Komentáře odeslané

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 368 záznamů. Zobrazuji 1-15.

dabel a buh Publikoval(a): čipsy | Úvahy » Bůh, víra

Asi správně tušíš, že kolem nás (v nás) něco je. Něco, čemu mnozí říkají Bůh. Existuje? Z mnoha zkušeností v mém životě jsem přesvědčen, že ano. Ale abys ho poznala ty, musíš hledat, ptát se, číst. Pak si můžeš sama udělat závěr, jestli Bůh a ďábel jsou nebo nejsou.

K existenci ďábla - dle Bible se ďábel nazýval Lucifer, což znamená Světlonoš a byl to první z andělů. Díky své pýše být jako Bůh padl hluboko a stal se z něj boží nepřítel - Satan. Jeho provinění spočívá v tom, že chtěl být jako Bůh, ale ne proto, aby to někomu prospělo, nýbrž aby on sám byl obdivovaný a všemi uctívaný. Tedy čistá pýcha.

Bůh dal lidem Desatero, řekl jim, jak se mají chovat. Že to lidé nedodržují, je jen jejich věc. Sami sobě tím škodí. Kdyby žili podle Desatera, žádná válka a zlo by nebylo.

17.08.2010 17:46:00 | Hippyreagovat

O smyslu mého života Publikoval(a): kleopatra.sedma | Úvahy » Ze života

Myslím, že právě pomoc druhým lidem může naplnit náš život. ROzdat svou lásku druhým.

15.05.2010 08:33:00 | Hippyreagovat

Hodnota lidského života Publikoval(a): Kalypso | Úvahy » Ze života

Pěkné. Moc se mi tvá úvaha líbí.

28.03.2010 12:12:00 | Hippyreagovat

Fanatismus Publikoval(a): Maruška Mia Kowalská | Úvahy » Bůh, víra

Lidé, valící se do kostela. Schopní zabíjet pro svou víru - no, já nevím. Do kostela chodím poměrně často, ale ještě jsem za těch X-let neslyšel jediné slovo o tom, že bychom měli někoho zabíjet. A dokonce jsem se nesetkal ani s jediným, by´t sebemenším projevem agrese nebo násilíé vůči těm, kteří věřící nejsou.

Pokřtěná jsem, ale křesťanka nejsem. Křesťan není ten, kdo je pokřťen! Ani zdaleka! Křesťanem je pouze ten, kdo věří v Krista - položím ti otázku? Kdo je tedy pro tebe Kristus? Píšeš, že tvůj Bůh. Tento Kristus říká:"Kdo uvěří a nechá se pokřtít, bude spasen." Tedy křest = křesťan = naděje na spásu.

A mimochodem tentýž Kristus, ve kterého, jak říkáš, věříš, říká:"A na té skále postavím souv Církev." Tedy vyloženě nám "přikazuje", abychom byli členy Církve. Která se schází v KOSTELE. Jak říkáš, masa lidí valící se do kostela.

Buď Krista bereš se vším všudy, tedy s Církví, s chozením do kostela (což je shromáždění Církve), s jeho smrtí na kříží, s jeho zmrtvýchvstáním anebo ne. Nebo si jen vybíráš, co se ti líbí a zbytek odhazuješ.

Mimochodem - Kristus říká, abychom milovali všechny, i své nepřátelé. Takže pokud jsi opravdu věřící v Boha, měla by ses usmířit se svou babičkou, i když je ti třeba nepříjemná, protože je to FANATIK.

A ještě jedna věc - víra v Boha není souhrnem nějakých tvých (nebo mých) vlastních pohledů nebo názorů - víra je pevně zakotvena v srdci, měla by se podporovat četbou Bible a modlitbou ve shromáždění Církve.

To jen tak na okraj:-)

21.02.2010 14:47:00 | Hippyreagovat

potkal jsem ho Publikoval(a): nmboy | Úvahy » Bůh, víra

dead head: nesouhlasím. Autor mohl prožít opravdu duchovní zážitek, mohl prožít dotek živého Boha.

nmboy: Přeji ti, ať dále dokážeš otevřít své srdce Bohu. Ještě více ti přeji vytrvalost v okamžicích, kdy Boží dotek nebudeš cítit.

26.01.2010 20:48:00 | Hippyreagovat

Božská premiéra Publikoval(a): Maruška Mia Kowalská | Úvahy » Bůh, víra

Máš pravdu. Pěkná úvaha :-)

26.01.2010 20:41:00 | Hippyreagovat

Doufání Publikoval(a): Lady Turmawen | Úvahy » Ostatní

Použiji slova z Bible:"Proste a bude vám dáno." To mluví za vše:-)

27.12.2009 15:36:00 | Hippyreagovat

Víra Publikoval(a): Lady Turmawen | Úvahy » Ostatní

Kruté počínání člověka vlastně není ničím novým. Podívej se kdykoliv do dějin a spatříš krutost. Sparta, Římané, světové války. Neustálé války, krutost za krutostí. Jen dnes máme podstatně účinnější zbraně k projevu síly a krutosti.

Tak to je a vždy bude. Člověk je už takový.

Bůh dává člověku naprostou svobodu. Dělej si, co chceš, protože máš svobodu, ale připrav se na to, že za své činy poneseš následky. Kdyby Bůh neustále zasahoval do lidského dění, když se mu něco nelíbí, kde by pak byla svoboda, kterou na začátku při stvoření světa člověku dal? Byla by to svoboda jen do okamžiku, kdy všechno děláme dobře a správně. V okamžiku, kdy něco uděláme špatně, už by do toho Bůh zasahoval. A to právě nechce. Je v nás, v našich srdcích a záleží jen na tobě, jak se svým životem naložíš.

27.12.2009 15:28:00 | Hippyreagovat

Co je vlastně víra? Publikoval(a): diggy | Úvahy » Bůh, víra

To by mě taky zajímalo, co myslíš tím, že tvoje rodina je věřící. Kdyby byla opravdu věřící, tak by tě od malého dítěte pravděpodobně vychovávala ve víře a alespoň něco by v tobě muselo zůstat.

Znám sedmileté děti, které už znají základy Bible, katechismus a umí pojmenovat alespoň některé úkony při mši svaté.

Ty jen nadáváš, neopíráš se přitom o žádné argumenty. To by bylo na více řádků :-)

Nemá smysl tady psát něco o víře nebo o Bohu.

02.12.2009 17:29:00 | Hippyreagovat

nevěř Publikoval(a): Markéta007 | Úvahy » Ostatní

Nezradili tě ti lidé. Zradily tě jen tvé vlastní představy, které jsi o nich měl, a ony se potom nevyplnily tak, jak jsi předpokládal.

01.12.2009 10:43:00 | Hippyreagovat

Petrov Publikoval(a): violette.heaven | Úvahy » Bůh, víra

TAOgu, ty tvoje kecy, to je fakt hrůza!! Sorry, že to tak píšu, ale prostě to tak cítím. To tvé neustále rýpání do Církve, do které pořádně nevidíš. V životě jsi neviděl uzdravení, která se dějí při modlitbách nebo po požití svátostí. Já jo, proto mohu s klidným svědomím říci, že to funguje. Vím také, že funguje učení Církve a mění lidské životy k lepšímu. Ale to ty asi nikdy nepochopíš. Vidíš jen doktrínu, která ve skutečnosti není doktrínou.

O co ti vlastně jde? Snažíš se neustále Církev pošpinit nebo co tím chceš vlastně dosáhnout? Hříchy jsou podle tebe kecy, které si Církev vymyslela, aby mohla ovládat své ovečky. Kéž by sis alespoň jednou uvědomil, že sám také hřešíš, a to už jen tím, že se neustále navážíš do Církve a stále hodnotíš - posuzuješ a odsuzuješ. To, proti čemu sám tak bojuješ, se obrací proti tobě.

30.09.2009 19:23:00 | Hippyreagovat

Odkládání sebe - peklo nebo nebe? Publikoval(a): Inge | Úvahy » Bůh, víra

Já myslím, že sypat si popel na hlavu je pořád lepší, než si hřích ve svém životě nepřipouštět vůbec. A z vlastní zkušenosti vím, že lítost nad tím, že nejsem dokonalý, je počátkem nového opravdového obrácení se k Bohu.

Ale neboj se. Bůh je vždy věrný a milující. Má tě rád, i když nejsi dokonalá. Miluje tě, i když hřešíš. Jen lituj svých hříchů a obrať se k němu a on přijde. Stačí jen otevřít srdce a vyslovit touhu po Něm.

22.08.2009 13:35:00 | Hippyreagovat

Jaké to je, žít ze dne na den? Publikoval(a): Elizabeth.. | Úvahy » Ostatní

Hlavně si nikdy nenech nikým sebrat své sny. Není nic horšího, než když člověk žije tak, jak žít nechce. Jako otrok.

S tím cestováním ze dne na den to ale vidíš moc růžově:-) Myslím, že v tom bude více potíží.

11.08.2009 21:09:00 | Hippyreagovat

Úvaha o bohu, lásce atd. Publikoval(a): irisY2K | Úvahy » Bůh, víra

Přidávám se. Taky jsem to nepochopil. Co tím chtěl autor říci?

06.06.2009 15:17:00 | Hippyreagovat

Bůh ukrytý v paradoxech Publikoval(a): Hippy | Úvahy » Bůh, víra

Nemocní jsou úplně všichni. Těžko můžeš říci, že ne, zvláště, když vidíš, co se děje ve světě. Přijde ti to jako jednání normálních lidí? Přijde ti normální zabíjet, podvádět, lhát? Mně ne. Podle toho soudím, že celé lidstvo je nemocné. Nemocný je každý, ať již věřící nebo nevěřící. Věřící má ale naději na uzdravení, které pochází od Boha. Nevěřícímu toto schází. Ale je to zbytečná polemika. Stejně si z tohoto textu vybereš něco, co ti tam zase nebude sedět :-))

05.05.2009 16:05:00 | Hippyreagovat

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí