Myška Bláža

Myška Bláža

Anotace: Pohádka o lásce myšky z lesa a městském potkanovi

Sbírka: Šperky pohádek a pověstí

Budu vám děti vyprávět o jedné myšce,která se jmenovala Bláža ovšem nebyla to úplně obyčejná myš nýbrž byla pohádková, uměla mluvit lidskou řečí a také chodit po dvou jako člověk. Bydlela v malé světničce na okraji hlubokého,tmavého lesa. byla velmi šikovná což o to - sama si vařila, prala, uklízela , zašívala jako každá správná hospodyňka. před domečkem měla malé políčko kde rok co rok sklízela čerstvoučkou zeleninu, ze stromů které se dotýkaly oblohy zase trhala zralé ovoce. Myška si žila dlouho spokojeně,měla mnoho přátel a protože vždy uměla všem dobře poradit nebo pomoci druhým byla v celém lese velmi oblíbená a všichni jí měli rádi.
Jednoho krásného dne jí začalo být v domečku smutno, bylo jí líto že bydlí v domečku sama celé dny a noci.Svěřila se proto svým kamarádkám a ty se rozhodly že jí pomohou. dohodly se, že uspořádají na pasece bál pro vybrané hosty a tajně doufaly že si Blaženka vybere nějakého myšáka-fešáka aby nebyla sama. Neměly o tom sebemenších pochyb - Bláža byla velmi chytrá navíc pohledná a pracovitá. Když přišel onen slavnostní den musela se Bláža krásně obléknout, nalíčit se aby nedělala ostudu a vypadala k světu.
Na bále se tančilo,zpívalo a hudba se rozléhala po celém lese a kdo šel zrovna kolem byl samozřejmě zván dovnitř.nápadníci se kolem Bláži jen točili a nadbíhali jak byla krásná,ale Blaženčino srdéčko nezahořelo láskou ani k jednomu z nich.Slavnost se už už nachomýtala ke konci když tu najednou přišel: byl to urostlý městský potkan Václav byl samý sval a každý na něm mohl oči nechat. Václav však najednou uviděl Blaženku jak sedí sama na židličce a poslouchá hudbu.
,,Smím si přisednout? '' povídá Venca hrubším hlasem směrem k Bláže v tom se najednou cosi stalo a naše myška byla docela ztracená a protože i Václavovi se Blaženka zalíbila byla z toho svatba a ne ledajaká byla pohádková, která trvala týden a kdoví jestli ne ještě déle.Sjeli se na ní všichni příbuzní i Vencovi známí z Prahy. Brzy na to se Václav k Blažence přestěhoval a šťastně spolu žili, a než se rok s rokem potkal měli spolu 5 malých děťátek.
Autor Petr27, 02.04.2018
Přečteno 1323x
Tipy 3
Poslední tipující: mkinka, Anděl
ikonkaKomentáře (1)
ikonkaKomentujících (1)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Petí -:)-:)-:)

03.04.2018 07:03:38 | Anděl

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí