Komentáře přijaté

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 202 záznamů. Zobrazuji 151-165.

Dárek k Vánocům Publikoval(a): Walome | Povídky » Ze života

Zajásala sem, když sem zase uviděla tvoje jméno pod povídkou. Je to dobrá povídka. Je to hodně čtivé, ale možná bych čekala něco víc...

03.12.2006 09:13:00 | Eylonwaireagovat

Dárek k Vánocům Publikoval(a): Walome | Povídky » Ze života

tohle mi moc nesedělo, ale to neznamená že by to nebylo dobré. A už vůbec to neznamená že bych nebyl rád, kdybys tu byl zase zpátky. Dopředu ti přeju hezké Vánoce a šťastný Nový rok.

02.12.2006 20:26:00 | Chocholoušekreagovat

Americké přemýšlení Publikoval(a): Walome | Úvahy » Politické

WalomMáš dost zajímavá témata myšlenek a myšlenkových pochodů..každopádně rozhodně patříš mezi vyvinutější část lidské populace, což se oceňuje....:-)
Úvaha je hodně dobře napsaná....:D

19.11.2006 18:09:00 | Hejkyreagovat

Americké přemýšlení Publikoval(a): Walome | Úvahy » Politické

No, můj komentář už jednou na tvoje dílo byl delší než sama úvaha, ale pak jsem zjistila, že je povoleno jenom 3000 znaků:D
Máš pravdu, absolutní pravdu a nic než pravdu a k tomu se víc nedá napsat.
Očekávám dokonce film, kde se obě dvě letadla vyhnou WTC a bude z toho národní svátek- je to možná trochu... cynické, ale... v USA je možné všechno...

19.11.2006 12:12:00 | Siraelreagovat

Láska bez pocitu lásky Publikoval(a): Walome | Úvahy » Láska

Nedá se než souhalsit, se vším, kdo by to dokázal napsat líp? Avšak mě se už stalo, že já jsem měla takovýho přítele, bylo mi s ním dobře, prostě... ideální kamarádství. A on mě neskutečně zradil tím, že se do mě zamiloval. CO dělat pak? Jak to vyřešit? Nemohla jsem s ním nic mít, je to můj kamarád, i když ho mám hrozně moc ráda, není to láska.
Snad to více či méně přebolelo, našel si jinou dívku a my jsem zůstali přáteli, takovými, jakými jsme byli i před tím. Přesto, uvědomuju si, jaký je rozdíl mezi láskou a přátelstvím. Musím říct, že když mě miloval a já to něvěděla, bylo to tak nějak... lepší. Teď musí rozdělit svý city mezi mě, svou kamarádku, a dívku, kterou miluje. Spokojím se s tím, musím, nemůžu sobecky vyžadovat celou jeho pozornost. Co si budeme povídat, i tak žárlím:D Avšak, i já mám svého kluka a můj kamarád si musel projít daleko horšími věcmi. Možná to, že jsme stále přátelé, jen dokazuje, že nás nerozdělila tak silná překážka, jako je láska.

19.11.2006 12:02:00 | Siraelreagovat

Mládež bez cenzury Publikoval(a): Walome | Úvahy » Ostatní

Musela sem se smát. Hrozně smát, a dát ti za pravdu.
Bohužel taky občas narážim na podobný lidi, a zůstává mi rozum stát. Jako taky napříkad v tramvaji, bylo asi tak 33°C, já měla snadály a sukni, tílko, zemdleně sem stála mezi ostatními upocenými lidmi a vedle mě se houpal na tyči jakýsi hoper, ohromné tenisky, rozkrok džín u kolen, mikina o pět čísel větší, a říkal nějaké své kamarádce(neviděla jsem ji, řes tu jeho mega mikinu) "no doprdele tady je horko," a dodal ještě pár výstižných výrazů, které mě v tu chvíli sice napadaly taky, ale asi bych je neřekla v tramvaji plné lidí. S těmito slovy si začal natřásat mikinu, a já po jeho asi dalších třech poznámkách procedila mezi zuby, aby si tu mikinu teda sundal, když je mu horko... (a tím neupruzoval ostatní). Rozesmálo ho to. Mno.
Četla jsem v jednom čaospise, že mládeš se sama delí do několika skupin. Šamponi, diskofilové, rockeři, no, myslim že snad hopeři a ještě jedna, a pak nevyhranění.
DOst neuměle popsali, co každá ta skupina dělá a jak se chová, a pak se dostali k nevyhraněným, kam sem si myslela, žeaptřím i já. Popsali je jako nudný, co jen čtou, nemaj moc kamarádů, izolujou se od společnosti a...
To mě trochu zarazilo, jak nás může vidět starší generace takhle? Buď nagelovaný frájové, který dbaj na značku, nebo nagelovaný frájové, kterým o značku nejde, nebo parta holek a kluků, co choděj po hospodách, nosej poskobovaný náramky, nebo pak skejťáci a nebo prostě ti, co sou nudní, neuměj se bavit a konec.
Prostě jsem se nezařadila ani mezi jednu tu skupinu, tak si řikám, že asi nejsem dnešní mládež. Ono to samo o sobě neni tak špatný:)
Stejně jako ty se sice stýkám s lidma ze základky, ale většinou si s nima už nemám co říct.
Na nějaký oslavě narozenin si sedli kluci i holky a debata se vedla kolem sexu. Seděla sem se svým kamarádem a sledovala... a když se mě pak mezi námi děvčaty zeptaly mé bývalé kamarádky: a ty si pořád panna? Copak na tom záleží???

Vždycky se najde někdo, kdo proti mýmu spůsobu života je. Občas jdu do hospody a vrátím se klidně i ve tři, občas si zajdu do čajovny na shishu a na čaj, občas si zapálím doutníka s přáteli a občas zajdu do divadla ve společenském oděvu, někdy zase jdu na ples a tančím jak divá, byly časy, kdy jsem i trsala na diskotéce, mno.. ty jsou pryč. DOst času trávím nad knihama a psaním povídek, fascinují mě dřevárny i historický šerm.
Nemám nic proti skoro žádné podobné "skupině", vím, že předudky by se člověk neměl řídit, i když to někdy nejde.
Jo, nic není černobílý, ale něco černý je a toho bílýho je dost pomálu.

19.11.2006 11:50:00 | Siraelreagovat

Aktuálně:Marihuana do školy nepatří Publikoval(a): Walome | Úvahy » Ostatní

a kruci to jsem se rozepsala:D

14.11.2006 15:58:00 | Siraelreagovat

Aktuálně:Marihuana do školy nepatří Publikoval(a): Walome | Úvahy » Ostatní

Ahoj Walome!
tak...
vezmi si majoránku(jako normální koření) a odměř si tři gramy, takový je to asi množství. Normální pytlík podobného koření má asi deset gramů, a necelá třetina je tedy dávka, co měl u sebe student. Což mi příde hodně, určite ne jen na jednoho jointa. A i kdyby, když to má v řádu, nemá to nosit do školy a ještě se s tím nechat chytit! To je prostě jeho hloupost, ale zase na druhou stranu... Zničit mu život(a nebo minimálně pár let hledáním nové maturity) za pubertální hloupost?

Nejsem odpůrce marihuany, naopak, jsem pro její legalizaci.Proto mě pobuřuje cokoli, co se kvůli této veselé bylince semele. To, že marjánka vykuřuje mozek a její účinky jsou nám možná známy, není z toxikologického hlediska tolik nebezpečná jako cigarety. Je stejně nebezpečná, jako alkohol ve smyslu drogy, není na ní fyzická závislost. Proto je to lehká droga, a proto nechápu, proč je stále ilegální. Že se trávou začíná a heroinem končí, to je podle mě typem člověka, ne drogou.
Nekouřím a nehulím, ale zkusila jsem oboje. Ani jedno mě příliš nenadchlo, možná proto, že prostě nechci. Ale i kdyby, nemám prostě potřebu ležet někde zfetovaná, i když mírně rozesmátá nálada po marjánkovém mléčném čaji mi v zásadě nevadí...
Legalizovat, když ne jinak, alespoň pro lékařské účely. Můj nevlastní tatík mi nosil čerstvý lístky od kamaráda, ze kterých jsem si dělala masti, což bylo asi jediný, co mi svýho času pomáhalo na můj atopickej ekzém. Babička si zase pěstuje trávu ve skleníku mezi rajčaty, aby nebyla vidět, protože si z ní dělá odvar a přikládá si ho na klouby oteklý revmatem. Ano, je to ilegální. A já i babča to víme, i můj tatík jako "distributor". Ale co máme dělat?
Proč má bejt ilegální lék? Stejně jako se z jistejch volně prodejnejch prášků dělá kokain.
Marihuana pro mě není droga. A nebo ano, ale stejná jako kouření nebo alkohol.
Ale dokud bude považovaná za drogu zákonem, měl by být normální člověk natolik opatrný, aby se na něj nepřišlo. Pokud přijde, jeho mínus...
Lék od jedu roslišuje jen dávka... a v tomto případě i způsob užití.

Tak, to jsem mohla dát do samostatné úvahy, a ne jen do komentáře, protože s tvým textem so souvisí jen okrajově:)Tak promiň že jsem nemluvila přímo k věci... To je jen můj celý názor na věc.

V každém případě se měj krásně a pokud pudeš chtít, ozvi se:) (ne jen v souvislosti s marihuanou...)
Tvá Sirael

14.11.2006 15:58:00 | Siraelreagovat

Walome se loučí Publikoval(a): Walome | Povídky » Fantasy

jednoduše krásný..nechces mi taky napsat komentik a zahlasovat-...prosim??...:-)

08.11.2006 20:13:00 | Hejkyreagovat

Walome se loučí Publikoval(a): Walome | Povídky » Fantasy

I já budu čekat.....A budeš mi tu scházet.

31.10.2006 23:18:00 | Chocholoušekreagovat

Walome se loučí Publikoval(a): Walome | Povídky » Fantasy

I já budu čekat...

31.10.2006 23:16:00 | Chocholoušekreagovat

Anděl strážný Publikoval(a): Walome | Povídky » Ostatní

Dlouho jsem si tě nebyla přečíst.. a zaujal mě titulek. Musím říct,že tohle.. tohle je.. moc moc moc pěkný!!

27.10.2006 21:15:00 | Katitekreagovat

Poslední případ- V.část Publikoval(a): Walome | Povídky » Akční, detektivní, dobrodružné, válečné

Malá a nevyžádaná rada. já píšu uvozovky dole tak, že za tečkou udělám mezeru, zmáčknu Shift a uvozovky.

16.10.2006 13:08:00 | Rikitanreagovat

Anděl strážný Publikoval(a): Walome | Povídky » Ostatní

Můj milý Walome,
po dlopuhé době jsme zabrousila na Liter.cz a také na tvou tvorbu a mohu říct, že tahle povídka je hrozně moc krásná, opravdu jo, je to smutné, ale i pravdivé, opravdu krásný, dala sjem ti 100% už jen kvůli zvláštnímu tématu...

25.09.2006 19:48:00 | Santinan Blackreagovat

Walome se loučí Publikoval(a): Walome | Povídky » Fantasy

Walome!
To přece nemůžeš! No... teda můžeš, to je pravda... :) ale nevěřím a nechci věřit tomu, že to byl (i když jen na nějakou dobu) poslední pergamen. Na jednu stranu tě chápu, ale na tu druhou... myslím že nebudu jediná, kdo bude čekat, až se znovu objevíš s popsanými pergameny, a my, který unikají před realitou nejen psaním, ale především čtením povídek, budou zase moct navštívit regálek "Walome" s novými povídkami. Na každý pád ti musím poděkovat za dosavadní povídky a i za komentáře mých povídek, doufám, že se tu stále budeme potkávat.
(za neaktivitu se omlouvám, to víš, prázdniny..:) )
Měj se krásně a hlavně, až tě chytne nějaká múza, neodmítej ji! :D
Tvá Sirael

25.09.2006 12:01:00 | Siraelreagovat

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí