán. Po celém světě žije v otrockých podmínkách 29,8 milionu lidí, z toho téměř dvě procenta se nachází v Evropě. Země západní Evropy mají celkově nejnižší riziko zotročení ze všech regionů světa. Přispívá k tomu nízká úroveň korupce, nejnižší úroveň diskriminace vůči ženám, vysoký respekt k lidským právům a účinné a komplexní zákony proti otroctví. Česká republika má co dohánět.

20.10.2013 11:17:55 | Aťan

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí