Komentáře přijaté

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 287 záznamů. Zobrazuji 1-15.

Válka na Ukrajině a moje dojmy okolo Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Pokud jste dezorientováni válkou UA, stačí si dohledat video o válce 1973 Izrael/Arab. „Jom Kippur“. tedy video o pomoci (vývoz revoluce) vyzbrojováním Arabů ze strany CCCP. Na konci je hlas ruského důstojníka z raketového komplexu S75Volchov (po porážce) „Neměli jsme tam co dělat! A dodatek, koupil jsem si v Moskvě následně osobní auto (mrtví Rusové to štěstí neměli).
Pořád dokola, jen vývoz revoluce. Dtto momentálně memoáry-válka v Angole, do které zasáhla regulérní kubánská armáda a mocenské zájmy CSSR, jako obětina vůči CCCP. Prostě skupina prověřených čsl. komunistů jedoucích jako pomoci exotické zemi s podtextem vydělaných valut-bonů. Nebyl to all inclusive zájezd, jak se ukázalo.
Psát o tom, jak CCCP ztratilo v r.´89 100Mio otroků ve střední Evropě u nás s báječným kurzem 1:4, po r.60 s kurzem 1:10 nemá cenu. V té době zabíjeli i Ukrajinci a stříleli na naše Národní muzeum. Sám to přiznal Kličko, jeho otec jako pplk. sloužil v Čechách.
To, co sděluje ve svých videích Hrabal-Kronďák je naprosto realistické a sám jsem viděl i horší záležitosti. Není to sdělitelné, nechci o tom vyprávět. Je neuvěřitelné, že jeho cesty byly pozdější než moje, z poloviny sedmdesátých let a šokuje mne jen to, že se tam nic moc nezměnilo jak technicky, tak duševně.
Moji oba dědové byli fronťáci z Velké války a přežili ji. Až v Rusku jsem pochopil, co je to beznaděj a proč si oba dva nevážili svého válečného i
následného civilního života, proč byl pro ně téměř bezcenný.
Studuji kroniky přilehlých Obcí mých předků, jako doplněk genealogie. Bylo by dobré udělat jakousi rešerši alespoň let 1918-29, ty údaje jsou mimořádně překvapivé. Ceny práce, plodin, sociální poměry, odluka církve od státu, pozemková reforma, běžné žití. Domnívám se, že by mnoho čtenářů na tohle nemělo čas. Zato řvát o bídě zrovna u Národního muzea v Praze je jednodušší. Ale je to jen můj názor.

13.03.2023 21:05:12 | lesan-3reagovat

Válka na Ukrajině a moje dojmy okolo Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Bohužel není moc proč polemizovat, takhle situace (bez iluzí a oficiální propagandy stran konfliktu) reálně vypadá...

13.03.2023 16:20:23 | Lighterreagovat

Válka na Ukrajině a moje dojmy okolo Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Jen čas ukáže, kdo měl pravdu, ale jisté je, že válka je zlo pro všechny...lhaní politických sviní nikdy nepřineslo nic dobrého

13.03.2023 07:16:28 | stormeaterreagovat

Válka na Ukrajině a moje dojmy okolo Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Milý ewone, je úctyhodná tvá kritická sebereflexe a i dedukce z "konspiračních webů", co kdyby něco z těch druhých domněnek byla pravda? .) Technicky vzato válka tam trvá již 10 let a jak před ní Gruzie (výrazně menší a slabší stát) neobstojí nad svým silnějším sousedem, vše je jen otázkou času, takže se také zdržím verdiktu, že dávám tomu 1 rok, ale záleží a bude záležet na tom, co udělá západní útočné společenství nato. Bude Ukrajina rozdělena jako Německo? To se dozvíme v blízké době .) Bude na řadě Polsko, které tam má obrovské zájmy a my jako zasloužilí řiťolezci budeme následovat své pány do prvních liniích staronové války, která se tu vede již..dlouho. Uvidíme jestli se nebudou opakovat naše osudové osmičky. Jsem rád, že jsi šel takto s kůží na trh, i když s tím úplně nesouhlasím, aspoň někdo má tady názor .)

12.03.2023 23:00:14 | Constantinereagovat

Válka na Ukrajině a moje dojmy okolo Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Poctivá úvaha.
Dal sis s tím dost práce - už jen to je třeba ocenit.
Možná - snad - kdybys zažil bolševika a jeho "přátelství na věčné časy s CCCP" měl bys možná i jasněji.

12.03.2023 22:47:02 | MonoGamereagovat

když Publikoval(a): ewon | Básně » Ostatní

Hodně inspirativní.

14.01.2023 16:05:59 | mkinkareagovat

Duchovní revoluce Publikoval(a): ewon | Úvahy » Ze života

Zajímavá úvaha. Dokud se člověku nestane něco nadpřirozeného, nemusí věcem věřit a ani o nich přemýšlet. Ostatně i ty o tom píšeš v příkladu s bruslením. Jestli je to vše zakódované v mozku těžko říct, ale mě se jednou stalo něco, u čeho byl přítomný svědek. Doposud jsem to nedokázala vysvětlit. Meditaci jako takovou neprovozuji, protože nevím co mám vlastně dělat( a nebo to dělám nevědomě?). Každopádně i mě se děly věci, díky kterým jsem klidnější, ale nebyly vždy příjemné. Díky tomu jsem pochopila nějaké věci o sobě a o životě. A klidně tu o sobě prohlásím, že jsem od té doby hledač pravdy.

Posunuly se tvé úvahy od doby, co jsi tuto napsal?

15.09.2022 18:16:17 | paradoxyreagovat

Bůh jako fenomén Publikoval(a): ewon | Úvahy » Bůh, víra

Podobné myšlenky mi jdou donekonečna v hlavě. Myslím si ale, že za 3) bude nejblíž pravdě. Věřím. Tip.

14.11.2020 20:23:42 | NigarKalfareagovat

čas Publikoval(a): ewon | Básně » Ostatní

Líbí se mi :-) Tip.

14.11.2020 20:15:20 | NigarKalfareagovat

Prokládání dat pro Zasr. Romantika Publikoval(a): ewon | Ostatní » Ze života

Jsem rád, že ze mne nevypadla úplná blbost. Dělal jsem to pro své pobavení a dá se říci i z profesního zájmu, a jsem rád, že si to zde mohlo přečíst i pár zájemců. Křivka se mi začala odchylovat od skutečnosti, počkejme ještě den či tři, pak se objeví jistě nové zákonitosti a vazby. Nezapomínejte, že se jedná o dynamický systém, kde všichni zainteresovaní se snaží ze všech sil změnit průběh křivky. Vir se snaží, aby měl co žrát a my se ho snažíme otrávit, vyhladovět atd.
Přejme si, aby mu co nejdříve došel dech.

Na mém původním příspěvku "Koronavir" doplňuji vždy po 18. hodině nové hodnoty a můžete zde vidět i předpovídaná čísla potvrzených nakažených.

Děkuji Ewonovi za čas a námahu reagovat na amatéra v matematice. Díky, L.

23.03.2020 20:44:09 | Zasr. romantikreagovat

Negace výroku a její pobyt ve skutečnosti Publikoval(a): ewon | Úvahy » Filozofické

Měl bych malou poznámku. Nerozumím větě Luďka Nekudy:
Nemohu neříci, že jsem tě neměl nikdy nerad.
Poradíte mi s tím v duchu logiky?

22.03.2020 12:27:07 | Zasr. romantikreagovat

Negace výroku a její pobyt ve skutečnosti Publikoval(a): ewon | Úvahy » Filozofické

No, myslel jsem, že jak píšeš že(v roce 2031 to bude jasné), tedy přistání na Marsu, tak to mě rozesmálo.Pochopil jsem to tak, že si tím rokem 31 děláš srandu.No, možná, že jsem to nějak špatně pochopil, v každém případě, když nejde o život, jde o h.... .:-)

21.03.2020 15:28:56 | Jeněcovevzduchukrásnéhoreagovat

Negace výroku a její pobyt ve skutečnosti Publikoval(a): ewon | Úvahy » Filozofické

Ten Tvůj konec mě opravdu rozesmál:-))

21.03.2020 14:02:30 | Jeněcovevzduchukrásnéhoreagovat

Negace výroku a její pobyt ve skutečnosti Publikoval(a): ewon | Úvahy » Filozofické

Píšeš-Samozřejmě v roce 2030 už to tak obtížné nebude.

Cesta na Mars se ODKLÁDÁ, jelikož vůbec nevíme jak to s lidstvem bude vypadat za půl roku.Španělská chřipka trvala cirka dva roky a lidské ztráty se pohybovaly v desítkách miliónů.Neříkejme tedy hop, dokud jsme nepřeskočili, píši já.

20.03.2020 16:10:24 | Jeněcovevzduchukrásnéhoreagovat

© 2004 - 2023 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí