Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.
Má sbírka snů Publikoval(a): mapato | Ostatní poezie » Ostatní
No ejhle, už ten nástup do básně dával tušit neotřelosti výraziva. A taky jo! Překvapivá herda do mých letargických zad:
"...
přípínám ohnivou sponkou
na poklopec mých snů
bez zipu i bez knoflíků
chcí pít tě!"
To je sakra vachrlatost u které by spozorněli i Ch. Bauderailovo "Prokletí básnici." Drtící pomeranč je také prima a dílko má i vyvedený závěr! Nuže Vláďo, nabízíš bonbóny a bez obalu. Zachrasti sáčkem a opět rád přijdu.*
Jedna z cest kdy jedu ze západu na východ ČR na kole Publikoval(a): umělec2 | Povídky » Ze života
Tak to je pěkně dlouhá básnická cyklostezka. Ale je nač se kolem rozhlížet a pozorovat. Ale nejde o dlouhé míle. Ale dobře prožité chvíle*
Přijdu hned Publikoval(a): Doki | Fejetony, sloupky » Ze života
Tak opět směle dotoho!*
Zostanem Publikoval(a): gabenka | Básně » Ostatní
Ještě že hezké myšlenky na naše drahé, mají jen váhu hrdliččina peří. Šťastní lidé, kteří takových mají spousty, by je v duši ani neunesly.
Živlová Publikoval(a): jitoush | Ostatní » Ze života
Živly jsou mocné! Jsou od věků uctívané v Božstvo. Člověk si je snaží spoutat k svému užitku a chce jim být pánem.
Zde v básni poetka k nim přistupuje s pokorou a respektuje jejich danosti přírodou. Si rozumíme viď? Nepatříme k technokratům, kteří jim vyhlásili nekonečnou válku a chtějí je do puntíku spoutat a ovládat. Však ony se ani uplně skrotit nenechají. V nadsázce mi stačí Vítr, aby mě občerstvil a vyčistil vzduch. Oheň k zahřátí se a třeba nad plameny si prozaicky opekl špekáček. Půdu k obživě a k pleti Země, aby si jí zdobila květy, lesy a travou. A končně Voda, aby nám uhasila žízeň nebo i ten někdy zdivočelý oheň a mnohočetně posloužil k veškerému životu.
Je to pěkná upomínka už proto, že se tyto živly bereme tak nějak normalně a s despektem. Pěkně poskládané dílko a počtení.*
Kolem kopce Děvína Publikoval(a): Koala | Básně » Humor
Bříška jsou sexy a má ho i Budha. Ženy nás opěvují a to je rajská hudba. Až zde budou chrastit jen hubení, tak zde bude smutno. Podávat k ovaru chléb úsměvu, bude na Literu nutno. I Menšík říkal "náš tatík pupík byl spokojenej a veselej." A já zas říkám "to jen bio hlad, bez nálady ztracenej.
Však Koalo, mi víme. O prdelkatých múzách sníme*
Realita Publikoval(a): G.P. | Básně » Ze života
Černohumorně potom nic jiného nezbýva, nežli si vzít pod paží špalek dřeva a vydat se poslední cestou spálit do krematoria. Už na tom pracuji. :-)
na obrubníku života Publikoval(a): J's .. | Básně » Láska
Tak to je sugestivní síla upřímné touhy a melancholie! Až jsem si sám mnohé vybavil z dětství v Františkových lázní.
Před asi deseti lety, můj soused v mém sadu při rozhovoru (za bzukotu jeho blízkého úlu) mi odvětil na vzdálenou vzpomínku z mládí. "Tak vděčně a rádi vzpomínáme na dávno odchozí. A při tom nás svírá úzkost z nevratného. Stojí nám to vůbec za to?"
A proč jsem na to nezapoměl? Protože mi záhy bodla včela za ucho, které mě nateklo, a já po chvíli na půl dne ztratil sluch.
Tak se básníče Džísí, právě při té vzpomínce škrábu za tím uchem. Tak pravda. Vzpomínka krásná a zároveň nastalgie bolí.
Dnes jsem si u tvé práce opravdu užil. Je to výborná práce*
Motivace Publikoval(a): Kubíno | Aforismus, citát, říkanka » Ze života
Řekl bych Kubí. "Nezdar je výzvou k trpělivosti."
Nad vším Publikoval(a): Now | Básně » Ostatní
Výzva k oddání se a pochopení, byť projít za tím světa kraj. Cesta k zájemnosti povýšena nad vším. Pěkně sis to rozdal s tématem a já s potěchou přečetl*
Zaháňanie smútkov Publikoval(a): gabenka | Básně » Ostatní
Muž v hospodě Rambo, a potom doma drsňák vrní pod hebkou dlaní ženy.
Konjunkce aneb Venušino pomodlení Publikoval(a): jarynn | Básně » Láska
:-) !
Vykořisťování Publikoval(a): Krahujec | Básně » Ze života
Nevím. Ale pro české ovčany, by měl přijít nějaký národní osvícený apel seshora. Ukázat nám zrcadlo. Schází nám národní občanská hrdost.
Za kůrku chleba Publikoval(a): mkinka | Básně » Ostatní
Máš tedy v sobě přítomné její obdivu hodné geny. To je hodnotné dědictví...*