Komentáře přijaté

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 293 záznamů. Zobrazuji 196-210.

Rámování Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Sem si vůbec nevšiml, že tu píšeš úvahy. (Jsou dobré svou snahou o skutečnost.)

K tomu videu bych rád dodal, že autor vidí problém a snaží se ho vyložit podle svých zkušeností. Jeho problém je, že používá při svých úvahách generalizaci. Tedy vidí souvislost a sděluje, že je tomu takto ve všech případech. To je typická manipulativní technika:

soused je zahradník
každý člověk má souseda

každý člověk má souseda zahradníka

ukazuje to na jeho problém s deduktivním myšlením a podle toho co píše by tak byl jaksi neschopným dedukce, ty bílé krvinky s kterými sympatizuje by s ním jako s vadou museli bojovat. Tudíž se stává sám sobě nepřítelem. Tudíž má sebedestruktivní sklony atd...

Ve své úvaze jsi přesně vystihl emotivní tón se kterým se na své posluchače obrací.

Video nelze shrnout jak se ptáš. Video lze shrnout: postavme čínskou zeď a každého kdo sem projde zastřelme. Kdo bude chtít ven ten patří do ústavu duševně chorých, což je názor radikální. Tudíž mám dojem, že autora tohoto videa něco velice nasralo a toto je způsob jak se s tím vypořádává.

Ještě chci dodat, že používá zajímavé informace, některé reálné a některé zase generalizující a dokonce paušalizující. Na xenofilii ani na xenofobii není nic špatného, jsou to naše přirozené vlastnosti. Mám strach z cizinců ale přesto se k nim chci chovat dobře. Pokud jsou ale tyto lidské vlastnosti přehnané stávají se problémem oba dva.

16.01.2016 18:05:26 | reagovat

Flame war a troll Publikoval(a): ewon | Úvahy » Ze života

Zajímavý článek,
Z toho co jsi popsal bych mohl usoudit, že odrůdou grammarnazzi může být i běžný učitel, učitelka jazyka :)))
Upozorňuje tě na gramatické chyby a navíc zpochybňuje tvou kulturnost sníženou známkou...
Ale na rozdíl od typického internetového přemoudřelého individua je učitel za svou práci placen :)))
Trochu jsem šprýmoval, pardon.

Je to dobře napsané.

16.01.2016 16:26:13 | reagovat

Je strach z imigrantů oprávněný? Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Ale to není xenofobie, Ewone. Soužití zcela odlišných kultur a systémů víry bude nekonfliktní tehdy, pokud předpokládáme, že všichni zúčastnění jsou dostatečně intelektuálně a morálně na výši (do toho zahrnuji, mimo jiné, schopnost přijímání kompromisů a tolerance). Ten model v praxi fungovat nebude, pokud nedojde k situaci, kdy bude ohrožena sama podstata existence lidí jako druhu. Potom by tyto problémy ustoupily do pozadí… na jistou dobu.

Píšeš „trocha lihu“: podívejme se na to trochu jinak. Opominu to, že některé víry zakazují konzumaci alkoholu a pokud k víře přistupují věřící takto, nechápu, jak mohou být věřící. Položím otázku, proč k excesům podobného druhu a v takovém rozsahu nedošlo v minulých letech? Proč k nim došlo právě nyní? Možná k nim došlo a média selhala na celé čáře, jako tomu bylo v tyto dny… možná se problémové skupiny nadechly, neboť byly dostatečně posíleny přílivem dalších hlav a nerozhodností politické reprezentace.

Nenávisti se nediv, Ewone. Stát za své občany vzal na svá bedra některá práva: právo soudit, právo trestat, právo chránit, a tak dále. Občané jako jedinci se jich vzdali. A teď vidí, že zavedený model, v jehož funkčnost všichni doufali, selhal. Těžko v takové situaci očekávat oslavné písně. Občané v podstatě nic jiného jako jedinci dělat nemohou, z krátkodobého hlediska.

