Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.
O meteoritu z 15. 2. Publikoval(a): ewon | Úvahy » Příroda
To je důležitá faktická poznámka. O které moc nevím. :)
Samozřejmě to komplikuje výpočet. Vede to i k zamyšlení, jaký druh energie nám nejvíce vadí.
Moje spekulace tedy je takováto: kinetická energie dopadajícího tělesa se třením v atmosféře mění na teplo (to nám příliš nevadí), dále na odštěpování úlomků, dále vzhledem k vysoké teplotě tělesa i na zářivou energii. Oprava původní představy je taková, že těleso vybuchlo. Pro zjednodušení si stačí představit, že bylo pevné (vzhledem k hustotě) a vlivem ohřátí se změnilo na plyn. Tedy poměrně rychle zvětšilo svůj objem odhadem 1000 krát. Tím vznikla rázová vlna, která vyrážela okna s doprovodem zvukových efektů.
Moje původní představa, byla zhruba, že meteor žuchnul na zem (takže už meteorit) a tahle srážka dvou těles se šířila spíš po zemi- asi by šlo o zemětřesení. Tohoto scénáře nás ušetřila naše atmosféra a tření. Jinak bychom měli v Rusku pěkný kráter.
Přítomnost je stále Publikoval(a): Manic | Básně » Ostatní
kopírování jsem si tu ještě nevšim: kdepak to našel?
Člověk, jako zbraň hromadného ničení Publikoval(a): Beatrix13 | Úvahy » Filozofické
tohle je jedna z těch úvah, které se tu občas vyskytnou: celospolečenský pesimismus. (a pak se najde někdo jako já teď, internetový kecal, co má potřebu to komentovat).
Spoustu těchto témat zpracovává například Koukolík (vztahy lidí, psychopaty, fenomén tzv. stupidity (nejde o hloupost), částečně ekologii, jaderné zbraně, co s námi (v nás) dělá mozek...). V psychologické rovině témata nacházím u Fromma. Určitě člověk může řešit i české prostředí... jistě si tu něco najdeš. :)
Před několika týdny jsem se tu na literu snažil rozmlouvat nepravděpodobnost jaderné války se Severní Koreu... zatím jsem měl pravdu. :). (před Vánoci dokonce konec světa; možná dokonce dvakrát, už si to nepamatuju)
...ale zase venku je teď hezky. :)
Morální zásady Publikoval(a): LosCarlitos | Úvahy » Ze života
podle mě je na to strašně těžký odpovědět.
Psát, psát ... ale co? Publikoval(a): Waczi | Úvahy » Ze života
působilo to na mě jako fejeton :)
nevim, co bych poradil. :)
Podle mě nemáš špatnej styl, tj. utíká to, je to pochopitelný a ještě i když se to tváří zoufale tam je humornej nadhled.
Útvar bych ze začátku bejt tebou vůbec neřešil, piš to experimentálně a je to. Ať si pak za sto let literární teoretici lámou hlavu. :)
Takže jediný co zbejvá je téma. Mě přijde, že musí vycházet z osobního prožitku, ALE když vidím, že seš schopnej psát o třetí světový, tak to u tebe zdá se neplatí.
Problémem je ten úspěch a nehynoucí sláva. Pokud je to pro tebe podstatný, je třeba se vlichotit publiku. Ale myslím, že ani tak to v praxi nefunguje. Někomu se zkrátku podaří uspět tak, že ho zná každej. Někomu, že ho zná každej desátej. A většině, že je zná deset lidí. A je určitě zajímavá otázka, čím se většina liší od řekněme někoho. Já to nevím. :)
Jan Nedvěd – Podvod (analýza textu) Publikoval(a): dead-head | Úvahy » Kultura
pro mě je ta zmíněná věta taková proustovská, přijde mi, že se mi pletla už v dětství, o čem je.
...trojka, to by mohlo znamenat převrat v soudobé Nedvědologii. :)
Jan Nedvěd – Podvod (analýza textu) Publikoval(a): dead-head | Úvahy » Kultura
když jsem to začínal číst, myslel jsem, že jde o vtip, na konci už si nejsem vůbec jistej.
Upřímně: je to náročné (na mě). A připomíná mi to Fromma. :)
Smysl života Publikoval(a): Ellie Hazelnut | Úvahy » Ze života
předně otázka porozumění mezi lidmi.
1) Na jedné straně může jít o to, že zastáváme jiné názory. Někdo tvrdí, že A má smysl, někdo, že má smysl B.
2) Druhé je, jestli používáme aspoň podobný jazyk, jestli máme podobný kontext. (např. já jsem smysl označil jako funkci, která "něco" označí číslem od 0 do 1. O tom nejspíš nevíš a já na to už zapoměl...
...no a já zas něčet Stopařova průvodce... :)
A teď tedy otázka je: pochopil jsem vůbec, co autorka myslela? Upřímně řečeno nevím. :) V duchu Adamsova příběhu se ptáme jestli existuje věta, či souvětí, který by definovalo smysl života. Podobně jako existuje odpověď na otázku jaké je hlavní město Francie. A autorka tvrdí, že taková odpověď neexistuje a je tedy zbytečné hledat ji. (v tom ale podle mě není nic cynického, je to spíš logický postoj vyplývající z přesvědčení). Hedání teoretické odpovědi tedy necháváme filozofům a otázku formulujeme prakticky: co náš život naplňuje? A odpovědí v tomto případě není věta, co se napíše na papír (tedy pokud nejsme spisovatelé :), ale spíš konkrétně prožitý život. Ve své podstatě jde taky o otázku a odpověď, jen mám pocit, že na ní odpovídá jiná část osobnosti, než ta, co by začala psát slovní, filozofickou odpověď.
Umírá mi disk Publikoval(a): georgin | Fejetony, sloupky » Ze života
hardware ti odchází? jak to probíhá?
K zamyšlení Publikoval(a): hidden | Úvahy » Bůh, víra
stejně tak by se možná dalo říct, že díky církvi se neargumentovalo jenom mečem, ale třeba aspoň Písmem. (ale tak daleko moje myšlenky nesahají).
K zamyšlení Publikoval(a): hidden | Úvahy » Bůh, víra
nechci rozjíždět nějakou křížovou výpravu jedním nebo druhým směrem...
ale asi před tejden během uvažování o Big Brotherovi, nebo tak něco jsem si říkal: dyť ten kněz věděl na všechny, co se chodili zpovídat nějaký svinstvo. To ho staví do docela silný pozice... To je docela nechutný. (a pak jak to bylo kdysi dávno se ještě člověk musel vyplatit.
Takže na jedný straně o tobě jedna organizace ví úplně všechno. (no teda všechno špatný, co na sebe napráskáš). Plus tě za to soudí a ještě z toho inkasuje. (o inkvizici radši pomlčím). Na druhou stranu vůbec netvrdím, že to bylo takle hrozný. Jen, že potenciál ke zneužití je značnej.
Máme to ve svých rukách. Publikoval(a): Bakchus | Úvahy » Ostatní
https://www.youtube.com/watch?v=Ts03M_4uNxQ
9:00
:D
Úspěšný podnikatel Publikoval(a): Ellie Hazelnut | Úvahy » Ze života
"za úspěch se platí"
vezmu to trochu neosobně, jak je v očích veřejnosti viděn, kdo:
a) peníze evidentně nakrad
b) peníze "nakrad", ale legálně- tj. neporušil v té době platný žádný zákon, měl věci právně ošetřené
c) nenakrad, ani "nenakrad", ale získal peníze a přitom nevytvořil žádné hodnoty- "vyhrál ve sportce"
d) vidělal prací, tvrdou prací, ale to že je vidělal zrovna on určila náhoda. (jinými slovy, spousta jiných lidí, kteří se dřeli stejně jako on, zůstalo chudých).
SSM Publikoval(a): Stalker | Úvahy » Politické
tady máš pravdu v tom, že jsem to nečet celý. Názor jsem sděloval snad až potom, nicméně mě zajímalo, kde se k těm výrokům stalker dostal- to je celý.
...asi je pravda, že ani stalker nestojí o komentáře typu:
"huh, je to nuda"
"nebo nedočet jsem to ani do půlky"
Ale prostě jsem si dovolil reagovat, aby měl něco jako zpětnou vazbu. Neříkám, že nějak extra fundovanou. Prakticky by asi potřeboval někoho ze "svazu mládeže", nicméně to jsou taky jen moje spekulace.