Mně jsou náboženství lhostejná, a tudíž nenadřazuji jedno druhému. Pokud chci přijmout kvanta lidí, musí fungovat mechanismus, na jehož základu se tak bude dít, a ekonomika musí být schopná to (dlouhodobě) utáhnout. Pokud budeme uměle přifukovat práva, jednou ten balón prostě prasknout musí. Práva jsou mírněna povinnostmi a osobní odpovědností. To musí platit pro všechny, ať jsou jakékoliv barvy pleti nebo jakéhokoliv náboženství.

Německá média přišla s tím, že z cca 400 000 běženců dorazivších během loňského roku se do pracovního procesu zapojila zhruba 3% (tedy 12 000 lidí). To byli ti schopnější a ochotnější. Co ten zbytek? U nás je nezaměstnaných cca 400 – 500 000. Zvládneme jich mít ještě jednou tolik, přičemž je třeba vzít v potaz, že naši nezaměstnaní ovládají český jazyk alespoň do té míry, že se domluví? Další otázky jsem již nastínil v předchozích komentářích, netřeba je opakovat.

11.01.2016 00:22:30 | reagovat

Končím Publikoval(a): ewon | Experiment » Pro dospělé

úplně ti rozumím. neboj, není to nic těžkého, jen já sám jsem dokázal definitivně skončit s Literem nejmíň desetkrát! :-)

10.01.2016 21:37:26 | reagovat

Končím Publikoval(a): ewon | Experiment » Pro dospělé

Liter - potažmo Internet - je jako oheň nebo voda: dobrý sluha, špatný pán..
šťastnou cestu :o)

10.01.2016 20:25:31 | hanele m.reagovat

Končím Publikoval(a): ewon | Experiment » Pro dospělé

Dobře děláš

10.01.2016 19:29:07 | čičireagovat

Je strach z imigrantů oprávněný? Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Ewone, nezlob se, ale já už začínám být na slovo „xenofobie“ poměrně alergický – dostalo to tak zprofanovaný význam, že pokud si kupříkladu alespoň jednou týdně nedám sushi, znamená to patrně, že nesnáším Japonce a jsem tudíž xenofob. Tak dnes vnímám význam slova "xenofobie".

Migrační krize odhaluje nedostatky v systému evropských států v celé jejich nahotě. Byly tu dlouho, vědělo se o nich, ale dalo se s tím tak nějak žít. Voliči volili, koho volili, a stačily jim prázdné řeči. Když rovnost, tak rovnost – to je ale čirá utopie, protože tento stav je realitě na hony vzdálen. Nelze nastavit rovnost tak, že práva menšin převálcují práva většin ve státech s většinovým volebním systémem; pokud ano, je tím de facto zpochybněna role samotného státního zřízení.

Vondruška píše o odpovědnosti – péče o rodinu a rodiče je na prvním místě (ostatně, např. Konfucius píše, že funkční rodina je základem státu). Pokud budu v debatě postaven do situace rodina versus uprchlíci, prohlašuji, že preferuji rodinu a je mi naprosto lhostejné, kdo mě jak nazve.

„Na druhém místě odpovědnost za stádo, obec či stát“, pokračuje se v textu. V tom třeba také neshledávám nic xenofobního; řádně tu pracuji, řádně platím daně, dodržuji zákony a poměrně by mi vadilo, kdyby na to stát kašlal. Proč bych měl dělat tohle všechno, když jiní nemusí? Proč bych měl dělat na někoho, kdo dělat nechce a očekává nálety pečených kuřat přímo do úst?

A konečně na třetím místě je solidarita v rámci druhu. Jistě, můžeš ty hodnoty zpřeházet a můžeš být po smrti blahořečený… nemusíš mít vlastní byt, majetek, nemusíš mít rodinu, práci – a můžeš se obětovat pro druhé. Možná to ti druzí ocení (to je ta lepší varianta), a možná také ne (blbý, kdo dává, hloupější, kdo nebere).

10.01.2016 12:52:29 | reagovat

Je strach z imigrantů oprávněný? Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Vlastimil Vondruška o tom mluví, podle mého názoru, velmi rozumně zde:
http://www.novinky.cz/domaci/391360-historik-vlastimil-vondruska-pokud-islam-ovladne-evropu-bude-to-kvuli-nasi-slabosti.html

10.01.2016 11:05:45 | reagovat

Rámování Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Nevím jestli pocta, byla to ironie. :-)

09.01.2016 16:45:34 | Lighterreagovat

Je strach z imigrantů oprávněný? Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Podle mého názoru nezáleží na tom, kdo rozhodl co pustit a co nikoliv. Podstatný je výsledek a ten má s demokracií společného jen velmi málo – je to jasný signál. Média informují o kdejaké ptákovině, občas se prolínají až s bulvárem, ale důležité věci jdou mimo ně. Smutné, velmi smutné.

09.01.2016 12:24:16 | reagovat

Je strach z imigrantů oprávněný? Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

A toto je také pozoruhodné:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391328-nemecti-redaktori-zakazovali-v-televiznich-poradech-zminky-o-migrantech.html

09.01.2016 10:56:59 | reagovat

Je strach z imigrantů oprávněný? Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Nuže, Ewone, přišel jsem si opět trochu zapolemizovat... shrnu to velmi stručně v bodech, je přece jen pokročilá doba.

1) Donekonečna se debatuje o tom, jaký je rozdíl mezi totalitním režimem a současnou demokracií (nazvěme to tak, byť jde podle mého názoru o eufemismus) – mám teď na mysli informovanost. Jak je možné, že v době našich informačních vymožeností se dozvídáme o něčem takovém, co se stalo v Německu, s několikadenním zpožděním? Objektivní a demokratické zpravodajství si představuji trochu jinak, nemohu si pomoci. Skýtá to velmi kvalitní živnou půdu pro otázky typu „co všechno nám ještě neřekli“.

2) No-go zóny… jakkoliv to vypadá absurdně, je to v nastalé situaci jediné možné řešení, i když svým způsobem dosti děsivé. Stát, potažmo město, otevřeně přiznává, že není s to zajistit vlastním občanům bezpečnost (rozhořčení politiků nechme stranou, protože s nějakým řešením situace nemá pranic společného a vzhledem k dosavadnímu vývoji se v podstatě rovná povinné frázi pro voliče).

3) „Ať chodí ven a baví se, jen je třeba, aby byly na podobné případy lépe připraveny,“ prohlásila primátorka.“ Zajímalo by mě, jak na něco takového může být kdokoliv „lépe připraven“, protože kromě toho, že se řadě míst člověk preventivně vyhne, mě s ohledem na průměrné občany příliš věcí nenapadá. Přepadení či napadení není příjemný zážitek pro nikoho – sám mám jednu podobnou zkušenost.

4) Primátorka Henriette Rekerová mě osobně značně znechutila svým doporučením „držet se od cizinců na délku paže“. Já se kupříkladu 30 let aktivně věnuji bojovým uměním a větší, s prominutím, pitomost, jsem už dlouho neslyšel. Další takovou variantou je útěk, ale ten nemusí být vždy možný. V botách na vysokém podpatku se obecně utíká dost špatně, stejně tak v ne zcela známém terénu a při občasné námraze; debatu o možnosti útěku z klubka útočníků nebudu ani rozvádět.

5) Připravenost policistů je také na dlouhou debatu. S pár policisty jsem měl možnost cvičit a pevně doufám, že to nebyl standard.

6) Vězení, deportace – oprav mě, Ewone, pokud se mýlím, ale nebudou to opět daňoví poplatníci, kdo jednu či druhou variantu (nebo nejlépe obě) zaplatí? Náklady na jednoho vězně byly v roce 2006 podle Vězeňské služby ČR 872 korun na den.

09.01.2016 00:57:52 | reagovat

Rámování Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Máš skvělé návody, jak psát politickou propagandu. ;-)

07.01.2016 16:38:19 | Lighterreagovat

Rámování Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Jenže oni si vždycky důvod najdou, někdy i toho autora. Tak to je. Není to ideální, ale je to. :-)

07.01.2016 11:13:17 | reagovat

Rámování Publikoval(a): ewon | Úvahy » Politické

Nikdo není objektivní, i ten, kdo si to myslí, je něčím ovlivněn, přinejmenším svým úhlem pohledu...:-)

07.01.2016 10:34:45 | reagovat

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí